Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Refleksja i zaduma na czas postu

Zimowa aura przywitała uczestników Zagórzańskiej Mszy Św. w minioną niedzielę, 26 lutego. Wydawać by się mogło, że już za chwilę witać będziemy wyczekiwane przedwiośnie, jednak natura w jakiś sposób dała znać, że to jeszcze czas by zwolnić, zatrzymać się i jeszcze na spokojnie przyjąć to, co nam daje.  Wszyscy chcielibyśmy, by pojawiła się już wiosna, a z nią nowa energia, plany, działania – a w tym momencie otrzymujemy sygnał, że jeszcze nie pora, to nie jest ten czas…  Tym bardziej, że dopiero co rozpoczęliśmy Wielki Post, który w jakiś sposób, poprzez całą swoją liturgię, określa nam rozważania nad tym, co ważne. Podobne refleksje przekazał uczestnikom Zagórzańskiej Eucharystii w kazaniu o. Marek Kustroń proboszcz parafii. Przeczytał również list pasterski Metropolity Krakowskiego. Arcybiskup  Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na wartość nauczania religii w szkole, otwarcie się na rodzicielstwo, a także troskę o Ojczyznę.  To ogromna wartość w obliczu rocznicy wojny w Ukrainie, u naszych sąsiadów, którzy walczą o wolność dla swojego kraju.


Tym razem kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP przyjął w gościnne progi orkiestrę „Sami Swoi” z Kasinki Małej - Zagródca. Męski skład grupy muzyków zauważył od razu celebrans Eucharystii - cała oprawa liturgii, nie licząc modlitwy wiernych, należała do nich. Z Mszany Dolnej, w sporej grupie, dotarła również Asysta Zagórzańska, której członkowie wypełnili świątynię kolorami swoich odświętnych strojów regionalnych.  Na tyle spodobało im się to wydarzenia, że w drodze powrotnej padły już pierwsze obietnice ich aktywnego udziału w regionalnej Eucharystii. Nie było dodatkowego koncertu  na zakończenie wydarzenia, w końcu muzycy na czas postu odwieszają instrumenty na kołki i w zagórzańskich domach nie ma grania, ale na stoiskach można było zakupić produkty pszczele i miody z Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny. Aktywnie w wydarzeniu uczestniczyli wolontariusze ze Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość oraz niezawodne kamerzystki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.


Kolejna Zagórzańska Msza Św. odprawiona zostanie 26 marca b.r. o godz. 14:00, również w Lubomierzu. Kto jeszcze nie miał okazji w niej uczestniczyć – gorąco do tego zachęcamy!

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

czw, 14 wrz 2023, 08:53:59

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej trwają zapisy na zajęcia na nowy rok 2023/2024. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w muzyce, tańcu, artystycznych działaniach, twórczych grupach, spotkać innych o podobnej pasji, znaleźć inspirację czy odkryć swój ukryty talent na scenie – zapraszamy do MOK'u.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-28/refleksja-i-zaduma-na-czas-postu.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-28/refleksja-i-zaduma-na-czas-postu.html