Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Przedszkolaki na Dzień Ziemi dają dobry przykład

W Święto Ziemi, 22 kwietnia Miejskie Przedszkole nr 2 w Mszanie Dolnej prezentowało się iście zielono – nie tylko dekoracja z balonów sugerowała, że w tym wyjątkowym dniu zaplanowane są różne ekologiczne atrakcje. Nowe kosze do segregacji śmieci również świadczyły o poważnym podejściu do segregacji, dzieci obejrzały ekologiczne prezentacje, nie zabrakło również sadzenia kwiatów. Najmłodszych ekologów odwiedziła Burmistrz Miasta Anna Pękała, by wręczyć zarówno Przedszkolakom, jak i Pani Dyrektor specjalne dyplomy i podziękowania za wcześniejsze działania na rzecz ekologii. W minionym roku dzieci z naszych dwóch miejskich przedszkoli brały udział w sprzątaniu świata, więc był to też pretekst by zaprosić najmłodszych do kolejnej akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”.

Obietnica wspólnych porządków zrealizowana została w środę, 27 kwietnia. Wtedy to całe przedszkole wyszło na eko-akcję do miejskiego parku. Wspólne sprzątanie zakończyło się segregacją śmieci na poszczególne frakcje – jak zawsze, poszło szybko, nasze dzieciaki segregację mają utrwaloną tak, że mogą dawać przykład dorosłym. Taką wiedzę warto nagradzać, więc na zakończenie nie zabrakło prezentów: drobnych słodkości i sadzonek drzew. Nasze przedszkolaki to eko-dzieciaki! Należą im się duże brawa!


Podobne artykuły

wto, 19 wrz 2023, 10:29:38

UWAGA! W CZWARTEK I PIĄTEK CZĘŚCIOWE ZAMKNIĘCIE UL. STAROWIEJSKIEJ

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że od czwartku, 21 września od godz. 7:30 do piątku 22 września do godz. 19:00, będzie częściowo zamknięta ul. Starowiejska, pomiędzy ul. Starowiejską 2 p (stary budynek ZGK)  a ul. Starowiejską 7.

wto, 19 wrz 2023, 11:47:10

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

24 września 2023 r.,  o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. Św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:47:04

INFORMACJA LEKARZA WETERYNARII – SZCZEPIENIE OCHRONNE LISÓW 23 WRZEŚNIA -3 PAŹDZIERNIKA

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach 23 września - 3 października  2023 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

 

czw, 21 wrz 2023, 11:37:29

LXVIII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Liszka zwołuje LXVIII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 26 września (wtorek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

 

pią, 22 wrz 2023, 15:18:52

WFOŚI GW W KRAKOWIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór
kandydatów na wolne stanowisko pracy: Specjalista w Zespole Kancelaryjnym w
wymiarze: 1 osoba – 1 etat. Miejsce wykonywania pracy – Kraków.
 

czw, 14 wrz 2023, 08:55:47

WARSZTATY MUZYKI GOSPEL – ZAPRASZAMY NA WEEKEND Z MUZYKĄ DO MOK

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty Muzyki Gospel organizowane w Mszanie Dolnej w dniach od 30 września do 1 października z koncertem finałowym na podsumowanie warsztatów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-29/przedszkolaki-na-dzien-ziemi-daja-dobry-przyklad.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-29/przedszkolaki-na-dzien-ziemi-daja-dobry-przyklad.html