Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna

18 maja w Mszanie Dolnej odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia ze stowarzyszeniem „Manko” z Krakowa. Burmistrz Anna Pękała oraz Wójt Gminy Bolesław Żaba otrzymali certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, dołączając tym samym do ogólnopolskich inicjatyw aktywizująco-edukacyjnych na rzecz seniorów.

W czasie uroczystości wręczono również certyfikaty dla firm z terenu gminy Niedźwiedź, które przystąpiły do programu i zaoferowały pakiet zniżek dla seniorów, posiadających Ogólnopolską Kartę Seniora. Przysługuje ona mieszkańcom, którzy ukończyli 60 lat. Wydaje się ją na wniosek osoby zainteresowanej i jest honorowana we wszystkich instytucjach w Polsce, które przystąpiły do programu. Krótką prelekcję na temat działań kierowanych dla Seniorów organizowanych przez Stowarzyszenie „Manko” przeprowadził p. Marek Pilch.

 Pierwsi Seniorzy zarówno z Gminy, jak i Miasta Mszana Dolna odebrali swoje Ogólnopolskie Karty Seniora i mogą już się cieszyć się ze zniżek w całej Polsce, jak również w lokalnych Firmach Przyjaznych Seniorom - JANDA Resort & Conference, Restauracja Omasta oraz Szkoła Górska.

W trakcie spotkania można było skorzystać ze wszystkich materiałów przygotowanych dla Seniorów, m.in. czasopismo „Głos Seniora”, ulotki przestrzegające osoby starsze przed oszustwami, ulotki profilaktyczne, dostępne były również pudełka na leki i torby ekologiczne.


Zapraszamy seniorów z naszej gminy do składania wniosków

Seniorzy otrzymają OGÓLNOPOLSKĄ KARTĘ SENIORA  z herbem Miasta Mszana Dolna i logo lokalnej marki Zagórzańskich Dziedzin dającą przywileje w całej Polsce. Karta uprawnia do zniżek w blisko 3000 punktów, instytucji oraz ośrodków zdrowia w kraju.
Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania dalszych przedsiębiorców z naszego miasta do wstąpienia do programu
Seniorem jest każda osoba w wieku 60+. SENIORZY mogą składać wnioski o wyrobienie karty
w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej, ul. Piłsudskiego 2, pok. 201.
W związku z tym zapraszamy przedsiębiorców z naszej gminy do zgłaszania się do Programu  Ogólnopolskiej Karty Seniora, którzy w zamian za udzielnie zniżki na swoje usługi otrzymają:
•    Wpis partnera na listę firm honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora
•    Certyfikat Programu
•    Naklejki Programu do oznaczenia lokalu
•    Darmową promocję w mailingu zbiorczym do seniorów, na stronie www.glosseniora.ploraz na Facebooku Ogólnopolskie Karty Seniora, kwartalniku „Pod Lubogoszczą”
•    Udział w licznych eventach seniorskich na których można prezentować swoje produkty
Przedsiębiorcy mogą oferować rabat  w dowolnej wysokości na swoje wybrane usługi  lub produkty, może być to rabat procentowy lub kwotowy.


Przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wpisem do programu.
Wystarczy wysłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego i odesłać na adres Stowarzyszenia MANKO os. Urocze 12, 31-953 Kraków lub drogą mailową: firmyoks@manko.pl
Wszystkie pytania dotyczące przedsiębiorców można kierować  bezpośrednio do Stowarzyszenia MANKO tel. 12 429 37 28.
 
Do pobrania:


•    FORMULARZ DLA SENIORA


•    FORMULARZ dla FIRM


•    Lista Firm gdzie można skorzystać z karty
                                                                                      
 
 


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-20/inauguracja-ogolnopolskiej-karty-seniora-w-miescie-i-gminie-mszana-dolna.html