Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Na L Sesji Rady Miejskiej – zaproszenie na promocję książki o dziejach sportu w Mszanie Dolnej

W piątek, 20 maja podczas L Sesji Rady Miejskiej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Euroregionu TATRY: Miloša Handáka i Karolinę Janiszewską oraz Michała Wójcika autora książki o dziedzictwie sportowym w Mszanie Dolnej. Obecność naszych gości związana jest  z zakończonym projektem „Aktywni z każdej strony – polsko-słowackie dziedzictwo Sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna”. 

Jednym z efektów zakończonego projektu jest wspaniała książka opisująca historię sportu w naszym mieście od przedwojenne lata aż po obecne czasy. Krótką prezentację na temat rozdziałów tej publikacji przedstawił jej autor Michał Wójcik. Zaprosił również obecnych na sesji Radnych Miejskich na oficjalną promocję książki, wręczył pamiątkowy egzemplarz wraz z dedykacją oraz podziękował za wsparcie ze strony miasta, w szczególności Faustynie Kaletce – koordynatorce całego projektu. Korzystając z okazji, Miloš Handák Kierownik Działu realizacji projektów parasolowych PWT Interreg V-A PL-SK 2014-2020 w Euroregionie TATRY zaprezentował założenia finansowania programów polsko-słowackich nowe dofinansowania na lata 2021-2027.

Zaproszona na  miejską sesję Poseł Urszula Nowogórska również otrzymała dedykowany egzemplarz, jak i Radni Powiatowi. Michał Wójcik podziękował za ogromną pomoc obecnym na sali Januszowi Potaczkowi i Ryszardowi Sitkowskiemu, ich materiały i wspomnienia wzbogaciły bardzo jego publikację.

Uroczysta promocja książki „Dziedzictwo sportowe Miasta Mszana Dolna” Michała Wójcika zaplanowana jest na 25 czerwca 2022 (sobotę) o godz. 14:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej. Spotkanie połączone będzie z wykładem autora. Już teraz gorąco zapraszamy!„Aktywni z każdej strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna to mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020. 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html