Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zawsze „coś” w Zagórzańskich Dziedzinach

Głównym tematem listopadowego spotkania Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny, którego gospodarzem tym razem była Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, był Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy.  Dyskutowano o jego organizacji, wzbogaceniu oferty i atrakcjach dla uczestników wydarzenia, które zaplanowano na 11 grudnia.

Warto już teraz się mocno przygotować do tego kiermaszu, gdyż mszański Plac Targowy w  tym dniu zmieni się w prawdziwą świąteczną wioskę pachnącą tradycyjnymi, zagórzańskimi potrawami, dźwięczącą kolędami i regionalnymi pastorałkami – zachęcają Zagórzanie.  Tym razem zaplanowaliśmy również Konkurs kulinarny na tradycyjną potrawę wigilijną, który organizować będzie Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Partner Zagórzańskich Dziedzin. O szczegółach poinformujemy Was niebawem!

Dużo uwagi grono zgromadzone w mszańskim magistracie poświeciło dyskusjom na tematy związane z II edycją ogłoszonego już Konkursu na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.

Nad konkursem warto się zastanowić, gorąco do tego zachęcamy nasze lokale firmy, instytucje czy stowarzyszenia, ale również wszystkich mieszkańców trzech zagórzańskich samorządów – zachęcają Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin. Warto podpatrzeć, jak działają Ci, którzy taki znak już mają, a to naprawdę podmioty warte polecenia: Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz”, Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej, „JANDA” Resort& Conference, KGW Łętowe „Śwarne Babki”, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Stowarzyszenie „Pod Cyrlom”, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny. Przypominamy Wam szczegóły tego przedsięwzięcia: TUTAJ i zapraszamy do składania wniosków. Pamiętajcie – do 16 grudnia!

Staramy się nieustannie działać w promowaniu marki, poszerzać wiedzę na ten temat i pozyskiwać nowych sympatyków, kreatorów i partnerów – a jak to wygląda w rzeczywistości? Zawsze „coś” – dodają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Tego samego dnia w Pensjonacie Szczebel grono energicznych emerytów miało okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych osiągnięć. To miejsce niejednokrotnie gościło dziedzinne akcje. Tym razem było to spotkanie, na którym co nieco opowiedzieliśmy o naszych działaniach, ale nie wszystko - by zachęcić do grupowych i indywidualnych odwiedzin w naszych stronach. Historia Jaśka, który zgubił korale, motyw przewodni naszych zagórzańskich questów, jak i informacje o naszych wydarzeniach i warsztatach, m.in. tych taneczno-muzycznych „Pieca zadym nie troncojcie” wyróżnionych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY mocno zaciekawiły grono emerytowanych pracowników Zakładów Gazowniczych w Krakowie. A to nie wszystko co mamy do zaoferowania, więc kto wie… Może zobaczymy się niebawem na zagórzańskich ścieżkach? Dziedzinnie Was wszystkich zapraszamy!
 

 

red. Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html