Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Za kolędę dziękujemy

Mocnym akcentem partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin zakończyli okres kolędowy. Zgromadzili się wokół żłóbka w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lubomierzu, aby radosnym śpiewem polskich kolęd i zagórzańskich pastorałek dać wyraz swojej tradycji. Zapewnili również oprawę liturgiczną i muzyczną pierwszej w nowym roku Zagórzańskiej Mszy św. A ta była niezwykle uroczysta. Ze specjalnym pozdrowieniem od Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, dotarł na nią ks. kanonik Konrad Kozioł, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, który wraz z ks. kanonikiem Janem Zającem (członkiem Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny) oraz miejscowym proboszczem, O. Markiem Kustroniem OFMCONV koncelebrował Eucharystię sprawowaną w intencji Zagórzan.  

Swoją tożsamość z regionem skupieni wokół budowy zagórzańskiej marki lokalnej podkreślili strojem. Wyjątkowo liczne grono ubranych odświętnie mieszkańców Ziemi Zagórzańskiej pięknie się komponowało z bożonarodzeniowym wystrojem wnętrza lubomierskiej świątyni. Zagórzańskich odniesień nie zabrakło w wezwaniach modlitwy wiernych, okolicznościowej homilii oraz kiermaszu produktów lokalnych towarzyszącym regionalnym Mszom św. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli mieszkańcy Lubomierza i sąsiednich miejscowości oraz turyści i goście spragnieni obcowania z tym, co charakterystyczne dla grupy etnicznej z pogranicza Gorców i Beskidu Wyspowego.
Mijający właśnie okres bożonarodzeniowy był dla nas niezwykle intensywny – wspominają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin.

Cieszymy się z dwukrotnego kolędowania podczas regionalnych Eucharystii. Mieliśmy to szczęście, że radość Godnych Świąt sławiliśmy kolędą w grudniu 2022 roku i teraz, w styczniu 2023 r. Zaszczytem było dla nas  po raz kolejny gościć w domu Państwa Jakubiaków na Gronoszowej i wespół z lokalną społecznością dzielić się dobrą nowiną betlejemskiej nocy. Nasze serca i dusze radowały się również podczas spotkania opłatkowego w Łętowem, na które zaprosiły nas Śwarne Babki z KGW Łętowe oraz Zespół Łętowianie. Kolędowaliśmy też w kościołach parafialnych w naszym dekanacie; furorę zrobiliśmy w Szymanowie w Gminie Wisznia Mała. Ogromnie cieszy nas fakt gromadnego, wspólnotowego świętowania. To przejaw odwiecznej, zagórzańskiej gościnności i kultury.  Przed nami zapusty – krótki w tym roku karnawał – równie bogaty w naszej tradycji. Trwajmy w niej nieustannie i czerpmy z niej siłę do podejmowania codziennych wyzwań – dodają Zagórzanie.


red. Magda Polańska


 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

czw, 14 wrz 2023, 08:53:59

ZAJĘCIA W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

W Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej trwają zapisy na zajęcia na nowy rok 2023/2024. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił w muzyce, tańcu, artystycznych działaniach, twórczych grupach, spotkać innych o podobnej pasji, znaleźć inspirację czy odkryć swój ukryty talent na scenie – zapraszamy do MOK'u.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-02/za-kolede-dziekujemy.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-02/za-kolede-dziekujemy.html