Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zasłużeni dla turystyki

becność Ministra Andrzeja Guta Mostowego na II Gali Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny, której Partnerem było Województwo Małopolskie, stała się idealną okazją do uhonorowania osób i instytucji z Ziemi Zagórzańskiej działających w zakresie turystyki. Pełniący funkcję Posła na Sejm RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, jak mało kto dostrzega różne aspekty działań, które przynoszą wielowymiarowe korzyści.
Stąd też pomysł, by zagórzańska Gala była również chwilą na wręczenie odznaki „Za Zasługi dla Turystyki”, by wyróżnić osoby, organizacje, instytucje, których  dokonania przyczyniły się do wzmocnienia roli turystyki, w tym zwiększenia jej konkurencyjności i atrakcyjności. Kluczowym elementem zasług jest działalność na rzecz jakościowego rozwoju sektora turystyki, w tym promowanie jakości i standardów.

Na wniosek zagórzańskich samorządowców, Minister Andrzej Gut Mostowy przyznał odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” i uhonorował:
•    Marię Grzędę – kierownik Bazy Lubogoszcz w Kasince Małej
•    Jadwigę Zapałę – kustosz Orkanówki, Domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej
•    Ks. Jana Zająca – wieloletniego kapelana Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej
•    Czesława Szynalika – inicjatora turystycznej marki Odkryj Beskid Wyspowy
•    Marka Panka – przewodnika beskidzkiego, przewodniczącego Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny
•    Gorczański Park Narodowy, w imieniu którego odznaczenie odebrał Dyrektor, dr. inż. Janusz Tomasiewicz.


red. i fot. UM


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pon, 22 maj 2023, 10:48:03

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU W OŚRODKU ZDROWIA

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mszanie Dolnej oraz Audika zapraszają Pacjentów powyżej 55 roku życia na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się w poniedziałek, 5 czerwca 2023 r.


 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zasluzeni-dla-turystyki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zasluzeni-dla-turystyki.html