Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inwestycje na terenie miasta przed końcem roku

Inwestycje na terenie miasta przed końcem roku


•    Parking na Zielonej
Już z początkiem września można było zauważyć zmiany na ul. Zielonej, w miejscu często wybieranym jako parking, z którego korzystają mieszkańcy miasta, jak i weekendami turyści odwiedzający naszą okolicę. Udogodnienia w postaci wysypanej tłuczniem zatoki parkingowej i wzmocnionego pobocza to efekt prac związanych z wykorzystaniem środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Większość tych środków przeznaczona została ma inwestycje związane z kanalizacją na terenie naszego miasta, część została przeznaczona na działania związane z turystyką. Prace wykonała firma Brukbud, a koszt budowy zatoki parkingowej wyniósł 19 557,00 zł.

•    Kanalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego
Prace związane z kanalizacją są trudno zauważalne gołym okiem, natomiast przynoszą niewymierną korzyść mieszkańcom. Skończona późną jesienią inwestycja jest jedną z zaplanowanych działań związanych z budową lub polepszeniem sieci kanalizacyjnej na terenie naszego miasta. Problematyczne i uciążliwe działania związane z wywożeniem nieczystości zostały rozwiązane na osiedlu Pańskie, gdzie również niedawno udało nam się ukończyć inwestycję związaną z budową drogi. Kanalizacja na ulicy Kazimierza Wielkiego to wykorzystanie środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kolejny etap w tym zakresie to plan budowy kanalizacji na ul. Ogrodowej.

•    Oświetlenie przejść dla pieszych
Poprawa bezpieczeństwa poprzez doświetlenie przejść dla pieszych to kolejna jesienna inwestycja, którą udało się zrealizować przed zmianą czasu – dzięki czemu po zapadnięciu zmroku przejścia dla pieszych w okolicach szkoły zapewniły odpowiednią widoczność. Przejście na ul. Ogrodowej i na ul. Słowackiego, jak również na ul. Spadochroniarzy to ciągi komunikacyjne zarówno do szkół, jak i do kościołów parafialnych. Doświetlenie tych miejsc gwarantuje bezpieczne wieczorne przemieszczanie się zarówno dzieci jak i dorosłych, widoczność w tych miejscach uległa poprawie.
Inwestycja realizowana z GDDKiA - Poprawa brd na przejściach dla pieszych w Rejonie Nowy Sącz (zadanie nr 2)    - Doświetlenie  3 przejść dla pieszych w ciągu krajowej nr 28 – 147 600,00 zł

•    Nowy MOK i nowy parking przy stadionie
Choć wykonanych wcześniej prac nie widać było „gołym okiem”, o postępach w budowie nowego Miejskiego Ośrodka Kultury, a właściwie „Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich” mogli osobiście przekonać się Radni Miejscy wraz z Burmistrz Miasta Anną Pękałą i Piotrem Armatysem Dyrektorem MOK. Radni, którzy  wchodzą w skład Komisji Gospodarki i Rozwoju Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej we wrześniu odwiedzili budynek i wraz z Prezesem Wojciechem Königiem, Kierownikiem budowy Jarosławem Biskupem i Inspektorem nadzoru Bogusławem Łagockim mogli obejrzeć wykonane już instalacje. Po podpisanej umowie w czerwcu firma „Ecco System”  rozpoczęła prace wewnątrz budynku. Kolejny etap w listopadzie i grudniu to wykończenia, nadszedł czas na tynkowanie i przygotowanie poszczególnych pomieszczeń pod wyznaczone funkcje. Jak zapewnia Prezes firmy wymienione prace wykończeniowe trwać będą do końca roku, zgodnie z kalendarzem zaplanowanych działań. Aktualnie mieszkańcy mogą obserwować jak z zewnątrz pięknieje bryła nowego MOKu.
Inwestycja pn. „Przebudowa i rozbudowa Ośrodka Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich w Mszanie Dolnej” realizowana jest w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 746 000,00 zł.

Po sąsiedzku, od strony ul. Spadochroniarzy, wzdłuż stadionu miejskiego powstała zatoczka parkingowa, docelowo z miejscem ładowania samochodów elektrycznych. Realizacja tej inwestycji Realizacja tej inwestycji była możliwa dzięki pomocy finansowej w wysokości 140 349,17 zł z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu pn.: „Poprawa dostępności parkingowej w województwie małopolskim”.

Remont ul. Leśnej

Trwają intensywne prace remontowe na ul. Leśnej, zgodnie z założonym harmonogramem do końca roku ma zostać ukończony odcinek od Rynku. Mamy nadzieję, że wszelkie uciążliwości związane z remontem przyniosą efekt w postaci nowej nawierzchni ulicy, chodnika jak również prac związanych z wodociągiem i nowymi przyłączami.
Inwestycja pn. „Przebudowa drogi gminnej 340573K w km od 0+390,00 do km 0+846,00 w miejscowości Mszana Dolna, powiat limanowski” realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zadanie otrzymało dofinansowanie w kwocie 1 038 106,00 zł.


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-30/inwestycje-na-terenie-miasta-przed-koncem-roku.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-30/inwestycje-na-terenie-miasta-przed-koncem-roku.html