Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Oszczędzajmy wodę!

W związku z krytyczną sytuacją hydrologiczną informujemy, że aktualnie stan zapełnienia zbiorników zasilających w wodę wodociąg miejski wynosi 40% i utrzymuje się ujemny bilans ich wypełnienia. Tym samym występuje większy rozbiór wody niż jej napływ. Dlatego apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

W przypadku utrzymujących się dużych rozbiorów będziemy sukcesywnie przełączać sieci co może spowodować lokalne spadki ciśnienia wody w całej sieci miejskiej. W dalszej kolejności zostaną wprowadzone wyłączenia sieci co spowoduje okresowy brak wody dla wodociągu Szklanówka. W przypadku braku wody na ujęciach uruchomimy zastępcze punkty poboru wody.

Obecnie woda podawana do sieci jest zabezpieczona bakteriologicznie. Przełączenia i wyłączenia sieci mogą spowodować wzrost parametrów fizykochemicznych w zakresie mętności. Apelujemy o wykorzystywanie wody jedynie dla potrzeb bytowych. Podlewanie ogródków, mycie samochodów, napełnianie basenów spowoduje brak wody i wyłączenie sieci.Z poważaniem,


Tomasz Dul
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej


 


Podobne artykuły

pią, 12 sie 2022, 11:00:06

PAMIĘĆ O ZAGŁADZIE I DWUKULTUROWYM MIEŚCIE – ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI 21 I 22 SIERPNIA

W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia serdecznie zapraszamy na wydarzenia, które rozpoczną dwudniowe obchody 80. Rocznicy Zagłady.

śro, 17 sie 2022, 13:12:15

BIBLIOTEKA ZAPRASZA NA AKCJĘ „ROWEREM PO ZDROWIE”

W najbliższą niedzielę, 21 sierpnia Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej wspólnie z Fundacją „Zatrzymać Czas” organizuje spotkanie promujące aktywność rowerową wśród wszystkich grup wiekowych: seniorów, dzieci, młodzieży oraz całych rodzin.
 

śro, 17 sie 2022, 10:40:18

XXIII TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO ZA NAMI

Jak zwykle w sierpniu na kortach pensjonatu “Szczebel” miał miejsce Turniej Tenisa Ziemnego. Były to już dwudzieste trzecie rozgrywki organizowane przez Ognisko TKKF “Lubogoszcz”.

śro, 17 sie 2022, 13:22:16

BESKIDZKIE RYTMY I SMAKI NA WITOWIE

Wójt Gminy Mszana Dolna wraz z Forum Gmin Beskidu Wyspowego i Fundacją Rozwoju Regionu Rabka zapraszają na IX Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Rytmy i Smaki", który odbędzie się 21 sierpnia 2022 r. na boisku sportowym "Witów" w Mszanie Górnej.

pią, 12 sie 2022, 11:26:20

MODERNIZACJA NA UL. FLIZAKA

Dobiegła końca modernizacja na ul. Flizaka. Kierowane wcześniej prośby mieszkańców o naprawę tego, wprawdzie niewielkiego odcinka, znalazły swój finał w drugim tygodniu sierpnia.

śro, 10 sie 2022, 11:04:13

NOWY NUMER GAZETY „POD LUBOGOSZCZĄ”

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze kolejnym numerem naszej miejskiej gazety „Pod Lubogoszczą”. Gazeta dostępna jest w większych sklepach na terenie miasta.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-06-24/oszczedzajmy-wode.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-06-24/oszczedzajmy-wode.html