Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

II Gala Wolontariatu za nami

“Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”.


Bezinteresowna praca wolontariuszy z Gminy Niedźwiedź, Gminy Mszana Dolna i Miasta Mszana Dolna została doceniona po raz kolejny. Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość w miniony piątek, tj. 9 grudnia 2022, zorganizowało II Galę Wolontariatu.

Gala Wolontariatu jest wyjątkowym momentem, w którym słowa podziękowań kierowane są w stronę Wolontariuszy oraz Koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu za ich bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka. W tym roku w sposób szczególny dziękowano również wszystkim tym, którzy zaangażowali się w działania pomocowe związane z konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

“To wydarzenie jest dla mnie bardzo wyjątkowe. To jest takie przeżycie, które bardzo mocno zasiada w moim sercu dlatego, że widzę piękno i dobro serc tych ludzi. Myślę, że nie ma lepszego momentu, żeby podziękować sobie nawzajem za to, że jesteśmy tak dobrymi ludźmi” - mówiła Karolina Maria Zapała, prezes stowarzyszenia i organizatorka II Gali Wolontariatu.

Wśród nagrodzonych podczas tegorocznej gali znaleźli się: Anita Ziemian z tytułem Koordynatora roku 2022 i Anna Ogiela jako Wolontariusz Roku 2022 w kategorii dorosły. Tytuł Wolontariusza Roku 2022 w kategorii młodzież zdobyła Julia Zapała.

Na uroczystości obecni byli zaproszeni samorządowcy gmin Niedźwiedź, Mszana Dolna i powiatu limanowskiego, parlamentarzyści, a także reprezentanci organizacji, instytucji i szkół współpracujący ze stowarzyszeniem Kierunek Przyszłość. Wydarzenie poprowadzili Karolina Maria Zapała oraz Mateusz Pietrzak.

Część artystyczną ubogaciły występy wspaniałych grup wokalnych. Na scenie pojawili się: Chór męski im. ks. Józefa Hajduka z Mszany Dolnej, Gminny Zespół Pieśni i Tańca “Halny”, zespół “Cantus”, grupa wokalna “Mało Nas” na czele z Panią Dorotą Gil. Gwiazdą wieczoru był wokalista i uczestnik 13. edycji The Voice of Poland - Bogdan Świerczek. Na zakończenie wszyscy wokaliści oraz wolontariusze stowarzyszenie przygotowali niezwykle wzruszającą niespodziankę dla wszystkich przybyłych - zaśpiewali wspólnie piosenkę “Bo świat to my”.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Mieczysław Uryga - Starosta Limanowski.

 

Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki:

Międzypokoleniowe Centra Edukacji -  Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej.

 

Wydarzenie odbyło sięw ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.


Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedźwiedziu


 

foto: Robert Zapała Studio RZ


tekst: Anna Pierzchała

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-13/ii-gala-wolontariatu-za-nami.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-12-13/ii-gala-wolontariatu-za-nami.html