Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sezon na… Zagórzańskie Dziedziny

Początek lipca otworzył wakacyjny sezon na Zagórzańskie Dziedziny – po udanych promocjach książek związanych z naszym regionem nadszedł czas na prezentacje partnerów i kreatorów Zagórzańskich Dziedzin w plenerze. Na tory powrócił pociąg retro, który przemierza jedną z najbardziej wyjątkowych tras kolei transwersalnej  - tę z Chabówki do Kasiny Wielkiej. W sobotę, 2 lipca – na czas pierwszych przejazdów pociągu Zagórzańskie Dziedziny przyjęły zaproszenie miasta Mszana Dolna by w dniu, w którym inaugurowano cykl jubileuszowych działań na 70-lecie nadania praw miejskich  ustawić stoiska na stacji PKP w Mszanie Dolnej. Pod pięknymi nowymi namiotami zaprezentowali się Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, Władysława Anna Jamróz z swoimi publikacjami, Danuta i Ewa Franczak, a swoje materiały promocyjne przygotowały dla turystów bliźniacze samorządy: Miasto i Gmina Mszana Dolna. Tłumów na samej stacji może i nie było, ale o Zagórzańskich Dziedzinach dowiedzieli się za to wszyscy podróżujący zabytkowym składem!

 

Kolejny raz namioty Zagórzańskich Dziedzin wraz z kiermaszem produktów lokalnych będzie można odnaleźć podczas najbliższych, wypadających w ten weekend Dni Mszany Dolnej, 16 i 17 lipca.


Kolejny punkt na naszej trasie to wizyta u rabczańskiego partnera – Jarmark Św. Magdaleny przy zabytkowym kościółku – muzeum im. Władysława Orkana. Lipiec zamknie się nam piękną klamrą na Zagórzańskiej Mszy Św. która tym razem jest wyjątkowa: na wszystkich chętnych czeka dodatkowa atrakcja – zwiedzanie galerii Stanisława Dobrowolskiego na Wydartem; kto jeszcze nie był, warto zaplanować sobie niedzielę w kalendarzu – 31 lipca. Jak wyglądać będzie sierpień w Zagórzańskich Dziedzinach? Oj, też się będzie działo… Ale o tym już niebawem!

 

 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-14/sezon-na-zagorzanskie-dziedziny.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-14/sezon-na-zagorzanskie-dziedziny.html