Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

II Gala Wolontariatu za nami

“Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.


Bezinteresowna praca wolontariuszy z Gminy Niedźwiedź, Gminy Mszana Dolna i Miasta Mszana Dolna została doceniona po raz kolejny. Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość w miniony piątek, tj. 9 grudnia 2022, zorganizowało II Galę Wolontariatu.

Gala Wolontariatu jest wyjątkowym momentem, w którym słowa podziękowań kierowane są w stronę Wolontariuszy oraz Koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu za ich bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. W tym roku w sposób szczególny dziękowano również wszystkim tym, którzy zaangażowali się w działania pomocowe związane z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

“To wydarzenie jest dla mnie bardzo wyjątkowe. To jest takie przeżycie, które bardzo mocno zasiada w moim sercu dlatego, że widzę piękno i dobro serc tych ludzi. Myślę, że nie ma lepszego momentu, żeby podziękować sobie nawzajem za to, że jesteśmy tak dobrymi ludźmi” - mówiła Karolina Maria Zapała, prezes stowarzyszenia i organizatorka II Gali Wolontariatu.

Wśród nagrodzonych podczas tegorocznej gali znaleźli się: Anita Ziemian z tytułem Koordynatora roku 2022 i Anna Ogiela jako Wolontariusz Roku 2022 w kategorii dorosły. Tytuł Wolontariusza Roku 2022 w kategorii młodzież zdobyła Julia Zapała.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni samorządowcy gmin Niedźwiedź, Mszana Dolna i powiatu limanowskiego, parlamentarzyści, a także reprezentanci organizacji, instytucji i szkół współpracujący ze stowarzyszeniem Kierunek Przyszłość. Wydarzenie poprowadzili Karolina Maria Zapała oraz Mateusz Pietrzak.

Część artystyczną ubogaciły występy wspaniałych grup wokalnych. Na scenie pojawili się: Chór męski im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, Gminny Zespół Pieśni i Tańca “Halny”, zespół “Cantus”, grupa wokalna “Mało Nas” na czele z Panią Dorotą Gil. Gwiazdą wieczoru był wokalista i uczestnik 13. edycji The Voice of Poland - Bogdan Świerczek. Na zakończenie wszyscy wokaliści oraz wolontariusze stowarzyszenie przygotowali niezwykle wzruszającą niespodziankę dla wszystkich przybyłych - zaśpiewali wspólnie piosenkę “Bo świat to my”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski.

 

Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki:

Międzypokoleniowe Centra Edukacji -  Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej.

 

Wydarzenie odbyło sięw ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu


 

foto: Robert Zapała Studio RZ


tekst: Anna Pierzchała

 


Podobne artykuły

pią, 20 sty 2023, 15:33:11

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW UL. LEŚNEJ

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że w związku z pracami prowadzonymi obecnie na ul. Leśnej mogą wystąpić okresowe przerwy w dostawie wody na całym odcinku ulicy.
 

czw, 2 lut 2023, 09:32:24

ZAPRASZAMY NA KONCERT KANTORA I KLEZMORIM TRIO

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Fundacją Sztetl Mszana Dolna zaprasza w najbliższy wtorek, 7 lutego o godz. 17:00 na koncert izraelskiego kantora o mszańskich korzeniach, Avrahama Taylora, któremu towarzyszyć będzie zespół Klezmorim Trio.

pon, 6 lut 2023, 11:13:05

GRAMY DLA JULKI!

Serdecznie zapraszamy na charytatywny event rekreacyjno-sportowy „GRAMY DLA JULKI”, który odbędzie się w niedzielę,  12 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej - ul. Starowiejska 4.
 

czw, 2 lut 2023, 10:59:28

ZA KOLĘDĘ DZIĘKUJEMY

Mocnym akcentem partnerzy i kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin zakończyli okres kolędowy. Zgromadzili się wokół żłóbka w kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Lubomierzu, aby radosnym śpiewem polskich kolęd i zagórzańskich pastorałek dać wyraz swojej tradycji.

pon, 2 sty 2023, 11:45:10

ZAWIADOMIENIE O ZMIANIE WYSOKOŚCI STAWKI OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

Na podstawie art. 6m ust. 2a ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2519), Burmistrz Miasta Mszana Dolna, zawiadamia, że Rada Miejska w Mszanie Dolnej  w dniu 14 grudnia 2022 r. podjęła uchwałę Nr LVIII/472/2022 w sprawie wyboru metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na obszarze Miasta Mszana Dolna oraz ustalenia wysokości tej opłaty.
 

pią, 23 gru 2022, 13:22:23

NOWY HARMONOGRAM ODBIORU ŚMIECI NA ROK 2023

Szanowni Mieszkańcy, harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2023 dostępny jest na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Gospodarka odpadami” – Harmonogram wywozu śmieci – TUTAJ oraz w darmowej aplikacji "Kiedy śmieci".

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-13/ii-gala-wolontariatu-za-nami.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-13/ii-gala-wolontariatu-za-nami.html