Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zawsze „coś” w Zagórzańskich Dziedzinach

Głównym tematem listopadowego spotkania Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny, którego gospodarzem tym razem była Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, był Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy.  Dyskutowano o jego organizacji, wzbogaceniu oferty i atrakcjach dla uczestników wydarzenia, które zaplanowano na 11 grudnia.

Warto już teraz się mocno przygotować do tego kiermaszu, gdyż mszański Plac Targowy w  tym dniu zmieni się w prawdziwą świąteczną wioskę pachnącą tradycyjnymi, zagórzańskimi potrawami, dźwięczącą kolędami i regionalnymi pastorałkami – zachęcają Zagórzanie.  Tym razem zaplanowaliśmy również Konkurs kulinarny na tradycyjną potrawę wigilijną, który organizować będzie Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Partner Zagórzańskich Dziedzin. O szczegółach poinformujemy Was niebawem!

Dużo uwagi grono zgromadzone w mszańskim magistracie poświeciło dyskusjom na tematy związane z II edycją ogłoszonego już Konkursu na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.

Nad konkursem warto się zastanowić, gorąco do tego zachęcamy nasze lokale firmy, instytucje czy stowarzyszenia, ale również wszystkich mieszkańców trzech zagórzańskich samorządów – zachęcają Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin. Warto podpatrzeć, jak działają Ci, którzy taki znak już mają, a to naprawdę podmioty warte polecenia: Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz”, Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej, „JANDA” Resort& Conference, KGW Łętowe „Śwarne Babki”, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Stowarzyszenie „Pod Cyrlom”, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny. Przypominamy Wam szczegóły tego przedsięwzięcia: TUTAJ i zapraszamy do składania wniosków. Pamiętajcie – do 16 grudnia!

Staramy się nieustannie działać w promowaniu marki, poszerzać wiedzę na ten temat i pozyskiwać nowych sympatyków, kreatorów i partnerów – a jak to wygląda w rzeczywistości? Zawsze „coś” – dodają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Tego samego dnia w Pensjonacie Szczebel grono energicznych emerytów miało okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych osiągnięć. To miejsce niejednokrotnie gościło dziedzinne akcje. Tym razem było to spotkanie, na którym co nieco opowiedzieliśmy o naszych działaniach, ale nie wszystko - by zachęcić do grupowych i indywidualnych odwiedzin w naszych stronach. Historia Jaśka, który zgubił korale, motyw przewodni naszych zagórzańskich questów, jak i informacje o naszych wydarzeniach i warsztatach, m.in. tych taneczno-muzycznych „Pieca zadym nie troncojcie” wyróżnionych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY mocno zaciekawiły grono emerytowanych pracowników Zakładów Gazowniczych w Krakowie. A to nie wszystko co mamy do zaoferowania, więc kto wie… Może zobaczymy się niebawem na zagórzańskich ścieżkach? Dziedzinnie Was wszystkich zapraszamy!
 

 

red. Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

pon, 13 maj 2024, 10:52:08

KONFERENCJA POWIATOWA „JESTEM, ALE… NIE CHCĘ BYĆ” – DEPRESJA I TENDENCJE SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Powiatowej "Jestem, ale... nie chcę być" - depresja i tendencje samobójcze dzieci i młodzieży. Konferencja zaplanowana jest na dzień 22 maja (środę) o godz. 9:00 w hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej.

pon, 20 maj 2024, 09:22:14

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z WARSZAWSKĄ AKTORKĄ, ALINĄ ŚWIDOWSKĄ

Fundacja Sztetl Mszana Dolna w ramach trzeciej edycji „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” zaprasza na niezwykłe spotkanie z warszawską aktorką, Aliną Świdowską, córką Adiny Blady-Szwajger, legendarnej lekarki z getta warszawskiego.

pon, 13 maj 2024, 15:45:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

26 maja 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni zespół Folkowe Łętowe.

pon, 20 maj 2024, 11:07:23

ZAPRASZAMY NA ZAGÓRZAŃSKĄ MAJÓWKĘ

Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę - uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

pon, 20 maj 2024, 11:48:53

7. EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – GŁOSUJMY!

Rozpoczęło się głosowanie na zakwalifikowane projekty  w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie rozpoczęło się 15 maja i trwa do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.

pon, 13 maj 2024, 14:09:50

Z ŻYCZENIAMI W OŚRODKU ZDROWIA

Pamiętając o niedzielnym święcie Pani Burmistrz Agnieszka Orzeł odwiedziła SP ZOZ „Vital Med” i przekazała wraz z najlepszymi życzeniami symboliczną różę naszym paniom pielęgniarkom i pani położnej. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html