Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pożegnanie – Julian Kasprzyk 1926-2023

Doświadczony turysta, miłośnik górskich wędrówek, zasłużony działacz PTTK, ratownik GOPR – żegnamy nietuzinkową postać, która wiele wniosła w działania naszego Koła Terenowego PTTK w Mszanie Dolnej. Pan Julian swoją postawą dawał przykład młodszym, zawsze pogodny i uśmiechnięty, uczestniczył w każdych naszych spotkaniach i wyprawach. Potrafił zaskoczyć swoją kondycją i hartem ducha – przekonaliśmy się o tym nie raz, jak chciał zdobyć jakiś szczyt - nie było siły by go zatrzymać.

Był naszym łącznikiem między rabczańskim Oddziałem PTTK, chętnie uczestniczył w zakończeniach organizowanych rajdów, lubił uczestniczyć w działaniach kierowanych dla dzieci i młodzieży. Nie zamykał się tylko na sprawy PTTK, uczestniczył w akcjach Odkryj Beskid Wyspowy, gdzie okazywało się często, że był najstarszym turystą na wyprawie...

Miał wiele zainteresowań, również związanych z etnografią i kulturą ludową – był aktywnym członkiem mszańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego. Dbał również o symboliczne gesty i wydarzenia, które skupiały mieszkańców naszego miasta – spotykaliśmy się papieskich wartach na Wsołowej i Grunwaldzie. Było to pewną postawą, gdzieś mocno zakorzenioną związaną z patriotycznymi przekonaniami – wspólnie z grupą przyjaciół, którzy stanowili mocną podstawę naszego Koła dbał o miejsca pamięci i zapalał znicze na grobach zasłużonych osób przed Świętem Zmarłych…

Wymieniać można wiele, ale każdy kto miał okazję poznać osobiście Pana Juliana wiedział, że na każdą wyprawę był przygotowany i poza miłym słowem każdego częstował skarbami z plecaka. Kiedy już zdrowie nie pozwalało mu uczestniczyć w dalszych wyprawach spotkać go można było na spacerach pod Lubogoszczą czy na rowerze – zatrzymywał się zawsze ciekawy nowych wiadomości i był zainteresowany, gdzie na kolejny sezon zaplanowaliśmy wprawy. Żegnamy wspaniałego człowieka…


Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej

 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek,

19 stycznia o godz. 15:30 w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej

 


Podobne artykuły

pon, 10 cze 2024, 10:00:40

UWAGA - UTRUDNIENIA W URZĘDZIE

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zaplanowanym remontem i budową windy w Urzędzie Miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia, które ograniczą dostępność do wybranych wydziałów na terenie budynku.

 

 

pon, 27 maj 2024, 09:34:49

UWAGA! ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pią, 14 cze 2024, 16:07:02

III ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje III zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 czerwca (czwartek) o godz. 13:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

sob, 15 cze 2024, 07:10:32

PARAFIA ZAPRASZA NA ''SPOTKANIE RODZIN PRZY MIŁOSIERDZIU''

W niedzielę, 16 czerwca Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zaprasza na „Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu”. Tuz po mszy św. o godz. 10:30 zaplanowane są atrakcje, które zajmą cały parking.  W programie: występy grup parafialnych,  darmowe atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, zaplecze gastronomiczne.

czw, 11 kwi 2024, 11:53:27

W GÓRY, W GÓRY! JUBILEUSZOWY, XX SEZON „SPOTKAŃ W GÓRACH” - ĆWILIN W NIEDZIELĘ!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie  dwudziestego sezonu „Spotkań w górach” na górze Wsołowej, w niedzielę 21 kwietnia. Wsołowa z najpiękniejszą panoramą na Mszanę Dolną otwiera nasz tegoroczny jubileuszowy cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2023-01-17/pozegnanie-julian-kasprzyk-1926-2023.html