Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zasłużeni dla turystyki

becność Ministra Andrzeja Guta Mostowego na II Gali Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny, której Partnerem było Województwo Małopolskie, stała się idealną okazją do uhonorowania osób i instytucji z Ziemi Zagórzańskiej działających w zakresie turystyki. Pełniący funkcję Posła na Sejm RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, jak mało kto dostrzega różne aspekty działań, które przynoszą wielowymiarowe korzyści.
Stąd też pomysł, by zagórzańska Gala była również chwilą na wręczenie odznaki „Za Zasługi dla Turystyki”, by wyróżnić osoby, organizacje, instytucje, których  dokonania przyczyniły się do wzmocnienia roli turystyki, w tym zwiększenia jej konkurencyjności i atrakcyjności. Kluczowym elementem zasług jest działalność na rzecz jakościowego rozwoju sektora turystyki, w tym promowanie jakości i standardów.

Na wniosek zagórzańskich samorządowców, Minister Andrzej Gut Mostowy przyznał odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” i uhonorował:
•    Marię Grzędę – kierownik Bazy Lubogoszcz w Kasince Małej
•    Jadwigę Zapałę – kustosz Orkanówki, Domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej
•    Ks. Jana Zająca – wieloletniego kapelana Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej
•    Czesława Szynalika – inicjatora turystycznej marki Odkryj Beskid Wyspowy
•    Marka Panka – przewodnika beskidzkiego, przewodniczącego Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny
•    Gorczański Park Narodowy, w imieniu którego odznaczenie odebrał Dyrektor, dr. inż. Janusz Tomasiewicz.


red. i fot. UM


Podobne artykuły

śro, 10 lip 2024, 07:32:09

ULICA ORKANA – OTWARTA

We wtorek w godzinach popołudniowych została odblokowana ulica Orkana (DW 968) dla ruchu samochodowego. Niestety dla mieszkańców poruszających się pieszo w dalszym ciągu możliwe jest przejście przez ul. Fabryczną i park miejski.

pią, 12 lip 2024, 12:43:58

WAŻNA INFORMACJA - W PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA URZĄD BĘDZIE ZAMKNIĘTY

Szanowni Państwo, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową windy w budynku Urzędu i  zaplanowanymi wyburzeniami, ze względów bezpieczeństwa informujemy, że w dniu  15 lipca 2024 r. (poniedziałek) Urząd będzie zamknięty dla interesantów.

śro, 3 lip 2024, 13:47:29

DNI MSZANY DOLNEJ 2024

Dni Mszany Dolnej 2024 to dwa dni przygotowanych atrakcji na święto Miasta, które organizujemy wspólnie ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Mszanie Dolnej i Powiatem Limanowskim. Weekend 13 i 14 lipca ma bogaty program: plac targowy zapełni wesołe miasteczko, sobotnie koncerty, niedzielne występy, nie zabraknie sportowych emocji.

sob, 13 lip 2024, 10:19:26

KOŁO TERENOWE PTTK ZAPRASZA NA KUDŁOŃ – POLANĘ PUSTAK

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na kolejną górę w ramach akcji „Spotkania w górach”. Według planu jubileuszowej, XX edycji spotkań wyjście zaplanowane jest w najbliższą niedzielę, 14 na Kudłoń (1236 m npm), polana Pustak.  z miejscem widokowym.

pią, 12 lip 2024, 12:38:49

MSZA NA GRUNWALDZIE – W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA O 20:00

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Parafią Św. Michała Archanioła serdecznie zaprasza Mieszkańców oraz wszystkich przebywających na wypoczynku Gości na plenerową mszę św. w dniu 15 lipca (poniedziałek) o godz. 20:00 na górze Grunwald.
 

pią, 12 lip 2024, 08:09:20

SPOTKANIA Z HISTORIĄ NA ŚWIĘTO MIASTA

Dni Mszany Dolnej to zwyczaj organizowania wydarzeń skupiających się wokół muzycznych koncertów czy przeglądów. Scena z gwiazdą oraz różne atrakcje proponowane przy okazji tych wydarzeń to już niemal tradycja. Rozrywka i huczna impreza organizowana jest tylko raz w roku, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemniej jednak warto zauważyć, że niedawno mieliśmy możliwość skorzystania z dwóch ciekawych wydarzeń, które inaczej „otwierały” nasze świętowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zasluzeni-dla-turystyki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zasluzeni-dla-turystyki.html