Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zasłużeni dla turystyki

becność Ministra Andrzeja Guta Mostowego na II Gali Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny, której Partnerem było Województwo Małopolskie, stała się idealną okazją do uhonorowania osób i instytucji z Ziemi Zagórzańskiej działających w zakresie turystyki. Pełniący funkcję Posła na Sejm RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, jak mało kto dostrzega różne aspekty działań, które przynoszą wielowymiarowe korzyści.
Stąd też pomysł, by zagórzańska Gala była również chwilą na wręczenie odznaki „Za Zasługi dla Turystyki”, by wyróżnić osoby, organizacje, instytucje, których  dokonania przyczyniły się do wzmocnienia roli turystyki, w tym zwiększenia jej konkurencyjności i atrakcyjności. Kluczowym elementem zasług jest działalność na rzecz jakościowego rozwoju sektora turystyki, w tym promowanie jakości i standardów.

Na wniosek zagórzańskich samorządowców, Minister Andrzej Gut Mostowy przyznał odznakę „Za Zasługi dla Turystyki” i uhonorował:
•    Marię Grzędę – kierownik Bazy Lubogoszcz w Kasince Małej
•    Jadwigę Zapałę – kustosz Orkanówki, Domu Władysława Orkana w Porębie Wielkiej
•    Ks. Jana Zająca – wieloletniego kapelana Ośrodka Rekolekcyjno-Rekreacyjnego na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej
•    Czesława Szynalika – inicjatora turystycznej marki Odkryj Beskid Wyspowy
•    Marka Panka – przewodnika beskidzkiego, przewodniczącego Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny
•    Gorczański Park Narodowy, w imieniu którego odznaczenie odebrał Dyrektor, dr. inż. Janusz Tomasiewicz.


red. i fot. UM


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

śro, 28 lut 2024, 15:23:38

CZAS WYCISZENIA I PRZYGOTOWANIA

Jak odmienne od siebie mogą być Zagórzańskie Msze święte przekonaliśmy się w minioną niedzielę, kiedy to spotkaliśmy się po raz kolejny w Lubomierzu. Styczniowy gwar i radość ze spotkania zagórzańskiej rodziny ustąpił miejsca refleksji na czas Wielkiego Postu.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zasluzeni-dla-turystyki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zasluzeni-dla-turystyki.html