Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna

18 maja w Mszanie Dolnej odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia ze stowarzyszeniem „Manko” z Krakowa. Burmistrz Anna Pękała oraz Wójt Gminy Bolesław Żaba otrzymali certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, dołączając tym samym do ogólnopolskich inicjatyw aktywizująco-edukacyjnych na rzecz seniorów.

W czasie uroczystości wręczono również certyfikaty dla firm z terenu gminy Niedźwiedź, które przystąpiły do programu i zaoferowały pakiet zniżek dla seniorów, posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora. Przysługuje ona mieszkańcom, którzy ukończyli 60 lat. Wydaje się ją na wniosek osoby zainteresowanej i jest honorowana we wszystkich instytucjach w Polsce, które przystąpiły do programu. Krótką prelekcję na temat działań kierowanych dla Seniorów organizowanych przez Stowarzyszenie „Manko” przeprowadził p. Marek Pilch.

 Pierwsi Seniorzy zarówno z Gminy, jak i Miasta Mszana Dolna odebrali swoje Ogólnopolskie Karty Seniora i mogą już się cieszyć się ze zniżek w całej Polsce, jak również w lokalnych Firmach Przyjaznych Seniorom - JANDA Resort & Conference, Restauracja Omasta oraz Szkoła Górska.

W trakcie spotkania można było skorzystać ze wszystkich materiałów przygotowanych dla Seniorów, m.in. czasopismo „Głos Seniora”, ulotki przestrzegające osoby starsze przed oszustwami, ulotki profilaktyczne, dostępne były również pudełka na leki i torby ekologiczne.


Zapraszamy seniorów z naszej gminy do składania wniosków

Seniorzy otrzymają OGÓLNOPOLSKĄ KARTĘ SENIORA  z herbem Miasta Mszana Dolna i logo lokalnej marki Zagórzańskich Dziedzin dającą przywileje w całej Polsce. Karta uprawnia do zniżek w blisko 3000 punktów, instytucji oraz ośrodków zdrowia w kraju.
Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania dalszych przedsiębiorców z naszego miasta do wstąpienia do programu
Seniorem jest każda osoba w wieku 60+. SENIORZY mogą składać wnioski o wyrobienie karty
w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej, ul. Piłsudskiego 2, pok. 201.
W związku z tym zapraszamy przedsiębiorców z naszej gminy do zgłaszania się do Programu  Ogólnopolskiej Karty Seniora, którzy w zamian za udzielnie zniżki na swoje usługi otrzymają:
•    Wpis partnera na listę firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora
•    Certyfikat Programu
•    Naklejki Programu do oznaczenia lokalu
•    Darmową promocję w mailingu zbiorczym do seniorów, na stronie www.glosseniora.ploraz na Facebooku Ogólnopolskie Karty Seniora, kwartalniku „Pod Lubogoszczą”
•    Udział w licznych eventach seniorskich na których można prezentować swoje produkty
Przedsiębiorcy mogą oferować rabat  w dowolnej wysokości na swoje wybrane usługi  lub produkty, może być to rabat procentowy lub kwotowy.


Przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wpisem do programu.
Wystarczy wysłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego i odesłać na adres Stowarzyszenia MANKO os. Urocze 12, 31-953 Kraków lub drogą mailową: firmyoks@manko.pl
Wszystkie pytania dotyczące przedsiębiorców można kierować  bezpośrednio do Stowarzyszenia MANKO tel. 12 429 37 28.
 
Do pobrania:


•    FORMULARZ DLA SENIORA


•    FORMULARZ dla FIRM


•    Lista Firm gdzie można skorzystać z karty
                                                                                      
 
 


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html