Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańska alejka w Lesie Pamięci Jana Pawła II

Przedstawiciele Zagórzańskich Dziedzin, na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwa Limanowa, wzięli udział w sadzeniu lasu pamięci Jana Pawła II na terenie szkółki leśnej w Pogorzanach. Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna oraz Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, posadzili kilka wiązów na wejściu do tego młodego jeszcze lasu, w pobliżu obelisku z pamiątkową tablicą, a Monika i Marianna Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki (ta druga to również aktywna uczennica Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej) całą alejkę jodeł.

Sadzonki jodeł, lip, czereśni i wiązów, z których wyrośnie bioróżnorodny las mieszany, sadzili leśnicy wspólnie z przedstawicielami wielu partnerów społecznych, urzędów i instytucji oraz okoliczni pszczelarze i druhowie OSP.

Spotkanie nieopodal Szczyrzyca stało się również okazją do wręczenia promes pięciu Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Mszana Dolna gwarantujących wsparcie finansowe ich działalności z Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze na doposażenie KGW w niezbędny sprzęt trafiły do: Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe, Koła Gospodyń Paradne Gosposie z Kasinki Małej, Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka, KGW Gosposie z Mszany Górnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej „Zagórzanki”.

Ogólnopolska akcja nasadzeń zainicjowana przez Edwarda Siarkę, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa ma na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywnej działalności na rzecz polskich lasów oraz zapoznanie się z gospodarką leśną i ochroną przyrody prowadzoną w Lasach Państwowych  - realizowana jest pod hasłem „Łączą nas drzewa”.


Magda Polańska 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zagorzanska-alejka-w-lesie-pamieci-jana-pawla-ii.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zagorzanska-alejka-w-lesie-pamieci-jana-pawla-ii.html