Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pożegnanie – Julian Kasprzyk 1926-2023

Doświadczony turysta, miłośnik górskich wędrówek, zasłużony działacz PTTK, ratownik GOPR – żegnamy nietuzinkową postać, która wiele wniosła w działania naszego Koła Terenowego PTTK w Mszanie Dolnej. Pan Julian swoją postawą dawał przykład młodszym, zawsze pogodny i uśmiechnięty, uczestniczył w każdych naszych spotkaniach i wyprawach. Potrafił zaskoczyć swoją kondycją i hartem ducha – przekonaliśmy się o tym nie raz, jak chciał zdobyć jakiś szczyt - nie było siły by go zatrzymać.

Był naszym łącznikiem między rabczańskim Oddziałem PTTK, chętnie uczestniczył w zakończeniach organizowanych rajdów, lubił uczestniczyć w działaniach kierowanych dla dzieci i młodzieży. Nie zamykał się tylko na sprawy PTTK, uczestniczył w akcjach Odkryj Beskid Wyspowy, gdzie okazywało się często, że był najstarszym turystą na wyprawie...

Miał wiele zainteresowań, również związanych z etnografią i kulturą ludową – był aktywnym członkiem mszańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Dbał również o symboliczne gesty i wydarzenia, które skupiały mieszkańców naszego miasta – spotykaliśmy się papieskich wartach na Wsołowej i Grunwaldzie. Było to pewną postawą, gdzieś mocno zakorzenioną związaną z patriotycznymi przekonaniami – wspólnie z grupą przyjaciół, którzy stanowili mocną podstawę naszego Koła dbał o miejsca pamięci i zapalał znicze na grobach zasłużonych osób przed Świętem Zmarłych…

Wymieniać można wiele, ale każdy kto miał okazję poznać osobiście Pana Juliana wiedział, że na każdą wyprawę był przygotowany i poza miłym słowem każdego częstował skarbami z plecaka. Kiedy już zdrowie nie pozwalało mu uczestniczyć w dalszych wyprawach spotkać go można było na spacerach pod Lubogoszczą czy na rowerze – zatrzymywał się zawsze ciekawy nowych wiadomości i był zainteresowany, gdzie na kolejny sezon zaplanowaliśmy wprawy. Żegnamy wspaniałego człowieka…


Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej

 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek,

19 stycznia o godz. 15:30 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

pon, 18 wrz 2023, 14:49:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA KOLEJNY WYKŁAD

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach 2. edycji naszej "Opowieści o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej", w piątek, 22 września o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece.
 

pią, 22 wrz 2023, 14:56:01

KUP SOK ZE ZNISZCZONYCH PLANTACJI – POMOC DLA RACIECHOWIC W MSZANIE DOLNEJ.

Szanowni Mieszkańcy, w sobotę, 23 września w Mszanie Dolnej w dwóch miejscach: na placu targowym przy ul. Wł. Orkana i parkingu przy galerii „Echo Centrum” na ul. Starowiejskiej będzie można zakupić naturalne soki z jabłek. Przywiozą je sadownicy, którym żywioł zniszczył sady i wyrządził ogromne szkody - możemy im pomóc kupując soki.
 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html