Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańskie Targi Wielkanocne - udane wydarzenie z mnóstwem atrakcji

Nikt z organizatorów planując Zagórzańskie Targi Wielkanocne nie spodziewał się, że początek kwietnia przywita nas śniegiem, a ten będzie w niedzielę pasował do wiosennego kiermaszu jak przysłowiowy kwiatek do kożucha… Cóż począć? Trzeba było wyciągnąć owe kożuchy, przeprosić się z ciepłymi swetrami… Koniec końców zagórzańskie gaździny, które już myślały żegnać się z zimą, pięknie się prezentowały przy swoich promocyjnych stanowiskach w ciepłych tradycyjnych okryciach. Dopisały koła gospodyń z pysznymi, własnoręcznie wykonanymi wyrobami, kusiły stoiska spożywcze, wszelakie przetwory, sery, miody, sztukateryjnie dekorowane pierniczki. Stoły kipiały kolorami, zachęcały rękodziełem, dekoracjami, świątecznymi akcentami. Warto było poświęcić trochę czasu i dokładnie wszystko obejrzeć.

Wśród wystawców nie zabrakło rękodzieła, artystów, wytwórców, pasjonatów, więc w przypadku wątpliwości, każdy otrzymał fachową informację i wiedzę. Było również stoisko promocyjne Powiatu Limanowskiego, gdzie można było otrzymać bezpłatne materiały informacyjne o regionie i jego atrakcjach. Ogromną popularnością cieszyło się stoisko pań z Ukrainy – tak bardzo zachęcały do kosztowania barszczu ukraińskiego, że trudno było odmówić. Gospodynie zza wschodniej granicy bardzo solidnie się przygotowały: zrobiły kanapki ze słoniną, wypieki na słono i słodko, mrożone pierogi i kluski, drobne rękodzieło, a ich pociechy przygotowały piękne rysunki.


Wystawców odwiedzili zagórzańscy włodarze: Burmistrz Miasta - Anna Pękała oraz Wójt Gminy -Bolesław Żaba, a także Janina Flig – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna.  W regionalnym przedświątecznym targu na ziemi zagórzańskiej wzięli udział również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta – Mieczysław Uryga, Wicestarosta - Agata Zięba, Przewodniczący Rady– Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady - Janusz Potaczek oraz Radni – Agnieszka Orzeł, Grzegorz Wójcik i Artur Żaba. Na Zagórzański Targ zawitał również Grzegorz Biedroń, Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nasi goście nie mieli wyjścia - kosztowali, próbowali lokalnych smakołyków, ba, nawet mieszali w garach; na koniec dokonali obfitych zakupów wielkanocnych wyrobów.


Relację z wydarzenia zapewniła Telewizja internetowa tv28. 


Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział w Zagórzańskich Targach.

A byli z nami:

Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, Danuta i Ewa Franczak, Sznurkowe Perełki, Rękodzieło Moją Pasją, Zagórzańska Spiżarka, KGW Gosposie z Mszany Górnej, Koło Gospodyń Paradne Gosposie z Kasinki Małej, KGW w Zasadnem, Stowarzyszenie Zagórzańska Brać, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, Miody i produkty pszczele z Pasieki od Piotra Woźniaka z Koniny, SABYART, Małgorzata Suder, Maria Bolisęga,  Monika Kubik, Barbara Jarosz, Maria Knapczyk, Andrzej Kubacki, Jolanta Klimek oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu, HAFTHAN z Koniny, Natalia Drożdż z całą rodziną!

Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy na kolejne spotkanie!


Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-05/zagorzanskie-targi-wielkanocne-udane-wydarzenie-z-mnostwem-atrakcji.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-05/zagorzanskie-targi-wielkanocne-udane-wydarzenie-z-mnostwem-atrakcji.html