Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Kapituła obradowała po raz drugi

Kapituła Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY obradowała po raz drugi. W trakcie posiedzenie rozpatrywała wnioski o przedłużenie obowiązywania Umowy Licencyjnej na używanie i posługiwanie się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny oraz oceniła nowe propozycje najwyższej jakości produktów, usługi inicjatyw pretendujących do wyróżnienia markowym znakiem jakości.

Zacne grono członków kapituły: Katarzyna Ceklarz (doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii i antropologii kulturowej, socjolog, a także wykładowca Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu na kierunku turystyka, przewodnik beskidzki, autorka wielu publikacji dot. kultury ludowej regionu), Olga Gałek (specjalistka ds. marek lokalnych, twórca autorskiej metody budowania marek lokalnych), Andrzej Zarych (dyrektor MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, nauczyciel akademicki, dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, w swojej działalności duży nacisk kładzie na promocję walorów krajobrazowych, turystycznych, uzdrowiskowych, historycznych i kulturowych Sądecczyzny), ks. Jan Zając (propagator kultury ludowej i aktywnego stylu życia) obradujące pod czujnym okiem swojego przewodniczącego, Marka Panka (radcy prawnego, popularyzatora turystyki górskiej, przewodnika beskidzkiego) postanowiło przedłużyć prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY pięciu podmiotom. Takim przywilejem mogą się poszczycić:
- Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa w Kasince Małej – przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Pośrednictwo sprzedaży produktów lokalnych „Punkt sprzedaży produktu lokalnego i Zagórzańska księgarenka”
- Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe - przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Oferta edukacyjna „Zagórzańskie smaki” – warsztaty gotowania tradycyjnych potraw kuchni zagórzańskiej
- Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy w Krakowie Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej - przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Oferta turystyczna w Bazie Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej”
- Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki - przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Warsztaty taneczno – muzyczne „Pieca zadym nie troncojcie”
- Piotr Woźniak, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny - przedłużenie obowiązywania umowy dot. produktu: Miód wielokwiatowy z Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny.

Te małe i duże markowe kroki i działania laureatów I edycji sprawiły, że oferta pod marką Zagórzańskie Dziedziny jest pełna, wyrazista i atrakcyjna – podczas posiedzenia Kapituły podkreśliła Olga Gałek. Marka Zagórzańskie Dziedziny zdobi produkty, katalogi, strony www i media społecznościowe użytkowników znaku. To sprawia, że inni przedsiębiorcy chcą dołączyć do grupy, która przyciąga klientów i eksponuje walory Zagórzańskich Dziedzin. Nie do przecenienia są relacje pomiędzy użytkownikami znaku, którzy podkreślają, że markowa grupa wspiera się i z dumą poleca nawzajem wybitne, lokalne produkty.

Informacje na temat kolejnych produktów, usług i inicjatyw ściśle związanych z Regionem Zagórzańskim i charakteryzujących się najwyższą jakością, którym Kapituła przyznała prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY zdradzimy Wam po uroczystej gali – informuje Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, inicjator i koordynator marki  lokalnej Zagórzańskie Dziedziny. Dzisiaj uchylimy jedynie rąbka tajemnicy i powiemy, że już niedługo na naszym rynku pojawi się siedem nowych produktów, pięć usług i jedna inicjatywa, które Kapituła Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY postanowiła wyróżnić znakiem jakości. Warto dodać, że to grono oceniających było pod wrażeniem prezentacji kolejnych dziedzinnych podmiotów.

Obrady Kapituły odbyły się po raz kolejny w gościnnych progach JANDA Resort & Conference w Mszanie Dolnej, który jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin i użytkownikiem dziedzinnego znaku jakości.


Magda Polańska


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-13/kapitula-obradowala-po-raz-drugi.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-13/kapitula-obradowala-po-raz-drugi.html