Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Na L Sesji Rady Miejskiej – zaproszenie na promocję książki o dziejach sportu w Mszanie Dolnej

W piątek, 20 maja podczas L Sesji Rady Miejskiej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Euroregionu TATRY: Miloša Handáka i Karolinę Janiszewską oraz Michała Wójcika autora książki o dziedzictwie sportowym w Mszanie Dolnej. Obecność naszych gości związana jest  z zakończonym projektem „Aktywni z każdej strony – polsko-słowackie dziedzictwo Sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna”. 

Jednym z efektów zakończonego projektu jest wspaniała książka opisująca historię sportu w naszym mieście od przedwojenne lata aż po obecne czasy. Krótką prezentację na temat rozdziałów tej publikacji przedstawił jej autor Michał Wójcik. Zaprosił również obecnych na sesji Radnych Miejskich na oficjalną promocję książki, wręczył pamiątkowy egzemplarz wraz z dedykacją oraz podziękował za wsparcie ze strony miasta, w szczególności Faustynie Kaletce – koordynatorce całego projektu. Korzystając z okazji, Miloš Handák Kierownik Działu realizacji projektów parasolowych PWT Interreg V-A PL-SK 2014-2020 w Euroregionie TATRY zaprezentował założenia finansowania programów polsko-słowackich nowe dofinansowania na lata 2021-2027.

Zaproszona na  miejską sesję Poseł Urszula Nowogórska również otrzymała dedykowany egzemplarz, jak i Radni Powiatowi. Michał Wójcik podziękował za ogromną pomoc obecnym na sali Januszowi Potaczkowi i Ryszardowi Sitkowskiemu, ich materiały i wspomnienia wzbogaciły bardzo jego publikację.

Uroczysta promocja książki „Dziedzictwo sportowe Miasta Mszana Dolna” Michała Wójcika zaplanowana jest na 25 czerwca 2022 (sobotę) o godz. 14:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej. Spotkanie połączone będzie z wykładem autora. Już teraz gorąco zapraszamy!„Aktywni z każdej strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna to mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020. 


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html