Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Przedszkolaki już posprzątały!

We wtorek, 18 kwietnia nasze przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mszanie Dolnej wyruszyły w teren by posprzątać Małopolskę w ramach akcji ekologicznej organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zarówno najmłodsze grupy, jak i starszaki rozeszły się po parku miejskim by dotrzeć w wszystkich zakamarków – zadanie do zrealizowania to zebrać jak największą ilość śmieci. Ubrani w ochronne rękawiczki wszyscy zgodnym chórem zgłaszali chęć walki z śmieciowymi urwisami, którzy za nic mają kosze na śmieci. Nie była to pierwszyzna, przedszkolaki są dobrze ekologicznie wyedukowani, realizują dużo podobnych akcji, czy to zbiórka nakrętek, czy starych telefonów, przynosi to zawsze super efekt – pierwsze miejsca w konkursach, nagrody dydaktyczne dla Przedszkola, nagrody książkowe, wyróżnienia czy przybory papiernicze. Nawet powtórka z segregacji śmieci nie była problemem – każdy przedszkolak doskonale wiedział jaki śmieć ma trafić do jakiego worka.

Ogromny podziw kierujemy zarówno do małych ekologów, jak i do ich nauczycieli. Za wspólną akcję przedszkolakom i paniom wychowawczyniom podziękowała Burmistrz Miasta Anna Pękała, która również wzięła udział w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Na ręce Pani Dyrektor Haliny Domiter trafiła tematyczna książka i słodkie upominki. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspólne sprzątanie i czekamy na kolejne relacje ze sprzątania, tym razem z naszych szkół.

 

 


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-19/przedszkolaki-juz-posprzataly.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-04-19/przedszkolaki-juz-posprzataly.html