Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Dziedzinna majówka impulsem do podjęcia nowych aktywności

Dziedzinna majówka to spotkanie, podczas którego Kreatorzy i Partnerzy Zagórzańskich Dziedzin prezentują swoje dotychczasowe działania osobom zainteresowanym pojęciem współpracy. Jej pierwsza odsłona zorganizowana została na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, Partnera Zagórzańskich Dziedzin. Pogoda, jak na zamówienie, sprzyjała aktywnościom na świeżym powietrzu i była w tym dniu sojusznikiem w realizacji bogatego programu wydarzenia. A to rozpoczęto od spaceru po Parku dworskim hrabiów Wodzickich. Przewodnikiem po ścieżkach przyrodniczych i historycznych miejsca była Anna Kurzeja, edukatorka GPN.

W gościnnych progach Ośrodka Edukacyjnego GPN, podczas podsumowania czterech lat działań lokalnych aktywistów skupionych wokół marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny, była okazja do wzajemnego poznania się. Użytkownicy Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY opowiadali o swoich  produktach, usługach i inicjatywach ze znakiem dziedzinnej jakości. Podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat korzyści, jakie już przynosi im wyróżnienie znakiem. O plusach współdziałania w ramach marki lokalnej, które przynoszą promocję zagórzańskim samorządom, opowiedziała Anna Pękała, Burmistrz Miasta Mszana Dolna. W trakcie spotkania pojawiły się nowe propozycje współpracy oraz pomysły na kolejne „markowe” działania.

Był też czas na poczęstunek słodkimi wypiekami oraz pierogami z suszonymi śliwkami (potrawą wpisaną na Listę Produktów Tradycyjnych)  przygotowany przez niezawodne Śwarne Babki z KGW Łętowe, które na warsztaty z gotowania zagórzańskich potraw z tej listy uzyskały Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.  Do zakupu lokalnych produktów zapraszały stoiska przygotowane przez Monikę Woźniak reprezentującą Pasiekę u Piotra Woźniaka z Koniny (miód wielokwiatowy z tego gospodarstwa pasiecznego posiada Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY) oraz Zagórzańskich Pasjonatów Stowarzyszenie Rękodzielników (Partnerów Zagórzańskich Dziedzin).

Uczestnicy pierwszej Dziedzinnej majówki wzięli również udział w zajęciach praktycznych. Dorota Kościelniak ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki na przykładzie warsztatów z nauki tańca i śpiewu zagórzańskiego „Pieca zadym nie troncojcie” pokazała jak w oparciu o swoje talenty i pasje można stworzyć ciekawą ofertę uzupełniającą usługi podmiotów działających w branży turystycznej i ekonomizować działania organizacji. Zaproponowana przez olszowiankę aktywność również posiada znak promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY. Zapach regionalnych potraw unoszący się w powietrzu, kolorowe stoiska lokalnych twórców i zagórzańska muzyka, której towarzyszyła naprawdę dobra zabawa, wabiły turystów spacerujących po parku i wybierających się na pobliskie szlaki. Udało się nawet nawiązać nową współpracę i zaplanować odkrywanie Zagórzańskich Dziedzin przez kolejnych miłośników natury i prostoty.

Na zakończenie aktywnego dnia najbardziej wytrwali wyruszyli obserwować wiosnę w rozkwicie, która rozgościła się właśnie w Gorcach. W tej wędrówce towarzyszyła im Monika Olszewska, Kierownik Zespołu ds. Edukacji i Udostępniania Parku. Dziedzinne spotkanie animowała Olga Gałek, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA.

Budowa marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny odbywa się w ramach Projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Sądecki” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2010 w ramach Priorytetu IX „Region Spójny Społecznie”, Działanie 9.3. „Wsparcie Ekonomii Społecznej”. Jego animatorem jest Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA, a koordynatorem Gmina Mszana Dolna.

Tym razem swoją cegiełkę do organizacji wydarzenia dołączyli również użytkownicy Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY i Gorczański Park Narodowy.

red. i fot,
Magda Polańska


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/dziedzinna-majowka-impulsem-do-podjecia-nowych-aktywnosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-24/dziedzinna-majowka-impulsem-do-podjecia-nowych-aktywnosci.html