Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pożegnanie – Julian Kasprzyk 1926-2023

Doświadczony turysta, miłośnik górskich wędrówek, zasłużony działacz PTTK, ratownik GOPR – żegnamy nietuzinkową postać, która wiele wniosła w działania naszego Koła Terenowego PTTK w Mszanie Dolnej. Pan Julian swoją postawą dawał przykład młodszym, zawsze pogodny i uśmiechnięty, uczestniczył w każdych naszych spotkaniach i wyprawach. Potrafił zaskoczyć swoją kondycją i hartem ducha – przekonaliśmy się o tym nie raz, jak chciał zdobyć jakiś szczyt - nie było siły by go zatrzymać.

Był naszym łącznikiem między rabczańskim Oddziałem PTTK, chętnie uczestniczył w zakończeniach organizowanych rajdów, lubił uczestniczyć w działaniach kierowanych dla dzieci i młodzieży. Nie zamykał się tylko na sprawy PTTK, uczestniczył w akcjach Odkryj Beskid Wyspowy, gdzie okazywało się często, że był najstarszym turystą na wyprawie...

Miał wiele zainteresowań, również związanych z etnografią i kulturą ludową – był aktywnym członkiem mszańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Dbał również o symboliczne gesty i wydarzenia, które skupiały mieszkańców naszego miasta – spotykaliśmy się papieskich wartach na Wsołowej i Grunwaldzie. Było to pewną postawą, gdzieś mocno zakorzenioną związaną z patriotycznymi przekonaniami – wspólnie z grupą przyjaciół, którzy stanowili mocną podstawę naszego Koła dbał o miejsca pamięci i zapalał znicze na grobach zasłużonych osób przed Świętem Zmarłych…

Wymieniać można wiele, ale każdy kto miał okazję poznać osobiście Pana Juliana wiedział, że na każdą wyprawę był przygotowany i poza miłym słowem każdego częstował skarbami z plecaka. Kiedy już zdrowie nie pozwalało mu uczestniczyć w dalszych wyprawach spotkać go można było na spacerach pod Lubogoszczą czy na rowerze – zatrzymywał się zawsze ciekawy nowych wiadomości i był zainteresowany, gdzie na kolejny sezon zaplanowaliśmy wprawy. Żegnamy wspaniałego człowieka…


Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej

 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek,

19 stycznia o godz. 15:30 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

 


Podobne artykuły

pią, 20 sty 2023, 15:33:11

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW UL. LEŚNEJ

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi obecnie na ul. Leśnej mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody na całym odcinku ulicy.
 

czw, 2 lut 2023, 09:32:24

ZAPRASZAMY NA KONCERT KANTORA I KLEZMORIM TRIO

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Fundacją Sztetl Mszana Dolna zaprasza w najbliższy wtorek, 7 lutego o godz. 17:00 na koncert izraelskiego kantora o mszańskich korzeniach, Avrahama Taylora, któremu towarzyszyć będzie zespół Klezmorim Trio.

pon, 6 lut 2023, 11:13:05

GRAMY DLA JULKI!

Serdecznie zapraszamy na charytatywny event rekreacyjno-sportowy „GRAMY DLA JULKI”, który odbędzie się w niedzielę,  12 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej - ul. Starowiejska 4.
 

czw, 2 lut 2023, 10:59:28

ZA KOLĘDĘ DZIĘKUJEMY

Mocnym akcentem partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin zakończyli okres kolędowy. Zgromadzili się wokół żłóbka w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lubomierzu, aby radosnym śpiewem polskich kolęd i zagórzańskich pastorałek dać wyraz swojej tradycji.

pon, 2 sty 2023, 11:45:10

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2519), Burmistrz Miasta Mszana Dolna, zawiadamia, że Rada Miejska w Mszanie Dolnej  w dniu 14 grudnia 2022 r. podjęła uchwałę Nr LVIII/472/2022 w sprawie wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na obszarze Miasta Mszana Dolna oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
 

pią, 23 gru 2022, 13:22:23

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI NA ROK 2023

Szanowni Mieszkańcy, harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2023 dostępny jest na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Gospodarka odpadami” – Harmonogram wywozu śmieci – TUTAJ oraz w darmowej aplikacji "Kiedy śmieci".

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html