Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Kapituła obradowała po raz drugi

Kapituła Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY obradowała po raz drugi. W trakcie posiedzenie rozpatrywała wnioski o przedłużenie obowiązywania Umowy Licencyjnej na używanie i posługiwanie się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny oraz oceniła nowe propozycje najwyższej jakości produktów, usługi inicjatyw pretendujących do wyróżnienia markowym znakiem jakości.

Zacne grono członków kapituły: Katarzyna Ceklarz (doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii i antropologii kulturowej, socjolog, a także wykładowca Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu na kierunku turystyka, przewodnik beskidzki, autorka wielu publikacji dot. kultury ludowej regionu), Olga Gałek (specjalistka ds. marek lokalnych, twórca autorskiej metody budowania marek lokalnych), Andrzej Zarych (dyrektor MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu, nauczyciel akademicki, dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy, w swojej działalności duży nacisk kładzie na promocję walorów krajobrazowych, turystycznych, uzdrowiskowych, historycznych i kulturowych Sądecczyzny), ks. Jan Zając (propagator kultury ludowej i aktywnego stylu życia) obradujące pod czujnym okiem swojego przewodniczącego, Marka Panka (radcy prawnego, popularyzatora turystyki górskiej, przewodnika beskidzkiego) postanowiło przedłużyć prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY pięciu podmiotom. Takim przywilejem mogą się poszczycić:
- Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa w Kasince Małej – przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Pośrednictwo sprzedaży produktów lokalnych „Punkt sprzedaży produktu lokalnego i Zagórzańska księgarenka”
- Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe - przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Oferta edukacyjna „Zagórzańskie smaki” – warsztaty gotowania tradycyjnych potraw kuchni zagórzańskiej
- Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy w Krakowie Baza Szkoleniowo – Wypoczynkowa „Lubogoszcz” w Kasince Małej - przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Oferta turystyczna w Bazie Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej”
- Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki - przedłużenie obowiązywania umowy dot. usługi: Warsztaty taneczno – muzyczne „Pieca zadym nie troncojcie”
- Piotr Woźniak, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny - przedłużenie obowiązywania umowy dot. produktu: Miód wielokwiatowy z Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny.

Te małe i duże markowe kroki i działania laureatów I edycji sprawiły, że oferta pod marką Zagórzańskie Dziedziny jest pełna, wyrazista i atrakcyjna – podczas posiedzenia Kapituły podkreśliła Olga Gałek. Marka Zagórzańskie Dziedziny zdobi produkty, katalogi, strony www i media społecznościowe użytkowników znaku. To sprawia, że inni przedsiębiorcy chcą dołączyć do grupy, która przyciąga klientów i eksponuje walory Zagórzańskich Dziedzin. Nie do przecenienia są relacje pomiędzy użytkownikami znaku, którzy podkreślają, że markowa grupa wspiera się i z dumą poleca nawzajem wybitne, lokalne produkty.

Informacje na temat kolejnych produktów, usług i inicjatyw ściśle związanych z Regionem Zagórzańskim i charakteryzujących się najwyższą jakością, którym Kapituła przyznała prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY zdradzimy Wam po uroczystej gali – informuje Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, inicjator i koordynator marki  lokalnej Zagórzańskie Dziedziny. Dzisiaj uchylimy jedynie rąbka tajemnicy i powiemy, że już niedługo na naszym rynku pojawi się siedem nowych produktów, pięć usług i jedna inicjatywa, które Kapituła Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY postanowiła wyróżnić znakiem jakości. Warto dodać, że to grono oceniających było pod wrażeniem prezentacji kolejnych dziedzinnych podmiotów.

Obrady Kapituły odbyły się po raz kolejny w gościnnych progach JANDA Resort & Conference w Mszanie Dolnej, który jest Partnerem Zagórzańskich Dziedzin i użytkownikiem dziedzinnego znaku jakości.


Magda Polańska


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-13/kapitula-obradowala-po-raz-drugi.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-13/kapitula-obradowala-po-raz-drugi.html