Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Gratulacje dla najlepszych

W sobotę, 2 lipca podczas uroczystej LII sesji wręczone zostały nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia: za wzorową naukę, za zajęcie wysokiego miejsca w olimpiadach przedmiotowych, osiągnięcia w twórczości i działalności artystycznej i oczywiście za wybitne osiągnięcia sportowe. Zasady programu wspierania uzdolnionych uczniów w naszym mieście określa odpowiednia uchwała Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej - z każdej szkoły zostało wytypowanych pięcioro uczniów, którzy zostali zaproszeni na sesję wraz ze swoimi rodzicami. Dyplomy i nagrody wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga z Burmistrz Miasta Anną Pękałą oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty Agnieszką Sasal. Każdy wyróżniony uczeń został przedstawiony ze swoich osiągnięć, nie zabrakło też wspólnego grupowego zdjęcia na zakończenie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza

SONIA JAROSZ  - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. W roku szkolnym 2020/2021 Sonia została laureatką wojewódzką w konkursie czytelniczo-plastycznym „Góralskie Cytanie” gwarowych tekstów literatury regionalnej ziemi zagórzańskiej – zajęła III miejsce.

JAKUB KOZICKI – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Jakub zajął III miejsce w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze LA kat. chłopców ur. 2007-200 oraz III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Drużynowej Lidze LA kat. Chłopców ur. 2007-2008.

BOŻENA GAL – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Bożena wyróżnia się sportowymi osiągnięciami w Taekwondo Olimpijskim, jest zawodniczką UKS KORYO – m.in. w 2022 roku zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich Baba Jaga Cup w kategorii Junior, na tych samych zawodach zdobyła I miejsce w Mistrzostwach.
 
SARA JAROSZ - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.  W roku szkolnym 2020/2021 Sara została laureatką wojewódzką w konkursie czytelniczo-plastycznym „Góralskie Cytanie” gwarowych tekstów literatury regionalnej ziemi zagórzańskiej – zajęła II miejsce. Swoje pasje realizuje biorąc udział w różnych konkursach recytatorskich i poetyckich.

HUBERT MICHALAK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Hubert zdobył dyplom finalisty w III edycji trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik 2021-2022 w kategorii klas 8 - zajął II miejsce w powiecie limanowskim. Jego pasją są szachy – w tej dziedzinie zdobył III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowym Turnieju Szachowym, oraz IV miejsce w XXV Turnieju Szachowym Ziemi Zagórzańskiej.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OSWIATOWYCH Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Reja

ALEKSANDRA WILK – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. W roku szkolnym 2020/2021 wzięła udział w konkursie kuratoryjnym z matematyki, uzyskała najwyższą liczbę punktów i dostała się do konkursu rejonowego. Otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. W tym samym roku zajęła I miejsce w Finale Powiatowego Konkursu „Zawód nie zawodzi” w obszarze reklamy. Posiada również liczne osiągniecia sportowe. Brała aktywny udział w życiu społecznym szkoły działała w szkolnym wolontariacie.

NINA SYREK - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Nina została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Ponadto uczy się śpiewu i gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w siedzibą w Mszanie Dolnej, w klasie IV. Odnosi już artystyczne sukcesy, potrafi pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami w szkole muzycznej, bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i udziela się jako wolontariusz.

MARCIN WYDRA - uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Marcin uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Jego pasją jest sport, w którym ma znaczące osiągnięcia. W roku 2021/2022 zdobył:
II miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach przełajowych,
III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców,
II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Indywidualnych Biegach Przełajowych,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Festiwal Sztafet 4x100 m,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Festiwal Sztafet – Sztafeta Szwedzka,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju.

KACPER WYDRA – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Kacper brał udział w licznych konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie kuratoryjnym z chemii w roku szkolny 2021-2022, uzyskał największą ilość punktów na etapie szkolnym i dostał się do etapu rejonowego. Brał również udział w konkursie kuratoryjnym z biologii, zdobył największą liczbę punktów na etapie szkolnym. Uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Wchodzi w skład reprezentacji szkolnej drużyny lekkoatletycznej.

WOJCIECH NAWIEŚNIAK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Wojciech brał udział w licznych konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie kuratoryjnym z geografii w roku szkolny 2021-2022, uzyskał drugi najlepszy wynik na etapie szkolnym. Posiada liczne osiągnięcia sportowe.
Został wicemistrzem województwa w skoku w dal.
W Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze LA został mistrzem powiatu w skoku w dal.
II miejsce zajął w Sztafecie 4x100 w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
II miejsce w sztafecie 6x50 stylem dowolnym w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowej LA, w zespole III miejsce, sztafeta 4x100.
Bierze aktywny udział w życiu społecznych szkoły i klasy.

 


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-05/gratulacje-dla-najlepszych.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-05/gratulacje-dla-najlepszych.html