Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańska alejka w Lesie Pamięci Jana Pawła II

Przedstawiciele Zagórzańskich Dziedzin, na zaproszenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictwa Limanowa, wzięli udział w sadzeniu lasu pamięci Jana Pawła II na terenie szkółki leśnej w Pogorzanach. Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna oraz Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, posadzili kilka wiązów na wejściu do tego młodego jeszcze lasu, w pobliżu obelisku z pamiątkową tablicą, a Monika i Marianna Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki (ta druga to również aktywna uczennica Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej) całą alejkę jodeł.

Sadzonki jodeł, lip, czereśni i wiązów, z których wyrośnie bioróżnorodny las mieszany, sadzili leśnicy wspólnie z przedstawicielami wielu partnerów społecznych, urzędów i instytucji oraz okoliczni pszczelarze i druhowie OSP.

Spotkanie nieopodal Szczyrzyca stało się również okazją do wręczenia promes pięciu Kołom Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Mszana Dolna gwarantujących wsparcie finansowe ich działalności z Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze na doposażenie KGW w niezbędny sprzęt trafiły do: Koła Gospodyń Wiejskich Łętowe, Koła Gospodyń Paradne Gosposie z Kasinki Małej, Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka, KGW Gosposie z Mszany Górnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Kasinie Wielkiej „Zagórzanki”.

Ogólnopolska akcja nasadzeń zainicjowana przez Edwarda Siarkę, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika rządu ds. leśnictwa i łowiectwa ma na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywnej działalności na rzecz polskich lasów oraz zapoznanie się z gospodarką leśną i ochroną przyrody prowadzoną w Lasach Państwowych  - realizowana jest pod hasłem „Łączą nas drzewa”.


Magda Polańska 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

pon, 18 wrz 2023, 14:49:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA KOLEJNY WYKŁAD

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach 2. edycji naszej "Opowieści o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej", w piątek, 22 września o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece.
 

pią, 22 wrz 2023, 14:56:01

KUP SOK ZE ZNISZCZONYCH PLANTACJI – POMOC DLA RACIECHOWIC W MSZANIE DOLNEJ.

Szanowni Mieszkańcy, w sobotę, 23 września w Mszanie Dolnej w dwóch miejscach: na placu targowym przy ul. Wł. Orkana i parkingu przy galerii „Echo Centrum” na ul. Starowiejskiej będzie można zakupić naturalne soki z jabłek. Przywiozą je sadownicy, którym żywioł zniszczył sady i wyrządził ogromne szkody - możemy im pomóc kupując soki.
 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zagorzanska-alejka-w-lesie-pamieci-jana-pawla-ii.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-05-08/zagorzanska-alejka-w-lesie-pamieci-jana-pawla-ii.html