Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Na L Sesji Rady Miejskiej – zaproszenie na promocję książki o dziejach sportu w Mszanie Dolnej

W piątek, 20 maja podczas L Sesji Rady Miejskiej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Euroregionu TATRY: Miloša Handáka i Karolinę Janiszewską oraz Michała Wójcika autora książki o dziedzictwie sportowym w Mszanie Dolnej. Obecność naszych gości związana jest  z zakończonym projektem „Aktywni z każdej strony – polsko-słowackie dziedzictwo Sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna”. 

Jednym z efektów zakończonego projektu jest wspaniała książka opisująca historię sportu w naszym mieście od przedwojenne lata aż po obecne czasy. Krótką prezentację na temat rozdziałów tej publikacji przedstawił jej autor Michał Wójcik. Zaprosił również obecnych na sesji Radnych Miejskich na oficjalną promocję książki, wręczył pamiątkowy egzemplarz wraz z dedykacją oraz podziękował za wsparcie ze strony miasta, w szczególności Faustynie Kaletce – koordynatorce całego projektu. Korzystając z okazji, Miloš Handák Kierownik Działu realizacji projektów parasolowych PWT Interreg V-A PL-SK 2014-2020 w Euroregionie TATRY zaprezentował założenia finansowania programów polsko-słowackich nowe dofinansowania na lata 2021-2027.

Zaproszona na  miejską sesję Poseł Urszula Nowogórska również otrzymała dedykowany egzemplarz, jak i Radni Powiatowi. Michał Wójcik podziękował za ogromną pomoc obecnym na sali Januszowi Potaczkowi i Ryszardowi Sitkowskiemu, ich materiały i wspomnienia wzbogaciły bardzo jego publikację.

Uroczysta promocja książki „Dziedzictwo sportowe Miasta Mszana Dolna” Michała Wójcika zaplanowana jest na 25 czerwca 2022 (sobotę) o godz. 14:00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej. Spotkanie połączone będzie z wykładem autora. Już teraz gorąco zapraszamy!„Aktywni z każdej strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna to mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020. 


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/na-l-sesji-rady-miejskiej-zaproszenie-na-promocje-ksiazki-o-dziejach-sportu-w-mszanie-dolnej.html