Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Gratulacje dla najlepszych

W sobotę, 2 lipca podczas uroczystej LII sesji wręczone zostały nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia: za wzorową naukę, za zajęcie wysokiego miejsca w olimpiadach przedmiotowych, osiągnięcia w twórczości i działalności artystycznej i oczywiście za wybitne osiągnięcia sportowe. Zasady programu wspierania uzdolnionych uczniów w naszym mieście określa odpowiednia uchwała Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej - z każdej szkoły zostało wytypowanych pięcioro uczniów, którzy zostali zaproszeni na sesję wraz ze swoimi rodzicami. Dyplomy i nagrody wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga z Burmistrz Miasta Anną Pękałą oraz Przewodniczącą Komisji Oświaty Agnieszką Sasal. Każdy wyróżniony uczeń został przedstawiony ze swoich osiągnięć, nie zabrakło też wspólnego grupowego zdjęcia na zakończenie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!


Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza

SONIA JAROSZ  - uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. W roku szkolnym 2020/2021 Sonia została laureatką wojewódzką w konkursie czytelniczo-plastycznym „Góralskie Cytanie” gwarowych tekstów literatury regionalnej ziemi zagórzańskiej – zajęła III miejsce.

JAKUB KOZICKI – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Jakub zajął III miejsce w powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowej lidze LA kat. chłopców ur. 2007-200 oraz III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szkolnej Drużynowej Lidze LA kat. Chłopców ur. 2007-2008.

BOŻENA GAL – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Bożena wyróżnia się sportowymi osiągnięciami w Taekwondo Olimpijskim, jest zawodniczką UKS KORYO – m.in. w 2022 roku zdobyła tytuł najlepszej zawodniczki w Mistrzostwach Gór Świętokrzyskich Baba Jaga Cup w kategorii Junior, na tych samych zawodach zdobyła I miejsce w Mistrzostwach.
 
SARA JAROSZ - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.  W roku szkolnym 2020/2021 Sara została laureatką wojewódzką w konkursie czytelniczo-plastycznym „Góralskie Cytanie” gwarowych tekstów literatury regionalnej ziemi zagórzańskiej – zajęła II miejsce. Swoje pasje realizuje biorąc udział w różnych konkursach recytatorskich i poetyckich.

HUBERT MICHALAK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Hubert zdobył dyplom finalisty w III edycji trzyetapowego ogólnopolskiego konkursu Matematyczno-Informatycznego Instalogik 2021-2022 w kategorii klas 8 - zajął II miejsce w powiecie limanowskim. Jego pasją są szachy – w tej dziedzinie zdobył III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowym Turnieju Szachowym, oraz IV miejsce w XXV Turnieju Szachowym Ziemi Zagórzańskiej.

 

ZESPÓŁ PLACÓWEK OSWIATOWYCH Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Reja

ALEKSANDRA WILK – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. W roku szkolnym 2020/2021 wzięła udział w konkursie kuratoryjnym z matematyki, uzyskała najwyższą liczbę punktów i dostała się do konkursu rejonowego. Otrzymała również wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. W tym samym roku zajęła I miejsce w Finale Powiatowego Konkursu „Zawód nie zawodzi” w obszarze reklamy. Posiada również liczne osiągniecia sportowe. Brała aktywny udział w życiu społecznym szkoły działała w szkolnym wolontariacie.

NINA SYREK - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Nina została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Ponadto uczy się śpiewu i gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w siedzibą w Mszanie Dolnej, w klasie IV. Odnosi już artystyczne sukcesy, potrafi pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami w szkole muzycznej, bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i udziela się jako wolontariusz.

MARCIN WYDRA - uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Marcin uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Jego pasją jest sport, w którym ma znaczące osiągnięcia. W roku 2021/2022 zdobył:
II miejsce w finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach przełajowych,
III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Unihokeju Chłopców,
II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Indywidualnych Biegach Przełajowych,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Festiwal Sztafet 4x100 m,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci – Festiwal Sztafet – Sztafeta Szwedzka,
I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Unihokeju.

KACPER WYDRA – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Kacper brał udział w licznych konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie kuratoryjnym z chemii w roku szkolny 2021-2022, uzyskał największą ilość punktów na etapie szkolnym i dostał się do etapu rejonowego. Brał również udział w konkursie kuratoryjnym z biologii, zdobył największą liczbę punktów na etapie szkolnym. Uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Wchodzi w skład reprezentacji szkolnej drużyny lekkoatletycznej.

WOJCIECH NAWIEŚNIAK – uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Wojciech brał udział w licznych konkursach. Na szczególną uwagę zasługuje udział w konkursie kuratoryjnym z geografii w roku szkolny 2021-2022, uzyskał drugi najlepszy wynik na etapie szkolnym. Posiada liczne osiągnięcia sportowe.
Został wicemistrzem województwa w skoku w dal.
W Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lidze LA został mistrzem powiatu w skoku w dal.
II miejsce zajął w Sztafecie 4x100 w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pływaniu.
II miejsce w sztafecie 6x50 stylem dowolnym w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowej LA, w zespole III miejsce, sztafeta 4x100.
Bierze aktywny udział w życiu społecznych szkoły i klasy.

 


Podobne artykuły

pon, 22 maj 2023, 11:35:06

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

Niedziela, 28 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji: zapraszamy na konkursy i gry z nagrodami, most tyrolski, ściankę wspinaczkową, rodzinną grę terenową, pokaz sprzętu strażackiego, skręcanie balonów, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie i skakanki. Serdecznie zapraszamy!

 

pon, 15 maj 2023, 13:21:02

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 maja 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Łętowianie.

 

śro, 19 kwi 2023, 13:31:39

W GÓRY, W GÓRY!

Koło Terenowe PTTK zaprasza na „XIX Spotkania w górach” zaplanowano szesć wyjść w tym sezonie, a jeszcze dodatkowo dla członków Koła Terenowego zorganizowane będą wycieczki wyjazdowe. Serdecznie zapraszamy! Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

pią, 26 maj 2023, 09:52:31

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2022 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2023r., poz. 40 z późn. zm.) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2022”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

pią, 26 maj 2023, 09:21:36

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 23 maj 2023, 09:46:13

PODATEK OD ŚRODKÓW TRANSPORTOWYCH

Samorząd Miasta Mszana Dolna konsekwentnie wspiera lokalnych przedsiębiorców. To szczególnie ważne w ostatnim czasie, kiedy – ze względu na sytuację geopolityczną – znacznie wzrosły koszty prowadzenia działalności gospodarczej. W minionym Roku Rada Miejska podjęła uchwałę o wysokości stawek podatku od środków transportu. W Mszanie Dolnej są one najniższe z możliwych.  Zachęcamy do zapoznania się z treścią tej uchwały.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-05/gratulacje-dla-najlepszych.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-07-05/gratulacje-dla-najlepszych.html