Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna

18 maja w Mszanie Dolnej odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia ze stowarzyszeniem „Manko” z Krakowa. Burmistrz Anna Pękała oraz Wójt Gminy Bolesław Żaba otrzymali certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, dołączając tym samym do ogólnopolskich inicjatyw aktywizująco-edukacyjnych na rzecz seniorów.

W czasie uroczystości wręczono również certyfikaty dla firm z terenu gminy Niedźwiedź, które przystąpiły do programu i zaoferowały pakiet zniżek dla seniorów, posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora. Przysługuje ona mieszkańcom, którzy ukończyli 60 lat. Wydaje się ją na wniosek osoby zainteresowanej i jest honorowana we wszystkich instytucjach w Polsce, które przystąpiły do programu. Krótką prelekcję na temat działań kierowanych dla Seniorów organizowanych przez Stowarzyszenie „Manko” przeprowadził p. Marek Pilch.

 Pierwsi Seniorzy zarówno z Gminy, jak i Miasta Mszana Dolna odebrali swoje Ogólnopolskie Karty Seniora i mogą już się cieszyć się ze zniżek w całej Polsce, jak również w lokalnych Firmach Przyjaznych Seniorom - JANDA Resort & Conference, Restauracja Omasta oraz Szkoła Górska.

W trakcie spotkania można było skorzystać ze wszystkich materiałów przygotowanych dla Seniorów, m.in. czasopismo „Głos Seniora”, ulotki przestrzegające osoby starsze przed oszustwami, ulotki profilaktyczne, dostępne były również pudełka na leki i torby ekologiczne.


Zapraszamy seniorów z naszej gminy do składania wniosków

Seniorzy otrzymają OGÓLNOPOLSKĄ KARTĘ SENIORA  z herbem Miasta Mszana Dolna i logo lokalnej marki Zagórzańskich Dziedzin dającą przywileje w całej Polsce. Karta uprawnia do zniżek w blisko 3000 punktów, instytucji oraz ośrodków zdrowia w kraju.
Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania dalszych przedsiębiorców z naszego miasta do wstąpienia do programu
Seniorem jest każda osoba w wieku 60+. SENIORZY mogą składać wnioski o wyrobienie karty
w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej, ul. Piłsudskiego 2, pok. 201.
W związku z tym zapraszamy przedsiębiorców z naszej gminy do zgłaszania się do Programu  Ogólnopolskiej Karty Seniora, którzy w zamian za udzielnie zniżki na swoje usługi otrzymają:
•    Wpis partnera na listę firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora
•    Certyfikat Programu
•    Naklejki Programu do oznaczenia lokalu
•    Darmową promocję w mailingu zbiorczym do seniorów, na stronie www.glosseniora.ploraz na Facebooku Ogólnopolskie Karty Seniora, kwartalniku „Pod Lubogoszczą”
•    Udział w licznych eventach seniorskich na których można prezentować swoje produkty
Przedsiębiorcy mogą oferować rabat  w dowolnej wysokości na swoje wybrane usługi  lub produkty, może być to rabat procentowy lub kwotowy.


Przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wpisem do programu.
Wystarczy wysłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego i odesłać na adres Stowarzyszenia MANKO os. Urocze 12, 31-953 Kraków lub drogą mailową: firmyoks@manko.pl
Wszystkie pytania dotyczące przedsiębiorców można kierować  bezpośrednio do Stowarzyszenia MANKO tel. 12 429 37 28.
 
Do pobrania:


•    FORMULARZ DLA SENIORA


•    FORMULARZ dla FIRM


•    Lista Firm gdzie można skorzystać z karty
                                                                                      
 
 


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html