Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Przedszkolaki już posprzątały!

We wtorek, 18 kwietnia nasze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej wyruszyły w teren by posprzątać Małopolskę w ramach akcji ekologicznej organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zarówno najmłodsze grupy, jak i starszaki rozeszły się po parku miejskim by dotrzeć w wszystkich zakamarków – zadanie do zrealizowania to zebrać jak największą ilość śmieci. Ubrani w ochronne rękawiczki wszyscy zgodnym chórem zgłaszali chęć walki z śmieciowymi urwisami, którzy za nic mają kosze na śmieci. Nie była to pierwszyzna, przedszkolaki są dobrze ekologicznie wyedukowani, realizują dużo podobnych akcji, czy to zbiórka nakrętek, czy starych telefonów, przynosi to zawsze super efekt – pierwsze miejsca w konkursach, nagrody dydaktyczne dla Przedszkola, nagrody książkowe, wyróżnienia czy przybory papiernicze. Nawet powtórka z segregacji śmieci nie była problemem – każdy przedszkolak doskonale wiedział jaki śmieć ma trafić do jakiego worka.

Ogromny podziw kierujemy zarówno do małych ekologów, jak i do ich nauczycieli. Za wspólną akcję przedszkolakom i paniom wychowawczyniom podziękowała Burmistrz Miasta Anna Pękała, która również wzięła udział w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Na ręce Pani Dyrektor Haliny Domiter trafiła tematyczna książka i słodkie upominki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspólne sprzątanie i czekamy na kolejne relacje ze sprzątania, tym razem z naszych szkół.

 

 


Podobne artykuły

pią, 1 gru 2023, 15:12:13

UWAGA! INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie trzeciego o prawdopodobieństwie wystąpienia od godz. 18:00 dnia 01.12.2023 do godz. 03:00 dnia 03.12.2023 intensywnych opadów śniegu. Jednocześnie od godz. 02:00 dnia 02.12.2023 do godz. 22:00 dnia 02.12.2023 mogą na terenie naszego powiatu wystąpić marznące opady. Bardzo prosimy o zachowanie ostrożności.

czw, 30 lis 2023, 09:15:09

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ ZELEK

W piątek 1 grudnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zaprasza na spotkanie z Krystyną Zelek, autorką powieści "Sen snem snów".

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pon, 27 lis 2023, 09:03:49

TANI WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW!

Szanowni Państwo, Miasto Mszana Dolna zachęca do zakupu węgla. Posiadamy jeszcze groszek plus oraz orzech, a każda tona kosztuje teraz zaledwie 1500 zł brutto. Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta osobiście lub pod nr. tel. 780-189-492. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-19/przedszkolaki-juz-posprzataly.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-19/przedszkolaki-juz-posprzataly.html