Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Na L Sesji Rady Miejskiej – zaproszenie na promocję książki o dziejach sportu w Mszanie Dolnej

W piątek, 20 maja podczas L Sesji Rady Miejskiej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Euroregionu TATRY: Miloša Handáka i Karolinę Janiszewską oraz Michała Wójcika autora książki o dziedzictwie sportowym w Mszanie Dolnej. Obecność naszych gości związana jest  z zakończonym projektem „Aktywni z każdej strony – polsko-słowackie dziedzictwo Sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna”. 

Jednym z efektów zakończonego projektu jest wspaniała książka opisująca historię sportu w naszym mieście od przedwojenne lata aż po obecne czasy. Krótką prezentację na temat rozdziałów tej publikacji przedstawił jej autor Michał Wójcik. Zaprosił również obecnych na sesji Radnych Miejskich na oficjalną promocję książki, wręczył pamiątkowy egzemplarz wraz z dedykacją oraz podziękował za wsparcie ze strony miasta, w szczególności Faustynie Kaletce – koordynatorce całego projektu. Korzystając z okazji, Miloš Handák Kierownik Działu realizacji projektów parasolowych PWT Interreg V-A PL-SK 2014-2020 w Euroregionie TATRY zaprezentował założenia finansowania programów polsko-słowackich nowe dofinansowania na lata 2021-2027.

Zaproszona na  miejską sesję Poseł Urszula Nowogórska również otrzymała dedykowany egzemplarz, jak i Radni Powiatowi. Michał Wójcik podziękował za ogromną pomoc obecnym na sali Januszowi Potaczkowi i Ryszardowi Sitkowskiemu, ich materiały i wspomnienia wzbogaciły bardzo jego publikację.

Uroczysta promocja książki „Dziedzictwo sportowe Miasta Mszana Dolna” Michała Wójcika zaplanowana jest na 25 czerwca 2022 (sobotę) o godz. 14:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej. Spotkanie połączone będzie z wykładem autora. Już teraz gorąco zapraszamy!„Aktywni z każdej strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna to mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020. 


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html