Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Za kolędę dziękujemy

Mocnym akcentem partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin zakończyli okres kolędowy. Zgromadzili się wokół żłóbka w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lubomierzu, aby radosnym śpiewem polskich kolęd i zagórzańskich pastorałek dać wyraz swojej tradycji. Zapewnili również oprawę liturgiczną i muzyczną pierwszej w nowym roku Zagórzańskiej Mszy św. A ta była niezwykle uroczysta. Ze specjalnym pozdrowieniem od Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, dotarł na nią ks. kanonik Konrad Kozioł, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, który wraz z ks. kanonikiem Janem Zającem (członkiem Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny) oraz miejscowym proboszczem, O. Markiem Kustroniem OFMCONV koncelebrował Eucharystię sprawowaną w intencji Zagórzan.  

Swoją tożsamość z regionem skupieni wokół budowy zagórzańskiej marki lokalnej podkreślili strojem. Wyjątkowo liczne grono ubranych odświętnie mieszkańców Ziemi Zagórzańskiej pięknie się komponowało z bożonarodzeniowym wystrojem wnętrza lubomierskiej świątyni. Zagórzańskich odniesień nie zabrakło w wezwaniach modlitwy wiernych, okolicznościowej homilii oraz kiermaszu produktów lokalnych towarzyszącym regionalnym Mszom św. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli mieszkańcy Lubomierza i sąsiednich miejscowości oraz turyści i goście spragnieni obcowania z tym, co charakterystyczne dla grupy etnicznej z pogranicza Gorców i Beskidu Wyspowego.
Mijający właśnie okres bożonarodzeniowy był dla nas niezwykle intensywny – wspominają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin.

Cieszymy się z dwukrotnego kolędowania podczas regionalnych Eucharystii. Mieliśmy to szczęście, że radość Godnych Świąt sławiliśmy kolędą w grudniu 2022 roku i teraz, w styczniu 2023 r. Zaszczytem było dla nas  po raz kolejny gościć w domu Państwa Jakubiaków na Gronoszowej i wespół z lokalną społecznością dzielić się dobrą nowiną betlejemskiej nocy. Nasze serca i dusze radowały się również podczas spotkania opłatkowego w Łętowem, na które zaprosiły nas Śwarne Babki z KGW Łętowe oraz Zespół Łętowianie. Kolędowaliśmy też w kościołach parafialnych w naszym dekanacie; furorę zrobiliśmy w Szymanowie w Gminie Wisznia Mała. Ogromnie cieszy nas fakt gromadnego, wspólnotowego świętowania. To przejaw odwiecznej, zagórzańskiej gościnności i kultury.  Przed nami zapusty – krótki w tym roku karnawał – równie bogaty w naszej tradycji. Trwajmy w niej nieustannie i czerpmy z niej siłę do podejmowania codziennych wyzwań – dodają Zagórzanie.


red. Magda Polańska


 


Podobne artykuły

śro, 15 mar 2023, 15:23:24

LXII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LXII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 marca (poniedziałek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.


 

śro, 15 mar 2023, 15:46:04

PRACE BUDOWLANE NA UL. LEŚNEJ

Informujemy, że od 16 marca (czwartek) ul. Leśna na odcinku od cmentarza w górę do skrzyżowania będzie nieprzejezdna przez ok. 2 tygodnie w związku z kontynuacją robót budowlanych. Uprzejmie prosimy o korzystanie z objazdu ul. Smrekową. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

pon, 20 mar 2023, 11:44:38

JAŚKA Z GORCÓW MALARSTWO NA SZKLE

O tym, jak wszechstronnie utalentowanym i pełnym pasji człowiekiem był Jan Fudala mogliśmy przekonać się 17 marca. W to piątkowe popołudnie w murach Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej zebrało się grono osób chętnych, by poznać jego twórczość.

śro, 15 mar 2023, 10:38:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK WIELKANOCNY – 26 MARCA 2023

Zgodnie z nową, zagórzańską, tradycją - na dwa tygodnie przed świętami, tym razem Wielkanocnymi – na plac targowy w Mszanie Dolnej zapraszamy rękodzielników, artystów, twórców, producentów żywności z naszego regionu.

czw, 16 mar 2023, 15:53:52

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – ZADAJ PYTANIE

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem w terminie do środy, 22 marca do godziny 20:00.

czw, 16 mar 2023, 13:10:45

OGŁOSZENIE ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodów i kosiarki bijakowej.  Przetarg odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej ul. Krakowska 27 K,  SUW Raba.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-02/za-kolede-dziekujemy.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-02/za-kolede-dziekujemy.html