Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zawsze „coś” w Zagórzańskich Dziedzinach

Głównym tematem listopadowego spotkania Partnerstwa Zagórzańskie Dziedziny, którego gospodarzem tym razem była Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, był Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy.  Dyskutowano o jego organizacji, wzbogaceniu oferty i atrakcjach dla uczestników wydarzenia, które zaplanowano na 11 grudnia.

Warto już teraz się mocno przygotować do tego kiermaszu, gdyż mszański Plac Targowy w  tym dniu zmieni się w prawdziwą świąteczną wioskę pachnącą tradycyjnymi, zagórzańskimi potrawami, dźwięczącą kolędami i regionalnymi pastorałkami – zachęcają Zagórzanie.  Tym razem zaplanowaliśmy również Konkurs kulinarny na tradycyjną potrawę wigilijną, który organizować będzie Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Partner Zagórzańskich Dziedzin. O szczegółach poinformujemy Was niebawem!

Dużo uwagi grono zgromadzone w mszańskim magistracie poświeciło dyskusjom na tematy związane z II edycją ogłoszonego już Konkursu na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny.

Nad konkursem warto się zastanowić, gorąco do tego zachęcamy nasze lokale firmy, instytucje czy stowarzyszenia, ale również wszystkich mieszkańców trzech zagórzańskich samorządów – zachęcają Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin. Warto podpatrzeć, jak działają Ci, którzy taki znak już mają, a to naprawdę podmioty warte polecenia: Baza Szkoleniowo-Wypoczynkowa „Lubogoszcz”, Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej, „JANDA” Resort& Conference, KGW Łętowe „Śwarne Babki”, Stowarzyszenie „Kierunek Przyszłość”, Stowarzyszenie „Pod Cyrlom”, Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny. Przypominamy Wam szczegóły tego przedsięwzięcia: TUTAJ i zapraszamy do składania wniosków. Pamiętajcie – do 16 grudnia!

Staramy się nieustannie działać w promowaniu marki, poszerzać wiedzę na ten temat i pozyskiwać nowych sympatyków, kreatorów i partnerów – a jak to wygląda w rzeczywistości? Zawsze „coś” – dodają kreatorzy zagórzańskiej marki lokalnej. Tego samego dnia w Pensjonacie Szczebel grono energicznych emerytów miało okazję dowiedzieć się czegoś więcej na temat naszych osiągnięć. To miejsce niejednokrotnie gościło dziedzinne akcje. Tym razem było to spotkanie, na którym co nieco opowiedzieliśmy o naszych działaniach, ale nie wszystko - by zachęcić do grupowych i indywidualnych odwiedzin w naszych stronach. Historia Jaśka, który zgubił korale, motyw przewodni naszych zagórzańskich questów, jak i informacje o naszych wydarzeniach i warsztatach, m.in. tych taneczno-muzycznych „Pieca zadym nie troncojcie” wyróżnionych Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY mocno zaciekawiły grono emerytowanych pracowników Zakładów Gazowniczych w Krakowie. A to nie wszystko co mamy do zaoferowania, więc kto wie… Może zobaczymy się niebawem na zagórzańskich ścieżkach? Dziedzinnie Was wszystkich zapraszamy!
 

 

red. Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

śro, 15 mar 2023, 15:23:24

LXII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LXII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 marca (poniedziałek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.


 

śro, 15 mar 2023, 15:46:04

PRACE BUDOWLANE NA UL. LEŚNEJ

Informujemy, że od 16 marca (czwartek) ul. Leśna na odcinku od cmentarza w górę do skrzyżowania będzie nieprzejezdna przez ok. 2 tygodnie w związku z kontynuacją robót budowlanych. Uprzejmie prosimy o korzystanie z objazdu ul. Smrekową. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

pon, 20 mar 2023, 11:44:38

JAŚKA Z GORCÓW MALARSTWO NA SZKLE

O tym, jak wszechstronnie utalentowanym i pełnym pasji człowiekiem był Jan Fudala mogliśmy przekonać się 17 marca. W to piątkowe popołudnie w murach Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej zebrało się grono osób chętnych, by poznać jego twórczość.

śro, 15 mar 2023, 10:38:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK WIELKANOCNY – 26 MARCA 2023

Zgodnie z nową, zagórzańską, tradycją - na dwa tygodnie przed świętami, tym razem Wielkanocnymi – na plac targowy w Mszanie Dolnej zapraszamy rękodzielników, artystów, twórców, producentów żywności z naszego regionu.

czw, 16 mar 2023, 15:53:52

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – ZADAJ PYTANIE

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem w terminie do środy, 22 marca do godziny 20:00.

czw, 16 mar 2023, 13:10:45

OGŁOSZENIE ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodów i kosiarki bijakowej.  Przetarg odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej ul. Krakowska 27 K,  SUW Raba.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-11-14/zawsze-cos-w-zagorzanskich-dziedzinach.html