Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Uroczyste Otwarcie Miejskiej Biblioteki

8 maja – w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – oficjalnie zainaugurowano działalność Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej w nowej siedzibie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Barbara Bartuś - posłanka na Sejm RP, Patryk Wicher - poseł na Sejm RP, Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego - Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący - Janusz Potaczek, Burmistrz Mszany Dolnej - Anna Pękała, radni powiatu limanowskiego,  radni Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej z jej Przewodniczącym – Januszem Matogą, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – Jerzy Woźniakiewicz.


Uroczystość uświetnił występ Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka.

Mszańska społeczność zyskała wyjątkowe miejsce, w którym już są realizowane nie tylko funkcje biblioteczne. Swoją siedzibę mają tu także Klub Senior+, Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość, zajmujące się m.in. organizacją wolontariatu oraz  Hufiec Gorczański ZHP im. Władysława Orkana.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zaangażowaniu środków Miasta Mszana Dolna oraz pozyskaniu dotacji zewnętrznych:

1 952 200,00 zł – z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura bibliotek”;

1 936 377,27 zł – z budżetu miasta Mszana Dolna, jako dotacja celowa dla Miejskiej Biblioteki na realizację inwestycji w budynku;

100 000,00 zł – z budżetu Powiatu Limanowskiego, jako dotacja celowa na dofinansowanie wyposażenia Biblioteki;

1 000 000,00 zł – z rezerwy Prezesa Rady Ministrów, jako dotacja dla miasta Mszana Dolna na zagospodarowanie terenu wokół budynku Biblioteki;

250 000,00 zł – z budżetu miasta – na zagospodarowanie terenu wokół Biblioteki.

Ponadto Miejska Biblioteka pozyskała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego do kwoty 296 928,99 zł, co stanowiło 50% kosztów montażu windy w budynku Biblioteki.


Podobne artykuły

śro, 5 paź 2022, 10:19:45

LOKALIZACJA PUNKTÓW EWENTUALNEJ DYSTRYBUCJI TABLETEK JODKU POTASU NA TERENIE MIASTA MSZANA DOLNA

Informujemy, że Miasto Mszana Dolna przystąpiło do „AKCJI JODOWEJ NA WYPADEK ZDARZENIA RADIACYJNEGO”. W związku z informacjami dot. działań zbrojnych w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej  służby krajowe we współpracy z samorządami rozpoczęły prewencyjny, wyprzedzający proces dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia EWENTUALNEGO zagrożenia radiacyjnego.

 

nie, 2 paź 2022, 15:16:40

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI MIASTA

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców okręgu nr 13 czyli ulic: Podhalan, Zagórzan, Kopernika, Popiełuszki, Starowiejskiej od numeru 14-42 L i od nr 15-99 oraz plac św. s. Faustyny na spotkanie organizowane w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. H. Sienkiewicza 2 w dniu 6 października 2022 roku (czwartek) o godz. 18.00. 

nie, 2 paź 2022, 15:13:07

BURMISTRZ ODPOWIADA MIESZKAŃCOM

Po zadawaniu pytań czas na odpowiedzi. Poniżej publikujemy nagrane odpowiedzi na pytania kierowane przez mieszkańców miasta

pią, 23 wrz 2022, 14:33:50

OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

WOJEWODA MAŁOPOLSKI zawiadamia strony, że został zmieniony wniosek w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz.

czw, 29 wrz 2022, 10:41:47

ZAŚPIEWALI W MSZANIE, POJECHALI DO WARSZAWY

W sobotę, 24 września w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej odbył się koncert podsumowujący X edycję warsztatów „Mozart kontra Sinatra”. W warsztatach uczestniczyli Seniorzy z mszańskiego klubu „Senior+”, a prowadził je znany nam już z wcześniejszej edycji Mirosław Witkowski.

czw, 29 wrz 2022, 11:53:59

PARKING NA ZIELONEJ

Już z początkiem września można było zauważyć zmiany na ul. Zielonej, w miejscu często wybieranym jako parking, z którego korzystają mieszkańcy miasta, jak i weekendami turyści odwiedzający naszą okolicę. Udogodnienia w postaci wysypanej tłuczniem zatoki parkingowej i wzmocnionego pobocza to efekt prac związanych z wykorzystaniem środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-11/uroczyste-otwarcie-miejskiej-biblioteki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-11/uroczyste-otwarcie-miejskiej-biblioteki.html