Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inwestycje na terenie miasta przed końcem roku

Inwestycje na terenie miasta przed końcem roku


•    Parking na Zielonej
Już z początkiem września można było zauważyć zmiany na ul. Zielonej, w miejscu często wybieranym jako parking, z którego korzystają mieszkańcy miasta, jak i weekendami turyści odwiedzający naszą okolicę. Udogodnienia w postaci wysypanej tłuczniem zatoki parkingowej i wzmocnionego pobocza to efekt prac związanych z wykorzystaniem środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Większość tych środków przeznaczona została ma inwestycje związane z kanalizacją na terenie naszego miasta, część została przeznaczona na działania związane z turystyką. Prace wykonała firma Brukbud, a koszt budowy zatoki parkingowej wyniósł 19 557,00 zł.

•    Kanalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego
Prace związane z kanalizacją są trudno zauważalne gołym okiem, natomiast przynoszą niewymierną korzyść mieszkańcom. Skończona późną jesienią inwestycja jest jedną z zaplanowanych działań związanych z budową lub polepszeniem sieci kanalizacyjnej na terenie naszego miasta. Problematyczne i uciążliwe działania związane z wywożeniem nieczystości zostały rozwiązane na osiedlu Pańskie, gdzie również niedawno udało nam się ukończyć inwestycję związaną z budową drogi. Kanalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego to wykorzystanie środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kolejny etap w tym zakresie to plan budowy kanalizacji na ul. Ogrodowej.

•    Oświetlenie przejść dla pieszych
Poprawa bezpieczeństwa poprzez doświetlenie przejść dla pieszych to kolejna jesienna inwestycja, którą udało się zrealizować przed zmianą czasu – dzięki czemu po zapadnięciu zmroku przejścia dla pieszych w okolicach szkoły zapewniły odpowiednią widoczność. Przejście na ul. Ogrodowej i na ul. Słowackiego, jak również na ul. Spadochroniarzy to ciągi komunikacyjne zarówno do szkół, jak i do kościołów parafialnych. Doświetlenie tych miejsc gwarantuje bezpieczne wieczorne przemieszczanie się zarówno dzieci jak i dorosłych, widoczność w tych miejscach uległa poprawie.
Inwestycja realizowana z GDDKiA - Poprawa brd na przejściach dla pieszych w Rejonie Nowy Sącz (zadanie nr 2)    - Doświetlenie  3 przejść dla pieszych w ciągu krajowej nr 28 – 147 600,00 zł

•    Nowy MOK i nowy parking przy stadionie
Choć wykonanych wcześniej prac nie widać było „gołym okiem”, o postępach w budowie nowego Miejskiego Ośrodka Kultury, a właściwie „Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich” mogli osobiście przekonać się Radni Miejscy wraz z Burmistrz Miasta Anną Pękałą i Piotrem Armatysem Dyrektorem MOK. Radni, którzy  wchodzą w skład Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej we wrześniu odwiedzili budynek i wraz z Prezesem Wojciechem Königiem, Kierownikiem budowy Jarosławem Biskupem i Inspektorem nadzoru Bogusławem Łagockim mogli obejrzeć wykonane już instalacje. Po podpisanej umowie w czerwcu firma „Ecco System”  rozpoczęła prace wewnątrz budynku. Kolejny etap w listopadzie i grudniu to wykończenia, nadszedł czas na tynkowanie i przygotowanie poszczególnych pomieszczeń pod wyznaczone funkcje. Jak zapewnia Prezes firmy wymienione prace wykończeniowe trwać będą do końca roku, zgodnie z kalendarzem zaplanowanych działań. Aktualnie mieszkańcy mogą obserwować jak z zewnątrz pięknieje bryła nowego MOKu.
Inwestycja pn. „Przebudowa i rozbudowa Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich w Mszanie Dolnej” realizowana jest w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 746 000,00 zł.

Po sąsiedzku, od strony ul. Spadochroniarzy, wzdłuż stadionu miejskiego powstała zatoczka parkingowa, docelowo z miejscem ładowania samochodów elektrycznych. Realizacja tej inwestycji Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki pomocy finansowej w wysokości 140 349,17 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu pn.: „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”.

Remont ul. Leśnej

Trwają intensywne prace remontowe na ul. Leśnej, zgodnie z założonym harmonogramem do końca roku ma zostać ukończony odcinek od Rynku. Mamy nadzieję, że wszelkie uciążliwości związane z remontem przyniosą efekt w postaci nowej nawierzchni ulicy, chodnika jak również prac związanych z wodociągiem i nowymi przyłączami.
Inwestycja pn. „Przebudowa drogi gminnej 340573K w km od 0+390,00 do km 0+846,00 w miejscowości Mszana Dolna, powiat limanowski” realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 1 038 106,00 zł.


Podobne artykuły

pią, 20 sty 2023, 15:33:11

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW UL. LEŚNEJ

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi obecnie na ul. Leśnej mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody na całym odcinku ulicy.
 

czw, 2 lut 2023, 09:32:24

ZAPRASZAMY NA KONCERT KANTORA I KLEZMORIM TRIO

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Fundacją Sztetl Mszana Dolna zaprasza w najbliższy wtorek, 7 lutego o godz. 17:00 na koncert izraelskiego kantora o mszańskich korzeniach, Avrahama Taylora, któremu towarzyszyć będzie zespół Klezmorim Trio.

pon, 6 lut 2023, 11:13:05

GRAMY DLA JULKI!

Serdecznie zapraszamy na charytatywny event rekreacyjno-sportowy „GRAMY DLA JULKI”, który odbędzie się w niedzielę,  12 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej - ul. Starowiejska 4.
 

czw, 2 lut 2023, 10:59:28

ZA KOLĘDĘ DZIĘKUJEMY

Mocnym akcentem partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin zakończyli okres kolędowy. Zgromadzili się wokół żłóbka w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lubomierzu, aby radosnym śpiewem polskich kolęd i zagórzańskich pastorałek dać wyraz swojej tradycji.

pon, 2 sty 2023, 11:45:10

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2519), Burmistrz Miasta Mszana Dolna, zawiadamia, że Rada Miejska w Mszanie Dolnej  w dniu 14 grudnia 2022 r. podjęła uchwałę Nr LVIII/472/2022 w sprawie wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na obszarze Miasta Mszana Dolna oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
 

pią, 23 gru 2022, 13:22:23

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI NA ROK 2023

Szanowni Mieszkańcy, harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2023 dostępny jest na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Gospodarka odpadami” – Harmonogram wywozu śmieci – TUTAJ oraz w darmowej aplikacji "Kiedy śmieci".

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-30/inwestycje-na-terenie-miasta-przed-koncem-roku.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-30/inwestycje-na-terenie-miasta-przed-koncem-roku.html