Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

II Gala Wolontariatu za nami

“Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.


Bezinteresowna praca wolontariuszy z Gminy Niedźwiedź, Gminy Mszana Dolna i Miasta Mszana Dolna została doceniona po raz kolejny. Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość w miniony piątek, tj. 9 grudnia 2022, zorganizowało II Galę Wolontariatu.

Gala Wolontariatu jest wyjątkowym momentem, w którym słowa podziękowań kierowane są w stronę Wolontariuszy oraz Koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu za ich bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. W tym roku w sposób szczególny dziękowano również wszystkim tym, którzy zaangażowali się w działania pomocowe związane z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

“To wydarzenie jest dla mnie bardzo wyjątkowe. To jest takie przeżycie, które bardzo mocno zasiada w moim sercu dlatego, że widzę piękno i dobro serc tych ludzi. Myślę, że nie ma lepszego momentu, żeby podziękować sobie nawzajem za to, że jesteśmy tak dobrymi ludźmi” - mówiła Karolina Maria Zapała, prezes stowarzyszenia i organizatorka II Gali Wolontariatu.

Wśród nagrodzonych podczas tegorocznej gali znaleźli się: Anita Ziemian z tytułem Koordynatora roku 2022 i Anna Ogiela jako Wolontariusz Roku 2022 w kategorii dorosły. Tytuł Wolontariusza Roku 2022 w kategorii młodzież zdobyła Julia Zapała.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni samorządowcy gmin Niedźwiedź, Mszana Dolna i powiatu limanowskiego, parlamentarzyści, a także reprezentanci organizacji, instytucji i szkół współpracujący ze stowarzyszeniem Kierunek Przyszłość. Wydarzenie poprowadzili Karolina Maria Zapała oraz Mateusz Pietrzak.

Część artystyczną ubogaciły występy wspaniałych grup wokalnych. Na scenie pojawili się: Chór męski im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, Gminny Zespół Pieśni i Tańca “Halny”, zespół “Cantus”, grupa wokalna “Mało Nas” na czele z Panią Dorotą Gil. Gwiazdą wieczoru był wokalista i uczestnik 13. edycji The Voice of Poland - Bogdan Świerczek. Na zakończenie wszyscy wokaliści oraz wolontariusze stowarzyszenie przygotowali niezwykle wzruszającą niespodziankę dla wszystkich przybyłych - zaśpiewali wspólnie piosenkę “Bo świat to my”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski.

 

Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki:

Międzypokoleniowe Centra Edukacji -  Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej.

 

Wydarzenie odbyło sięw ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu


 

foto: Robert Zapała Studio RZ


tekst: Anna Pierzchała

 


Podobne artykuły

śro, 28 lut 2024, 13:22:25

OSP W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA X ZBIÓRKĘ KRWI

Serdecznie zapraszamy na X Zbiórkę Krwi, którą organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej. Podczas dwudniowej akcji w sobotę 2 marca i w niedzielę 3 marca krew można oddać w godzinach od 8:00 do 12:00  w Remizie OSP, ul. J. Matejki 3.

czw, 29 lut 2024, 13:49:56

RZĄDOWE WSPARCIE NA REMONT UL. KAZIMIERZA WIELKIEGO

W środę, 28 lutego samorządy z naszego regionu dostały pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2024. Miasto Mszana Dolna otrzymało 414 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego umowę odebrała Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała.

czw, 29 lut 2024, 13:43:23

LXXIV ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXXIV zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 6 marca (środa) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

śro, 28 lut 2024, 11:14:21

XLI KONKURS PALM WIELKANOCNYCH

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza na 41 Konkurs Palm Wielkanocnych. Konkursowe palmy należy dostarczyć do MOKu do 22 marca  (piątek) do godz. 19:00. Uroczyste rozdanie nagród po ocenir konkursowej nastąpi 24 marca 2024 o godzinie 10:00 na sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Mszanie Dolnej.

wto, 20 lut 2024, 13:06:42

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE „MAŁOPOLSKA LOKALNIE” DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU LIMANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze wraz z Fundacją Biuro Inicjatyw Społecznych zapraszają małopolskich społeczników na spotkanie informacyjne w Mszanie Dolnej dotyczące konkursu grantowego Małopolska Lokalnie w roku 2024.

śro, 28 lut 2024, 14:28:26

ZAWODNICY Z SEKCJI MOK WRÓCILI Z TORUNIA Z MEDALAMI

W sobotę 24 lutego w Toruniu w hali Arena Toruń odbyły się 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters, organizowane przez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters. W zawodach startowała silna grupa zawodników z Sekcji Biegów Górskich i Długodstanowych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-13/ii-gala-wolontariatu-za-nami.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-13/ii-gala-wolontariatu-za-nami.html