Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zawsze „coś” w Zagórzańskich Dziedzinach

Głównym tematem listopadowego spotkania Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny, którego gospodarzem tym razem była Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, był Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy.  Dyskutowano o jego organizacji, wzbogaceniu oferty i atrakcjach dla uczestników wydarzenia, które zaplanowano na 11 grudnia.

Warto już teraz się mocno przygotować do tego kiermaszu, gdyż mszański Plac Targowy w  tym dniu zmieni się w prawdziwą świąteczną wioskę pachnącą tradycyjnymi, zagórzańskimi potrawami, dźwięczącą kolędami i regionalnymi pastorałkami – zachęcają Zagórzanie.  Tym razem zaplanowaliśmy również Konkurs kulinarny na tradycyjną potrawę wigilijną, który organizować będzie Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Partner Zagórzańskich Dziedzin. O szczegółach poinformujemy Was niebawem!

Dużo uwagi grono zgromadzone w mszańskim magistracie poświeciło dyskusjom na tematy związane z II edycją ogłoszonego już Konkursu na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.

Nad konkursem warto się zastanowić, gorąco do tego zachęcamy nasze lokale firmy, instytucje czy stowarzyszenia, ale również wszystkich mieszkańców trzech zagórzańskich samorządów – zachęcają Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin. Warto podpatrzeć, jak działają Ci, którzy taki znak już mają, a to naprawdę podmioty warte polecenia: Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz”, Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej, „JANDA” Resort& Conference, KGW Łętowe „Śwarne Babki”, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Stowarzyszenie „Pod Cyrlom”, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny. Przypominamy Wam szczegóły tego przedsięwzięcia: TUTAJ i zapraszamy do składania wniosków. Pamiętajcie – do 16 grudnia!

Staramy się nieustannie działać w promowaniu marki, poszerzać wiedzę na ten temat i pozyskiwać nowych sympatyków, kreatorów i partnerów – a jak to wygląda w rzeczywistości? Zawsze „coś” – dodają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Tego samego dnia w Pensjonacie Szczebel grono energicznych emerytów miało okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych osiągnięć. To miejsce niejednokrotnie gościło dziedzinne akcje. Tym razem było to spotkanie, na którym co nieco opowiedzieliśmy o naszych działaniach, ale nie wszystko - by zachęcić do grupowych i indywidualnych odwiedzin w naszych stronach. Historia Jaśka, który zgubił korale, motyw przewodni naszych zagórzańskich questów, jak i informacje o naszych wydarzeniach i warsztatach, m.in. tych taneczno-muzycznych „Pieca zadym nie troncojcie” wyróżnionych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY mocno zaciekawiły grono emerytowanych pracowników Zakładów Gazowniczych w Krakowie. A to nie wszystko co mamy do zaoferowania, więc kto wie… Może zobaczymy się niebawem na zagórzańskich ścieżkach? Dziedzinnie Was wszystkich zapraszamy!
 

 

red. Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

czw, 30 lis 2023, 09:15:09

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z KRYSTYNĄ ZELEK

W piątek 1 grudnia o godzinie 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej zaprasza na spotkanie z Krystyną Zelek, autorką powieści "Sen snem snów".

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pon, 27 lis 2023, 09:03:49

TANI WĘGIEL DLA MIESZKAŃCÓW!

Szanowni Państwo, Miasto Mszana Dolna zachęca do zakupu węgla. Posiadamy jeszcze groszek plus oraz orzech, a każda tona kosztuje teraz zaledwie 1500 zł brutto. Zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta osobiście lub pod nr. tel. 780-189-492. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html