Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Uroczyste Otwarcie Miejskiej Biblioteki

8 maja – w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – oficjalnie zainaugurowano działalność Miejskiej Biblioteki w Mszanie Dolnej w nowej siedzibie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Barbara Bartuś - posłanka na Sejm RP, Patryk Wicher - poseł na Sejm RP, Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego - Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący - Janusz Potaczek, Burmistrz Mszany Dolnej - Anna Pękała, radni powiatu limanowskiego,  radni Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej z jej Przewodniczącym – Januszem Matogą, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – Jerzy Woźniakiewicz.


Uroczystość uświetnił występ Chóru Męskiego im. ks. Józefa Hajduka.

Mszańska społeczność zyskała wyjątkowe miejsce, w którym już są realizowane nie tylko funkcje biblioteczne. Swoją siedzibę mają tu także Klub Senior+, Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość, zajmujące się m.in. organizacją wolontariatu oraz  Hufiec Gorczański ZHP im. Władysława Orkana.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zaangażowaniu środków Miasta Mszana Dolna oraz pozyskaniu dotacji zewnętrznych:

1 952 200,00 zł – z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Infrastruktura bibliotek”;

1 936 377,27 zł – z budżetu miasta Mszana Dolna, jako dotacja celowa dla Miejskiej Biblioteki na realizację inwestycji w budynku;

100 000,00 zł – z budżetu Powiatu Limanowskiego, jako dotacja celowa na dofinansowanie wyposażenia Biblioteki;

1 000 000,00 zł – z rezerwy Prezesa Rady Ministrów, jako dotacja dla miasta Mszana Dolna na zagospodarowanie terenu wokół budynku Biblioteki;

250 000,00 zł – z budżetu miasta – na zagospodarowanie terenu wokół Biblioteki.

Ponadto Miejska Biblioteka pozyskała dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego do kwoty 296 928,99 zł, co stanowiło 50% kosztów montażu windy w budynku Biblioteki.


Podobne artykuły

pon, 13 maj 2024, 10:52:08

KONFERENCJA POWIATOWA „JESTEM, ALE… NIE CHCĘ BYĆ” – DEPRESJA I TENDENCJE SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Powiatowej "Jestem, ale... nie chcę być" - depresja i tendencje samobójcze dzieci i młodzieży. Konferencja zaplanowana jest na dzień 22 maja (środę) o godz. 9:00 w hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej.

pon, 20 maj 2024, 09:22:14

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z WARSZAWSKĄ AKTORKĄ, ALINĄ ŚWIDOWSKĄ

Fundacja Sztetl Mszana Dolna w ramach trzeciej edycji „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” zaprasza na niezwykłe spotkanie z warszawską aktorką, Aliną Świdowską, córką Adiny Blady-Szwajger, legendarnej lekarki z getta warszawskiego.

pon, 13 maj 2024, 15:45:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

26 maja 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni zespół Folkowe Łętowe.

pon, 20 maj 2024, 11:07:23

ZAPRASZAMY NA ZAGÓRZAŃSKĄ MAJÓWKĘ

Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę - uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

pon, 20 maj 2024, 11:48:53

7. EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – GŁOSUJMY!

Rozpoczęło się głosowanie na zakwalifikowane projekty  w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie rozpoczęło się 15 maja i trwa do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.

pon, 13 maj 2024, 14:09:50

Z ŻYCZENIAMI W OŚRODKU ZDROWIA

Pamiętając o niedzielnym święcie Pani Burmistrz Agnieszka Orzeł odwiedziła SP ZOZ „Vital Med” i przekazała wraz z najlepszymi życzeniami symboliczną różę naszym paniom pielęgniarkom i pani położnej. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-11/uroczyste-otwarcie-miejskiej-biblioteki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-05-11/uroczyste-otwarcie-miejskiej-biblioteki.html