Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Refleksja i zaduma na czas postu

Zimowa aura przywitała uczestników Zagórzańskiej Mszy Św. w minioną niedzielę, 26 lutego. Wydawać by się mogło, że już za chwilę witać będziemy wyczekiwane przedwiośnie, jednak natura w jakiś sposób dała znać, że to jeszcze czas by zwolnić, zatrzymać się i jeszcze na spokojnie przyjąć to, co nam daje.  Wszyscy chcielibyśmy, by pojawiła się już wiosna, a z nią nowa energia, plany, działania – a w tym momencie otrzymujemy sygnał, że jeszcze nie pora, to nie jest ten czas…  Tym bardziej, że dopiero co rozpoczęliśmy Wielki Post, który w jakiś sposób, poprzez całą swoją liturgię, określa nam rozważania nad tym, co ważne. Podobne refleksje przekazał uczestnikom Zagórzańskiej Eucharystii w kazaniu o. Marek Kustroń proboszcz parafii. Przeczytał również list pasterski Metropolity Krakowskiego. Arcybiskup  Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na wartość nauczania religii w szkole, otwarcie się na rodzicielstwo, a także troskę o Ojczyznę.  To ogromna wartość w obliczu rocznicy wojny w Ukrainie, u naszych sąsiadów, którzy walczą o wolność dla swojego kraju.


Tym razem kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP przyjął w gościnne progi orkiestrę „Sami Swoi” z Kasinki Małej - Zagródca. Męski skład grupy muzyków zauważył od razu celebrans Eucharystii - cała oprawa liturgii, nie licząc modlitwy wiernych, należała do nich. Z Mszany Dolnej, w sporej grupie, dotarła również Asysta Zagórzańska, której członkowie wypełnili świątynię kolorami swoich odświętnych strojów regionalnych.  Na tyle spodobało im się to wydarzenia, że w drodze powrotnej padły już pierwsze obietnice ich aktywnego udziału w regionalnej Eucharystii. Nie było dodatkowego koncertu  na zakończenie wydarzenia, w końcu muzycy na czas postu odwieszają instrumenty na kołki i w zagórzańskich domach nie ma grania, ale na stoiskach można było zakupić produkty pszczele i miody z Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny. Aktywnie w wydarzeniu uczestniczyli wolontariusze ze Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość oraz niezawodne kamerzystki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.


Kolejna Zagórzańska Msza Św. odprawiona zostanie 26 marca b.r. o godz. 14:00, również w Lubomierzu. Kto jeszcze nie miał okazji w niej uczestniczyć – gorąco do tego zachęcamy!

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-28/refleksja-i-zaduma-na-czas-postu.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-28/refleksja-i-zaduma-na-czas-postu.html