Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Przedszkolaki na Dzień Ziemi dają dobry przykład

W Święto Ziemi, 22 kwietnia Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej prezentowało się iście zielono – nie tylko dekoracja z balonów sugerowała, że w tym wyjątkowym dniu zaplanowane są różne ekologiczne atrakcje. Nowe kosze do segregacji śmieci również świadczyły o poważnym podejściu do segregacji, dzieci obejrzały ekologiczne prezentacje, nie zabrakło również sadzenia kwiatów. Najmłodszych ekologów odwiedziła Burmistrz Miasta Anna Pękała, by wręczyć zarówno Przedszkolakom, jak i Pani Dyrektor specjalne dyplomy i podziękowania za wcześniejsze działania na rzecz ekologii. W minionym roku dzieci z naszych dwóch miejskich przedszkoli brały udział w sprzątaniu świata, więc był to też pretekst by zaprosić najmłodszych do kolejnej akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”.

Obietnica wspólnych porządków zrealizowana została w środę, 27 kwietnia. Wtedy to całe przedszkole wyszło na eko-akcję do miejskiego parku. Wspólne sprzątanie zakończyło się segregacją śmieci na poszczególne frakcje – jak zawsze, poszło szybko, nasze dzieciaki segregację mają utrwaloną tak, że mogą dawać przykład dorosłym. Taką wiedzę warto nagradzać, więc na zakończenie nie zabrakło prezentów: drobnych słodkości i sadzonek drzew. Nasze przedszkolaki to eko-dzieciaki! Należą im się duże brawa!


Podobne artykuły

pią, 20 maj 2022, 11:15:08

WZNAWIAMY DYŻURY PGNIG – ZAPRASZAMY!

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem PGNiG. Dyżur odbędzie się 24.05.2022r. (wtorek) w sali narad Urzędu  Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00.

pon, 23 maj 2022, 13:01:45

ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH MIESZKAŃCÓW MIASTA

Zapraszamy na spotkanie w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w naszym mieście. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 1 czerwca o godz. 17:00 w sali narad Urzędu Miasta.

wto, 17 maj 2022, 10:18:24

ZAGÓRZAŃSKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość oraz Fundacja Wspierania Rozwoju Lokalnego Inicjatywa mają zaszczyt zaprosić na ZAGÓRZAŃSKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, które odbędzie się w dniu 27.05.2022 r. o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej.

pon, 23 maj 2022, 13:40:47

ZAPRASZAMY NA PIKNIK RODZINNY!

W niedzielę, 29 maja to w naszym mieście święto dla najmłodszych. Od godz. 14.00 w parku miejskich czeka masa atrakcji.

pon, 23 maj 2022, 13:47:22

GŁOSUJMY NA FINALISTÓW IX MINI TALENT SHOW!

Do 3 czerwca można oddawać głosy na finalistów IX Mini Talent Show. Do konkursu zgłosiło się osiem osób – nagrania prezentujące ich indywidualne talenty można obejrzeć na kanale Miejskiego Ośrodka Kultury w serwisie YouTube i zagłosować na swoich kandydatów.
 

pią, 20 maj 2022, 12:13:39

INAUGURACJA OGÓLNOPOLSKIEJ KARTY SENIORA W MIEŚCIE I GMINIE MSZANA DOLNA

18 maja w Mszanie Dolnej odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Mieście i Gminie Mszana Dolna. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia ze stowarzyszeniem „Manko” z Krakowa. Burmistrz Anna Pękała oraz Wójt Gminy Bolesław Żaba otrzymali certyfikat Gminy Przyjaznej Seniorom, dołączając tym samym do ogólnopolskich inicjatyw aktywizująco-edukacyjnych na rzecz seniorów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-29/przedszkolaki-na-dzien-ziemi-daja-dobry-przyklad.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-29/przedszkolaki-na-dzien-ziemi-daja-dobry-przyklad.html