Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sezon na… Zagórzańskie Dziedziny

Początek lipca otworzył wakacyjny sezon na Zagórzańskie Dziedziny – po udanych promocjach książek związanych z naszym regionem nadszedł czas na prezentacje partnerów i kreatorów Zagórzańskich Dziedzin w plenerze. Na tory powrócił pociąg retro, który przemierza jedną z najbardziej wyjątkowych tras kolei transwersalnej  - tę z Chabówki do Kasiny Wielkiej. W sobotę, 2 lipca – na czas pierwszych przejazdów pociągu Zagórzańskie Dziedziny przyjęły zaproszenie miasta Mszana Dolna by w dniu, w którym inaugurowano cykl jubileuszowych działań na 70-lecie nadania praw miejskich  ustawić stoiska na stacji PKP w Mszanie Dolnej. Pod pięknymi nowymi namiotami zaprezentowali się Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, Władysława Anna Jamróz z swoimi publikacjami, Danuta i Ewa Franczak, a swoje materiały promocyjne przygotowały dla turystów bliźniacze samorządy: Miasto i Gmina Mszana Dolna. Tłumów na samej stacji może i nie było, ale o Zagórzańskich Dziedzinach dowiedzieli się za to wszyscy podróżujący zabytkowym składem!

 

Kolejny raz namioty Zagórzańskich Dziedzin wraz z kiermaszem produktów lokalnych będzie można odnaleźć podczas najbliższych, wypadających w ten weekend Dni Mszany Dolnej, 16 i 17 lipca.


Kolejny punkt na naszej trasie to wizyta u rabczańskiego partnera – Jarmark Św. Magdaleny przy zabytkowym kościółku – muzeum im. Władysława Orkana. Lipiec zamknie się nam piękną klamrą na Zagórzańskiej Mszy Św. która tym razem jest wyjątkowa: na wszystkich chętnych czeka dodatkowa atrakcja – zwiedzanie galerii Stanisława Dobrowolskiego na Wydartem; kto jeszcze nie był, warto zaplanować sobie niedzielę w kalendarzu – 31 lipca. Jak wyglądać będzie sierpień w Zagórzańskich Dziedzinach? Oj, też się będzie działo… Ale o tym już niebawem!

 

 


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-14/sezon-na-zagorzanskie-dziedziny.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-14/sezon-na-zagorzanskie-dziedziny.html