Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Zagórzańskie Targi Wielkanocne - udane wydarzenie z mnóstwem atrakcji

Nikt z organizatorów planując Zagórzańskie Targi Wielkanocne nie spodziewał się, że początek kwietnia przywita nas śniegiem, a ten będzie w niedzielę pasował do wiosennego kiermaszu jak przysłowiowy kwiatek do kożucha… Cóż począć? Trzeba było wyciągnąć owe kożuchy, przeprosić się z ciepłymi swetrami… Koniec końców zagórzańskie gaździny, które już myślały żegnać się z zimą, pięknie się prezentowały przy swoich promocyjnych stanowiskach w ciepłych tradycyjnych okryciach. Dopisały koła gospodyń z pysznymi, własnoręcznie wykonanymi wyrobami, kusiły stoiska spożywcze, wszelakie przetwory, sery, miody, sztukateryjnie dekorowane pierniczki. Stoły kipiały kolorami, zachęcały rękodziełem, dekoracjami, świątecznymi akcentami. Warto było poświęcić trochę czasu i dokładnie wszystko obejrzeć.

Wśród wystawców nie zabrakło rękodzieła, artystów, wytwórców, pasjonatów, więc w przypadku wątpliwości, każdy otrzymał fachową informację i wiedzę. Było również stoisko promocyjne Powiatu Limanowskiego, gdzie można było otrzymać bezpłatne materiały informacyjne o regionie i jego atrakcjach. Ogromną popularnością cieszyło się stoisko pań z Ukrainy – tak bardzo zachęcały do kosztowania barszczu ukraińskiego, że trudno było odmówić. Gospodynie zza wschodniej granicy bardzo solidnie się przygotowały: zrobiły kanapki ze słoniną, wypieki na słono i słodko, mrożone pierogi i kluski, drobne rękodzieło, a ich pociechy przygotowały piękne rysunki.


Wystawców odwiedzili zagórzańscy włodarze: Burmistrz Miasta - Anna Pękała oraz Wójt Gminy -Bolesław Żaba, a także Janina Flig – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mszana Dolna.  W regionalnym przedświątecznym targu na ziemi zagórzańskiej wzięli udział również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta – Mieczysław Uryga, Wicestarosta - Agata Zięba, Przewodniczący Rady– Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady - Janusz Potaczek oraz Radni – Agnieszka Orzeł, Grzegorz Wójcik i Artur Żaba. Na Zagórzański Targ zawitał również Grzegorz Biedroń, Radny Sejmiku Wojewódzkiego, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Nasi goście nie mieli wyjścia - kosztowali, próbowali lokalnych smakołyków, ba, nawet mieszali w garach; na koniec dokonali obfitych zakupów wielkanocnych wyrobów.


Relację z wydarzenia zapewniła Telewizja internetowa tv28. 


Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział w Zagórzańskich Targach.

A byli z nami:

Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników, Danuta i Ewa Franczak, Sznurkowe Perełki, Rękodzieło Moją Pasją, Zagórzańska Spiżarka, KGW Gosposie z Mszany Górnej, Koło Gospodyń Paradne Gosposie z Kasinki Małej, KGW w Zasadnem, Stowarzyszenie Zagórzańska Brać, Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, Miody i produkty pszczele z Pasieki od Piotra Woźniaka z Koniny, SABYART, Małgorzata Suder, Maria Bolisęga,  Monika Kubik, Barbara Jarosz, Maria Knapczyk, Andrzej Kubacki, Jolanta Klimek oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu, HAFTHAN z Koniny, Natalia Drożdż z całą rodziną!

Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy na kolejne spotkanie!


Kreatorzy Zagórzańskich Dziedzin

 


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-05/zagorzanskie-targi-wielkanocne-udane-wydarzenie-z-mnostwem-atrakcji.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-04-05/zagorzanskie-targi-wielkanocne-udane-wydarzenie-z-mnostwem-atrakcji.html