Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pożegnanie – Julian Kasprzyk 1926-2023

Doświadczony turysta, miłośnik górskich wędrówek, zasłużony działacz PTTK, ratownik GOPR – żegnamy nietuzinkową postać, która wiele wniosła w działania naszego Koła Terenowego PTTK w Mszanie Dolnej. Pan Julian swoją postawą dawał przykład młodszym, zawsze pogodny i uśmiechnięty, uczestniczył w każdych naszych spotkaniach i wyprawach. Potrafił zaskoczyć swoją kondycją i hartem ducha – przekonaliśmy się o tym nie raz, jak chciał zdobyć jakiś szczyt - nie było siły by go zatrzymać.

Był naszym łącznikiem między rabczańskim Oddziałem PTTK, chętnie uczestniczył w zakończeniach organizowanych rajdów, lubił uczestniczyć w działaniach kierowanych dla dzieci i młodzieży. Nie zamykał się tylko na sprawy PTTK, uczestniczył w akcjach Odkryj Beskid Wyspowy, gdzie okazywało się często, że był najstarszym turystą na wyprawie...

Miał wiele zainteresowań, również związanych z etnografią i kulturą ludową – był aktywnym członkiem mszańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Dbał również o symboliczne gesty i wydarzenia, które skupiały mieszkańców naszego miasta – spotykaliśmy się papieskich wartach na Wsołowej i Grunwaldzie. Było to pewną postawą, gdzieś mocno zakorzenioną związaną z patriotycznymi przekonaniami – wspólnie z grupą przyjaciół, którzy stanowili mocną podstawę naszego Koła dbał o miejsca pamięci i zapalał znicze na grobach zasłużonych osób przed Świętem Zmarłych…

Wymieniać można wiele, ale każdy kto miał okazję poznać osobiście Pana Juliana wiedział, że na każdą wyprawę był przygotowany i poza miłym słowem każdego częstował skarbami z plecaka. Kiedy już zdrowie nie pozwalało mu uczestniczyć w dalszych wyprawach spotkać go można było na spacerach pod Lubogoszczą czy na rowerze – zatrzymywał się zawsze ciekawy nowych wiadomości i był zainteresowany, gdzie na kolejny sezon zaplanowaliśmy wprawy. Żegnamy wspaniałego człowieka…


Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej

 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek,

19 stycznia o godz. 15:30 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

 


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html