Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Dziedzinna majówka impulsem do podjęcia nowych aktywności

Dziedzinna majówka to spotkanie, podczas którego Kreatorzy i Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin prezentują swoje dotychczasowe działania osobom zainteresowanym pojęciem współpracy. Jej pierwsza odsłona zorganizowana została na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, Partnera Zagórzańskich Dziedzin. Pogoda, jak na zamówienie, sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu i była w tym dniu sojusznikiem w realizacji bogatego programu wydarzenia. A to rozpoczęto od spaceru po Parku dworskim hrabiów Wodzickich. Przewodnikiem po ścieżkach przyrodniczych i historycznych miejsca była Anna Kurzeja, edukatorka GPN.

W gościnnych progach Ośrodka Edukacyjnego GPN, podczas podsumowania czterech lat działań lokalnych aktywistów skupionych wokół marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, była okazja do wzajemnego poznania się. Użytkownicy Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY opowiadali o swoich  produktach, usługach i inicjatywach ze znakiem dziedzinnej jakości. Podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat korzyści, jakie już przynosi im wyróżnienie znakiem. O plusach współdziałania w ramach marki lokalnej, które przynoszą promocję zagórzańskim samorządom, opowiedziała Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna. W trakcie spotkania pojawiły się nowe propozycje współpracy oraz pomysły na kolejne „markowe” działania.

Był też czas na poczęstunek słodkimi wypiekami oraz pierogami z suszonymi śliwkami (potrawą wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych)  przygotowany przez niezawodne Śwarne Babki z KGW Łętowe, które na warsztaty z gotowania zagórzańskich potraw z tej listy uzyskały Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.  Do zakupu lokalnych produktów zapraszały stoiska przygotowane przez Monikę Woźniak reprezentującą Pasiekę u Piotra Woźniaka z Koniny (miód wielokwiatowy z tego gospodarstwa pasiecznego posiada Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY) oraz Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenie Rękodzielników (Partnerów Zagórzańskich Dziedzin).

Uczestnicy pierwszej Dziedzinnej majówki wzięli również udział w zajęciach praktycznych. Dorota Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki na przykładzie warsztatów z nauki tańca i śpiewu zagórzańskiego „Pieca zadym nie troncojcie” pokazała jak w oparciu o swoje talenty i pasje można stworzyć ciekawą ofertę uzupełniającą usługi podmiotów działających w branży turystycznej i ekonomizować działania organizacji. Zaproponowana przez olszowiankę aktywność również posiada znak promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY. Zapach regionalnych potraw unoszący się w powietrzu, kolorowe stoiska lokalnych twórców i zagórzańska muzyka, której towarzyszyła naprawdę dobra zabawa, wabiły turystów spacerujących po parku i wybierających się na pobliskie szlaki. Udało się nawet nawiązać nową współpracę i zaplanować odkrywanie Zagórzańskich Dziedzin przez kolejnych miłośników natury i prostoty.

Na zakończenie aktywnego dnia najbardziej wytrwali wyruszyli obserwować wiosnę w rozkwicie, która rozgościła się właśnie w Gorcach. W tej wędrówce towarzyszyła im Monika Olszewska, Kierownik Zespołu ds. Edukacji i Udostępniania Parku. Dziedzinne spotkanie animowała Olga Gałek, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA.

Budowa marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny odbywa się w ramach Projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2010 w ramach Priorytetu IX „Region Spójny Społecznie”, Działanie 9.3. „Wsparcie Ekonomii Społecznej”. Jego animatorem jest Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA, a koordynatorem Gmina Mszana Dolna.

Tym razem swoją cegiełkę do organizacji wydarzenia dołączyli również użytkownicy Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY i Gorczański Park Narodowy.

red. i fot,
Magda Polańska


Podobne artykuły

pon, 10 cze 2024, 10:00:40

UWAGA - UTRUDNIENIA W URZĘDZIE

Szanowni Mieszkańcy, w związku z zaplanowanym remontem i budową windy w Urzędzie Miasta w najbliższym czasie pojawią się utrudnienia, które ograniczą dostępność do wybranych wydziałów na terenie budynku.

 

 

pon, 27 maj 2024, 09:34:49

UWAGA! ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Szanowni Mieszkańcy, przypominamy, że Urząd Miasta Mszana Dolna od 1 czerwca do 31 sierpnia, od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

pią, 14 cze 2024, 16:07:02

III ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Sasal zwołuje III zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 czerwca (czwartek) o godz. 13:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pon, 20 maj 2024, 16:54:14

DEBATA NAD RAPORTEM O STANIE GMINY - MIASTA MSZANA DOLNA ZA 2023 ROK

Zgodnie z art. 28 aa ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2024r., poz. 609) Burmistrz Miasta przedstawia Radzie Miejskiej w Mszanie Dolnej „Raport o stanie Miasta Mszana Dolna za rok 2023”. Raport obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim.

sob, 15 cze 2024, 07:10:32

PARAFIA ZAPRASZA NA ''SPOTKANIE RODZIN PRZY MIŁOSIERDZIU''

W niedzielę, 16 czerwca Parafia pw. Miłosierdzia Bożego zaprasza na „Spotkanie Rodzin przy Miłosierdziu”. Tuz po mszy św. o godz. 10:30 zaplanowane są atrakcje, które zajmą cały parking.  W programie: występy grup parafialnych,  darmowe atrakcje dla dzieci, konkursy z nagrodami, zaplecze gastronomiczne.

czw, 11 kwi 2024, 11:53:27

W GÓRY, W GÓRY! JUBILEUSZOWY, XX SEZON „SPOTKAŃ W GÓRACH” - ĆWILIN W NIEDZIELĘ!

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na otwarcie  dwudziestego sezonu „Spotkań w górach” na górze Wsołowej, w niedzielę 21 kwietnia. Wsołowa z najpiękniejszą panoramą na Mszanę Dolną otwiera nasz tegoroczny jubileuszowy cykl, będzie to pierwszy szczyt na liście z sześciu do zdobycia.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/dziedzinna-majowka-impulsem-do-podjecia-nowych-aktywnosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/dziedzinna-majowka-impulsem-do-podjecia-nowych-aktywnosci.html