Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Za kolędę dziękujemy

Mocnym akcentem partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin zakończyli okres kolędowy. Zgromadzili się wokół żłóbka w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lubomierzu, aby radosnym śpiewem polskich kolęd i zagórzańskich pastorałek dać wyraz swojej tradycji. Zapewnili również oprawę liturgiczną i muzyczną pierwszej w nowym roku Zagórzańskiej Mszy św. A ta była niezwykle uroczysta. Ze specjalnym pozdrowieniem od Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, dotarł na nią ks. kanonik Konrad Kozioł, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, który wraz z ks. kanonikiem Janem Zającem (członkiem Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny) oraz miejscowym proboszczem, O. Markiem Kustroniem OFMCONV koncelebrował Eucharystię sprawowaną w intencji Zagórzan.  

Swoją tożsamość z regionem skupieni wokół budowy zagórzańskiej marki lokalnej podkreślili strojem. Wyjątkowo liczne grono ubranych odświętnie mieszkańców Ziemi Zagórzańskiej pięknie się komponowało z bożonarodzeniowym wystrojem wnętrza lubomierskiej świątyni. Zagórzańskich odniesień nie zabrakło w wezwaniach modlitwy wiernych, okolicznościowej homilii oraz kiermaszu produktów lokalnych towarzyszącym regionalnym Mszom św. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli mieszkańcy Lubomierza i sąsiednich miejscowości oraz turyści i goście spragnieni obcowania z tym, co charakterystyczne dla grupy etnicznej z pogranicza Gorców i Beskidu Wyspowego.
Mijający właśnie okres bożonarodzeniowy był dla nas niezwykle intensywny – wspominają kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin.

Cieszymy się z dwukrotnego kolędowania podczas regionalnych Eucharystii. Mieliśmy to szczęście, że radość Godnych Świąt sławiliśmy kolędą w grudniu 2022 roku i teraz, w styczniu 2023 r. Zaszczytem było dla nas  po raz kolejny gościć w domu Państwa Jakubiaków na Gronoszowej i wespół z lokalną społecznością dzielić się dobrą nowiną betlejemskiej nocy. Nasze serca i dusze radowały się również podczas spotkania opłatkowego w Łętowem, na które zaprosiły nas Śwarne Babki z KGW Łętowe oraz Zespół Łętowianie. Kolędowaliśmy też w kościołach parafialnych w naszym dekanacie; furorę zrobiliśmy w Szymanowie w Gminie Wisznia Mała. Ogromnie cieszy nas fakt gromadnego, wspólnotowego świętowania. To przejaw odwiecznej, zagórzańskiej gościnności i kultury.  Przed nami zapusty – krótki w tym roku karnawał – równie bogaty w naszej tradycji. Trwajmy w niej nieustannie i czerpmy z niej siłę do podejmowania codziennych wyzwań – dodają Zagórzanie.


red. Magda Polańska


 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-02/za-kolede-dziekujemy.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-02-02/za-kolede-dziekujemy.html