Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sezon na… Zagórzańskie Dziedziny

Początek lipca otworzył wakacyjny sezon na Zagórzańskie Dziedziny – po udanych promocjach książek związanych z naszym regionem nadszedł czas na prezentacje partnerów i kreatorów Zagórzańskich Dziedzin w plenerze. Na tory powrócił pociąg retro, który przemierza jedną z najbardziej wyjątkowych tras kolei transwersalnej  - tę z Chabówki do Kasiny Wielkiej. W sobotę, 2 lipca – na czas pierwszych przejazdów pociągu Zagórzańskie Dziedziny przyjęły zaproszenie miasta Mszana Dolna by w dniu, w którym inaugurowano cykl jubileuszowych działań na 70-lecie nadania praw miejskich  ustawić stoiska na stacji PKP w Mszanie Dolnej. Pod pięknymi nowymi namiotami zaprezentowali się Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, Władysława Anna Jamróz z swoimi publikacjami, Danuta i Ewa Franczak, a swoje materiały promocyjne przygotowały dla turystów bliźniacze samorządy: Miasto i Gmina Mszana Dolna. Tłumów na samej stacji może i nie było, ale o Zagórzańskich Dziedzinach dowiedzieli się za to wszyscy podróżujący zabytkowym składem!

 

Kolejny raz namioty Zagórzańskich Dziedzin wraz z kiermaszem produktów lokalnych będzie można odnaleźć podczas najbliższych, wypadających w ten weekend Dni Mszany Dolnej, 16 i 17 lipca.


Kolejny punkt na naszej trasie to wizyta u rabczańskiego partnera – Jarmark Św. Magdaleny przy zabytkowym kościółku – muzeum im. Władysława Orkana. Lipiec zamknie się nam piękną klamrą na Zagórzańskiej Mszy Św. która tym razem jest wyjątkowa: na wszystkich chętnych czeka dodatkowa atrakcja – zwiedzanie galerii Stanisława Dobrowolskiego na Wydartem; kto jeszcze nie był, warto zaplanować sobie niedzielę w kalendarzu – 31 lipca. Jak wyglądać będzie sierpień w Zagórzańskich Dziedzinach? Oj, też się będzie działo… Ale o tym już niebawem!

 

 


Podobne artykuły

śro, 15 mar 2023, 15:23:24

LXII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LXII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 marca (poniedziałek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.


 

śro, 15 mar 2023, 15:46:04

PRACE BUDOWLANE NA UL. LEŚNEJ

Informujemy, że od 16 marca (czwartek) ul. Leśna na odcinku od cmentarza w górę do skrzyżowania będzie nieprzejezdna przez ok. 2 tygodnie w związku z kontynuacją robót budowlanych. Uprzejmie prosimy o korzystanie z objazdu ul. Smrekową. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

pon, 20 mar 2023, 11:44:38

JAŚKA Z GORCÓW MALARSTWO NA SZKLE

O tym, jak wszechstronnie utalentowanym i pełnym pasji człowiekiem był Jan Fudala mogliśmy przekonać się 17 marca. W to piątkowe popołudnie w murach Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej zebrało się grono osób chętnych, by poznać jego twórczość.

śro, 15 mar 2023, 10:38:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK WIELKANOCNY – 26 MARCA 2023

Zgodnie z nową, zagórzańską, tradycją - na dwa tygodnie przed świętami, tym razem Wielkanocnymi – na plac targowy w Mszanie Dolnej zapraszamy rękodzielników, artystów, twórców, producentów żywności z naszego regionu.

czw, 16 mar 2023, 15:53:52

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – ZADAJ PYTANIE

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem w terminie do środy, 22 marca do godziny 20:00.

czw, 16 mar 2023, 13:10:45

OGŁOSZENIE ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodów i kosiarki bijakowej.  Przetarg odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej ul. Krakowska 27 K,  SUW Raba.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-14/sezon-na-zagorzanskie-dziedziny.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-14/sezon-na-zagorzanskie-dziedziny.html