Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Gratulacje dla najlepszych

W sobotę, 2 lipca podczas uroczystej LII sesji wręczone zostały nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia: za wzorową naukę, za zajęcie wysokiego miejsca w olimpiadach przedmiotowych, osiągnięcia w twórczości i działalności artystycznej i oczywiście za wybitne osiągnięcia sportowe. Zasady programu wspierania uzdolnionych uczniów w naszym mieście określa odpowiednia uchwała Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej - z każdej szkoły zostało wytypowanych pięcioro uczniów, którzy zostali zaproszeni na sesję wraz ze swoimi rodzicami. Dyplomy i nagrody wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga z Burmistrz Miasta Anną Pękałą oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty Agnieszką Sasal. Każdy wyróżniony uczeń został przedstawiony ze swoich osiągnięć, nie zabrakło też wspólnego grupowego zdjęcia na zakończenie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza

SONIA JAROSZ  - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. W roku szkolnym 2020/2021 Sonia została laureatką wojewódzką w konkursie czytelniczo-plastycznym „Góralskie Cytanie” gwarowych tekstów literatury regionalnej ziemi zagórzańskiej – zajęła III miejsce.

JAKUB KOZICKI – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Jakub zajął III miejsce w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze LA kat. chłopców ur. 2007-200 oraz III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Drużynowej Lidze LA kat. Chłopców ur. 2007-2008.

BOŻENA GAL – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Bożena wyróżnia się sportowymi osiągnięciami w Taekwondo Olimpijskim, jest zawodniczką UKS KORYO – m.in. w 2022 roku zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich Baba Jaga Cup w kategorii Junior, na tych samych zawodach zdobyła I miejsce w Mistrzostwach.
 
SARA JAROSZ - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.  W roku szkolnym 2020/2021 Sara została laureatką wojewódzką w konkursie czytelniczo-plastycznym „Góralskie Cytanie” gwarowych tekstów literatury regionalnej ziemi zagórzańskiej – zajęła II miejsce. Swoje pasje realizuje biorąc udział w różnych konkursach recytatorskich i poetyckich.

HUBERT MICHALAK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Hubert zdobył dyplom finalisty w III edycji trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik 2021-2022 w kategorii klas 8 - zajął II miejsce w powiecie limanowskim. Jego pasją są szachy – w tej dziedzinie zdobył III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowym Turnieju Szachowym, oraz IV miejsce w XXV Turnieju Szachowym Ziemi Zagórzańskiej.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OSWIATOWYCH Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Reja

ALEKSANDRA WILK – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. W roku szkolnym 2020/2021 wzięła udział w konkursie kuratoryjnym z matematyki, uzyskała najwyższą liczbę punktów i dostała się do konkursu rejonowego. Otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. W tym samym roku zajęła I miejsce w Finale Powiatowego Konkursu „Zawód nie zawodzi” w obszarze reklamy. Posiada również liczne osiągniecia sportowe. Brała aktywny udział w życiu społecznym szkoły działała w szkolnym wolontariacie.

NINA SYREK - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Nina została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Ponadto uczy się śpiewu i gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w siedzibą w Mszanie Dolnej, w klasie IV. Odnosi już artystyczne sukcesy, potrafi pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami w szkole muzycznej, bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i udziela się jako wolontariusz.

MARCIN WYDRA - uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Marcin uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Jego pasją jest sport, w którym ma znaczące osiągnięcia. W roku 2021/2022 zdobył:
II miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach przełajowych,
III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców,
II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Indywidualnych Biegach Przełajowych,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Festiwal Sztafet 4x100 m,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Festiwal Sztafet – Sztafeta Szwedzka,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju.

KACPER WYDRA – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Kacper brał udział w licznych konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie kuratoryjnym z chemii w roku szkolny 2021-2022, uzyskał największą ilość punktów na etapie szkolnym i dostał się do etapu rejonowego. Brał również udział w konkursie kuratoryjnym z biologii, zdobył największą liczbę punktów na etapie szkolnym. Uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Wchodzi w skład reprezentacji szkolnej drużyny lekkoatletycznej.

WOJCIECH NAWIEŚNIAK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Wojciech brał udział w licznych konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie kuratoryjnym z geografii w roku szkolny 2021-2022, uzyskał drugi najlepszy wynik na etapie szkolnym. Posiada liczne osiągnięcia sportowe.
Został wicemistrzem województwa w skoku w dal.
W Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze LA został mistrzem powiatu w skoku w dal.
II miejsce zajął w Sztafecie 4x100 w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
II miejsce w sztafecie 6x50 stylem dowolnym w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowej LA, w zespole III miejsce, sztafeta 4x100.
Bierze aktywny udział w życiu społecznych szkoły i klasy.

 


Podobne artykuły

śro, 10 lip 2024, 07:32:09

ULICA ORKANA – OTWARTA

We wtorek w godzinach popołudniowych została odblokowana ulica Orkana (DW 968) dla ruchu samochodowego. Niestety dla mieszkańców poruszających się pieszo w dalszym ciągu możliwe jest przejście przez ul. Fabryczną i park miejski.

pią, 12 lip 2024, 12:43:58

WAŻNA INFORMACJA - W PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA URZĄD BĘDZIE ZAMKNIĘTY

Szanowni Państwo, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową windy w budynku Urzędu i  zaplanowanymi wyburzeniami, ze względów bezpieczeństwa informujemy, że w dniu  15 lipca 2024 r. (poniedziałek) Urząd będzie zamknięty dla interesantów.

śro, 3 lip 2024, 13:47:29

DNI MSZANY DOLNEJ 2024

Dni Mszany Dolnej 2024 to dwa dni przygotowanych atrakcji na święto Miasta, które organizujemy wspólnie ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Mszanie Dolnej i Powiatem Limanowskim. Weekend 13 i 14 lipca ma bogaty program: plac targowy zapełni wesołe miasteczko, sobotnie koncerty, niedzielne występy, nie zabraknie sportowych emocji.

sob, 13 lip 2024, 10:19:26

KOŁO TERENOWE PTTK ZAPRASZA NA KUDŁOŃ – POLANĘ PUSTAK

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na kolejną górę w ramach akcji „Spotkania w górach”. Według planu jubileuszowej, XX edycji spotkań wyjście zaplanowane jest w najbliższą niedzielę, 14 na Kudłoń (1236 m npm), polana Pustak.  z miejscem widokowym.

pią, 12 lip 2024, 12:38:49

MSZA NA GRUNWALDZIE – W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA O 20:00

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Parafią Św. Michała Archanioła serdecznie zaprasza Mieszkańców oraz wszystkich przebywających na wypoczynku Gości na plenerową mszę św. w dniu 15 lipca (poniedziałek) o godz. 20:00 na górze Grunwald.
 

pią, 12 lip 2024, 08:09:20

SPOTKANIA Z HISTORIĄ NA ŚWIĘTO MIASTA

Dni Mszany Dolnej to zwyczaj organizowania wydarzeń skupiających się wokół muzycznych koncertów czy przeglądów. Scena z gwiazdą oraz różne atrakcje proponowane przy okazji tych wydarzeń to już niemal tradycja. Rozrywka i huczna impreza organizowana jest tylko raz w roku, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemniej jednak warto zauważyć, że niedawno mieliśmy możliwość skorzystania z dwóch ciekawych wydarzeń, które inaczej „otwierały” nasze świętowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-05/gratulacje-dla-najlepszych.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-05/gratulacje-dla-najlepszych.html