Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inwestycje na terenie miasta przed końcem roku

Inwestycje na terenie miasta przed końcem roku


•    Parking na Zielonej
Już z początkiem września można było zauważyć zmiany na ul. Zielonej, w miejscu często wybieranym jako parking, z którego korzystają mieszkańcy miasta, jak i weekendami turyści odwiedzający naszą okolicę. Udogodnienia w postaci wysypanej tłuczniem zatoki parkingowej i wzmocnionego pobocza to efekt prac związanych z wykorzystaniem środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Większość tych środków przeznaczona została ma inwestycje związane z kanalizacją na terenie naszego miasta, część została przeznaczona na działania związane z turystyką. Prace wykonała firma Brukbud, a koszt budowy zatoki parkingowej wyniósł 19 557,00 zł.

•    Kanalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego
Prace związane z kanalizacją są trudno zauważalne gołym okiem, natomiast przynoszą niewymierną korzyść mieszkańcom. Skończona późną jesienią inwestycja jest jedną z zaplanowanych działań związanych z budową lub polepszeniem sieci kanalizacyjnej na terenie naszego miasta. Problematyczne i uciążliwe działania związane z wywożeniem nieczystości zostały rozwiązane na osiedlu Pańskie, gdzie również niedawno udało nam się ukończyć inwestycję związaną z budową drogi. Kanalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego to wykorzystanie środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kolejny etap w tym zakresie to plan budowy kanalizacji na ul. Ogrodowej.

•    Oświetlenie przejść dla pieszych
Poprawa bezpieczeństwa poprzez doświetlenie przejść dla pieszych to kolejna jesienna inwestycja, którą udało się zrealizować przed zmianą czasu – dzięki czemu po zapadnięciu zmroku przejścia dla pieszych w okolicach szkoły zapewniły odpowiednią widoczność. Przejście na ul. Ogrodowej i na ul. Słowackiego, jak również na ul. Spadochroniarzy to ciągi komunikacyjne zarówno do szkół, jak i do kościołów parafialnych. Doświetlenie tych miejsc gwarantuje bezpieczne wieczorne przemieszczanie się zarówno dzieci jak i dorosłych, widoczność w tych miejscach uległa poprawie.
Inwestycja realizowana z GDDKiA - Poprawa brd na przejściach dla pieszych w Rejonie Nowy Sącz (zadanie nr 2)    - Doświetlenie  3 przejść dla pieszych w ciągu krajowej nr 28 – 147 600,00 zł

•    Nowy MOK i nowy parking przy stadionie
Choć wykonanych wcześniej prac nie widać było „gołym okiem”, o postępach w budowie nowego Miejskiego Ośrodka Kultury, a właściwie „Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich” mogli osobiście przekonać się Radni Miejscy wraz z Burmistrz Miasta Anną Pękałą i Piotrem Armatysem Dyrektorem MOK. Radni, którzy  wchodzą w skład Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej we wrześniu odwiedzili budynek i wraz z Prezesem Wojciechem Königiem, Kierownikiem budowy Jarosławem Biskupem i Inspektorem nadzoru Bogusławem Łagockim mogli obejrzeć wykonane już instalacje. Po podpisanej umowie w czerwcu firma „Ecco System”  rozpoczęła prace wewnątrz budynku. Kolejny etap w listopadzie i grudniu to wykończenia, nadszedł czas na tynkowanie i przygotowanie poszczególnych pomieszczeń pod wyznaczone funkcje. Jak zapewnia Prezes firmy wymienione prace wykończeniowe trwać będą do końca roku, zgodnie z kalendarzem zaplanowanych działań. Aktualnie mieszkańcy mogą obserwować jak z zewnątrz pięknieje bryła nowego MOKu.
Inwestycja pn. „Przebudowa i rozbudowa Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich w Mszanie Dolnej” realizowana jest w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 746 000,00 zł.

Po sąsiedzku, od strony ul. Spadochroniarzy, wzdłuż stadionu miejskiego powstała zatoczka parkingowa, docelowo z miejscem ładowania samochodów elektrycznych. Realizacja tej inwestycji Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki pomocy finansowej w wysokości 140 349,17 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu pn.: „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”.

Remont ul. Leśnej

Trwają intensywne prace remontowe na ul. Leśnej, zgodnie z założonym harmonogramem do końca roku ma zostać ukończony odcinek od Rynku. Mamy nadzieję, że wszelkie uciążliwości związane z remontem przyniosą efekt w postaci nowej nawierzchni ulicy, chodnika jak również prac związanych z wodociągiem i nowymi przyłączami.
Inwestycja pn. „Przebudowa drogi gminnej 340573K w km od 0+390,00 do km 0+846,00 w miejscowości Mszana Dolna, powiat limanowski” realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 1 038 106,00 zł.


Podobne artykuły

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

śro, 29 maj 2024, 08:36:40

NAJLEPSZE ŻYCZENIA NA DZIEŃ DZIALACZA KULTURY!

Dziś święto wszystkich, którzy tworzą kulturę w każdy możliwy sposób: ze sceny, zza kulis, z widowni, w małych salach prób, pracowniach plastycznych, galeriach… Ogromne słowa uznania kierujemy do pracowników instytucji kultury – Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiej Biblioteki, a także do członków stowarzyszeń i grup skupiających artystów i animatorów kultury.

śro, 8 maj 2024, 14:55:51

MOK ZAPRASZA - XI EDYCJA MINI TALENT SHOW - ZGŁOSZENIA JESZCZE DO ŚRODY!

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do jedenastej edycji konkursu „Mini Talent Show”. Zapraszamy utalentowanie dzieci i młodzież, którzy chcą pochwalić się swoimi zdolnościami. Zgłoszenia przyjmowane są zgłoszenia do 29 maja.

pon, 20 maj 2024, 11:07:23

ZAPRASZAMY NA ZAGÓRZAŃSKĄ MAJÓWKĘ

Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę - uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

sob, 25 maj 2024, 07:12:06

BURMISTRZ PODPISAŁA SWOJĄ PIERWSZĄ UMOWĘ

W czwartek, 23 maja Burmistrz Miasta Agnieszka Orzeł podpisała umowę na realizację zadania pn.  „Wykonanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Mszana Dolna”. Umowę ze strony Wykonawcy podpisała Agnieszka Rozenau-Rybowicz  właściciel firmy „Terra” z Krakowa.

pon, 27 maj 2024, 12:27:20

ŚWIĘTOWANIE U PREZYDENTA RP

Bartosz Gocał Radny Miejski Miasta Mszana Dolna razem z innymi młodymi radnymi z zagórzańskich samorządów otrzymali zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Andrzej Duda zaprosił w piątek, 24 maja do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców, w tym przede wszystkim najmłodszych radnych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-30/inwestycje-na-terenie-miasta-przed-koncem-roku.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-30/inwestycje-na-terenie-miasta-przed-koncem-roku.html