Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańska alejka w Lesie Pamięci Jana Pawła II

Przedstawiciele Zagórzańskich Dziedzin, na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwa Limanowa, wzięli udział w sadzeniu lasu pamięci Jana Pawła II na terenie szkółki leśnej w Pogorzanach. Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna oraz Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, posadzili kilka wiązów na wejściu do tego młodego jeszcze lasu, w pobliżu obelisku z pamiątkową tablicą, a Monika i Marianna Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki (ta druga to również aktywna uczennica Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej) całą alejkę jodeł.

Sadzonki jodeł, lip, czereśni i wiązów, z których wyrośnie bioróżnorodny las mieszany, sadzili leśnicy wspólnie z przedstawicielami wielu partnerów społecznych, urzędów i instytucji oraz okoliczni pszczelarze i druhowie OSP.

Spotkanie nieopodal Szczyrzyca stało się również okazją do wręczenia promes pięciu Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Mszana Dolna gwarantujących wsparcie finansowe ich działalności z Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze na doposażenie KGW w niezbędny sprzęt trafiły do: Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe, Koła Gospodyń Paradne Gosposie z Kasinki Małej, Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka, KGW Gosposie z Mszany Górnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej „Zagórzanki”.

Ogólnopolska akcja nasadzeń zainicjowana przez Edwarda Siarkę, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa ma na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywnej działalności na rzecz polskich lasów oraz zapoznanie się z gospodarką leśną i ochroną przyrody prowadzoną w Lasach Państwowych  - realizowana jest pod hasłem „Łączą nas drzewa”.


Magda Polańska 


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zagorzanska-alejka-w-lesie-pamieci-jana-pawla-ii.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zagorzanska-alejka-w-lesie-pamieci-jana-pawla-ii.html