Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Przedszkolaki na Dzień Ziemi dają dobry przykład

W Święto Ziemi, 22 kwietnia Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej prezentowało się iście zielono – nie tylko dekoracja z balonów sugerowała, że w tym wyjątkowym dniu zaplanowane są różne ekologiczne atrakcje. Nowe kosze do segregacji śmieci również świadczyły o poważnym podejściu do segregacji, dzieci obejrzały ekologiczne prezentacje, nie zabrakło również sadzenia kwiatów. Najmłodszych ekologów odwiedziła Burmistrz Miasta Anna Pękała, by wręczyć zarówno Przedszkolakom, jak i Pani Dyrektor specjalne dyplomy i podziękowania za wcześniejsze działania na rzecz ekologii. W minionym roku dzieci z naszych dwóch miejskich przedszkoli brały udział w sprzątaniu świata, więc był to też pretekst by zaprosić najmłodszych do kolejnej akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”.

Obietnica wspólnych porządków zrealizowana została w środę, 27 kwietnia. Wtedy to całe przedszkole wyszło na eko-akcję do miejskiego parku. Wspólne sprzątanie zakończyło się segregacją śmieci na poszczególne frakcje – jak zawsze, poszło szybko, nasze dzieciaki segregację mają utrwaloną tak, że mogą dawać przykład dorosłym. Taką wiedzę warto nagradzać, więc na zakończenie nie zabrakło prezentów: drobnych słodkości i sadzonek drzew. Nasze przedszkolaki to eko-dzieciaki! Należą im się duże brawa!


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-29/przedszkolaki-na-dzien-ziemi-daja-dobry-przyklad.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-29/przedszkolaki-na-dzien-ziemi-daja-dobry-przyklad.html