Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna

18 maja w Mszanie Dolnej odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia ze stowarzyszeniem „Manko” z Krakowa. Burmistrz Anna Pękała oraz Wójt Gminy Bolesław Żaba otrzymali certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, dołączając tym samym do ogólnopolskich inicjatyw aktywizująco-edukacyjnych na rzecz seniorów.

W czasie uroczystości wręczono również certyfikaty dla firm z terenu gminy Niedźwiedź, które przystąpiły do programu i zaoferowały pakiet zniżek dla seniorów, posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora. Przysługuje ona mieszkańcom, którzy ukończyli 60 lat. Wydaje się ją na wniosek osoby zainteresowanej i jest honorowana we wszystkich instytucjach w Polsce, które przystąpiły do programu. Krótką prelekcję na temat działań kierowanych dla Seniorów organizowanych przez Stowarzyszenie „Manko” przeprowadził p. Marek Pilch.

 Pierwsi Seniorzy zarówno z Gminy, jak i Miasta Mszana Dolna odebrali swoje Ogólnopolskie Karty Seniora i mogą już się cieszyć się ze zniżek w całej Polsce, jak również w lokalnych Firmach Przyjaznych Seniorom - JANDA Resort & Conference, Restauracja Omasta oraz Szkoła Górska.

W trakcie spotkania można było skorzystać ze wszystkich materiałów przygotowanych dla Seniorów, m.in. czasopismo „Głos Seniora”, ulotki przestrzegające osoby starsze przed oszustwami, ulotki profilaktyczne, dostępne były również pudełka na leki i torby ekologiczne.


Zapraszamy seniorów z naszej gminy do składania wniosków

Seniorzy otrzymają OGÓLNOPOLSKĄ KARTĘ SENIORA  z herbem Miasta Mszana Dolna i logo lokalnej marki Zagórzańskich Dziedzin dającą przywileje w całej Polsce. Karta uprawnia do zniżek w blisko 3000 punktów, instytucji oraz ośrodków zdrowia w kraju.
Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania dalszych przedsiębiorców z naszego miasta do wstąpienia do programu
Seniorem jest każda osoba w wieku 60+. SENIORZY mogą składać wnioski o wyrobienie karty
w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej, ul. Piłsudskiego 2, pok. 201.
W związku z tym zapraszamy przedsiębiorców z naszej gminy do zgłaszania się do Programu  Ogólnopolskiej Karty Seniora, którzy w zamian za udzielnie zniżki na swoje usługi otrzymają:
•    Wpis partnera na listę firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora
•    Certyfikat Programu
•    Naklejki Programu do oznaczenia lokalu
•    Darmową promocję w mailingu zbiorczym do seniorów, na stronie www.glosseniora.ploraz na Facebooku Ogólnopolskie Karty Seniora, kwartalniku „Pod Lubogoszczą”
•    Udział w licznych eventach seniorskich na których można prezentować swoje produkty
Przedsiębiorcy mogą oferować rabat  w dowolnej wysokości na swoje wybrane usługi  lub produkty, może być to rabat procentowy lub kwotowy.


Przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wpisem do programu.
Wystarczy wysłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego i odesłać na adres Stowarzyszenia MANKO os. Urocze 12, 31-953 Kraków lub drogą mailową: firmyoks@manko.pl
Wszystkie pytania dotyczące przedsiębiorców można kierować  bezpośrednio do Stowarzyszenia MANKO tel. 12 429 37 28.
 
Do pobrania:


•    FORMULARZ DLA SENIORA


•    FORMULARZ dla FIRM


•    Lista Firm gdzie można skorzystać z karty
                                                                                      
 
 


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html