Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pierwsi użytkownicy Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY odebrali certyfikaty i statuetki

Miała być uroczysta gala, ale sytuacja wojny na Ukrainie i lokacji uchodźców wojennych w naszym kraju nie sprzyja dużym fetom. Kameralnie, ale uroczyście, w podniosłym nastroju, 12 marca b.r. wręczono pierwszym użytkownikom Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY certyfikaty i statuetki tego prestiżowego symbolu jakości.
Gościny w tym dniu udzielili właściciele obiektu JANDA Resort & Conference w Mszanie Dolnej, którego usługa otrzymała znak zagórzańskiej marki lokalnej.

Mini-galę poprowadziła Olga Gałek, członek Kapituły Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny, Wiceprezes Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych MiLA, ale przede wszystkim „guru” marek lokalnych, autorka polskiej ich definicji oraz Animatorka Zagórzańskich Dziedzin. Podniosłego charakteru wydarzeniu nadała obecność tych, do których należała ocena wniosków konkursowych oraz udzielenie rekomendacji starającym się o Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY podmiotom: Marka Panka – Przewodniczącego Kapituły, dr Katarzyny Ceklarz – Wiceprzewodniczącej Kapituły oraz Członków tego gremium: Olgi Gałek i ks. Jana Zająca.

Zaszczytem dla gospodarzy zagórzańskich samorządów było wręczenie podmiotom działającym na ich terenie certyfikatów i statuetek potwierdzających prawo do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

Z rąk Anny Pękały, Burmistrz Miasta Mszana Dolna, odebrała je Dominika Duda, przedstawicielka WPPHU JANDA Janina Duda, którego usługa: Oferta turystyczno-rekreacyjna oraz noclegowo-gastronomiczna z możliwością rehabilitacji w Ośrodku wypoczynkowo-konferencyjno-rehabilitacyjnym JANDA RESORT & CONFERENCE uzyskała Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

Pełne ręce roboty miał tego dnia Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna, inicjator i koordynator Zagórzańskich Dziedzin. To właśnie do kierowanego przez niego samorządu trafiło najwięcej statuetek. Znakiem jakości potwierdzono 5 usług oferowanych na tym terenie. Odebrali je przedstawiciele 4 podmiotów:
- Anna Krzysztofiak, właścicielka Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa z Kasinki Małej (liderka wśród wnioskodawców), która prawo do użytkowania Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY otrzymała na dwie oferty swojej firmy: Wakacyjne półkolonie „Podróże po Górze – tradycje są ważne” oraz Usługę pośrednictwa sprzedaży produktów lokalnych „Punkt sprzedaży produktu lokalnego i Zagórzańska księgarenka”;
- Barbara Tromiczak, Danuta Węglarz i Edyta Tromiczak – Śwarne Babki reprezentujące Koło Gospodyń Wiejskich Łętowe, które od 12 marca b.r. jakość Oferty edukacyjnej „Zagórzańskie smaki” – warsztaty gotowania tradycyjnych potraw kuchni zagórzańskiej  może potwierdzić znakiem zagórzańskiej marki lokalnej;
- Maria Grzęda – Kierownik Bazy Lubogoszcz w Kasince Małej (działającej w ramach Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego) – w tym przypadku certyfikat potwierdzał przyznanie Znaku na Ofertę turystyczno-rekreacyjną w Bazie Szkoleniowo -Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej;
- Monika i Dorota Kościelniak reprezentujące Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, które Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY otrzymało na Ofertę edukacyjną – Zagórzańskie warsztaty taneczno-muzyczne „Pieca zadym nie troncojcie”.

Rafał Rusnak, Wójt Gminy Niedźwiedź, gratulował prestiżowego wyróżnienia:
- Monice i Piotrowi Woźniakom z Koniny - Pasieka u Piotra Woźniaka z Koniny, których produkt – Miód wielokwiatowy z Pasieki u Piotra Woźniaka z Koniny otrzymał prawo do użytkowania i posługiwania się znakiem zagórzańskiej marki lokalnej
- Karolinie Marii Zapale, Prezes Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość z Poręby Wielkiej -  nagrodzona w pierwszym konkursie inicjatywa wolontariatu międzypokoleniowego „Zagórzańskie Centrum Wolontariatu” w ostatnich dniach tylko potwierdziła zasadność decyzji Kapituły. Praca zagórzańskich wolontariuszy okazała się nie do przecenienia przy przyjęciu uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

Uroczystości towarzyszyły wielkie emocje: wzruszenie przeplatało się z dumą, wdzięcznością i ekscytacją. Dało się wyczuć szczęście i wyróżnienie z obecności w tym konkretnym miejscu, ale i odpowiedzialność za to, co zostało potwierdzone pierwszym poważnym krokiem w drodze do własnej, zagórzańskiej marki lokalnej. Padło wiele pięknych słów potwierdzających sens ciężkiej czteroletniej pracy, pełnej poświęcenia, wyrzeczeń i odpowiedzialności za zapisywanie nowego rozdziału w historii regionu.
Tak, tak, data wręczenia pierwszych Znaków Promocyjnych ZAGÓRZASKIE DZIEDZINY nie była przypadkowa – to kolejna, czwarta, rocznica pierwszego spotkania nieformalnej grupy, która dała impuls do działania późniejszym kreatorom i partnerom marki lokalnej.
Trzeba tutaj podkreślić, że i statuetka nie jest dziełem przypadku. Największy lokalny skarb – prestiżowy Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY - powierzono Bulnadzie, który  strzegł będzie najwyższej jakości produktów, usług i inicjatyw ściśle związanych z regionem zagórzańskim. Samo wykonanie tego dzieła oddano w przezdolne ręce miejscowego artysty – rzeźbiarza, Adama Rusnarczyka z Kasiny Wielkiej. Swój udział w tym dziele mają również Drewnane cuda z Kasinki.
Znane już ze swojego talentu kulinarnego i prawdziwej zagórzańskiej gościnności Śwarne Babki z Łętowego i tym razem szczodrze częstowały swoimi wypiekami. Aromat pysznej kawy serwowanej przez gospodarzy uroczystości sprawił, że rozmowom przy stole nie było końca…

Dzisiaj emocje już nieco opadły, certyfikaty zawisły na ścianach siedzib nagrodzonych podmiotów, Bulanda dzierżący Znak Promocyjny ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY zajął honorowe miejsce w tych przybytkach, a jego użytkownicy, nie marnując ani chwili cennego czasu, przystąpili do realizacji podjętych zobowiązań. O tym historycznym wydarzeniu zawsze już będą przypominać lokalne annały i piękne zdjęcia – nośniki najpiękniejszych przeżyć

.

Magda Polańska


 


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-03-14/pierwsi-uzytkownicy-znaku-promocyjnego-zagorzanskie-dziedziny-odebrali-certyfikaty-i-statuetki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2022-03-14/pierwsi-uzytkownicy-znaku-promocyjnego-zagorzanskie-dziedziny-odebrali-certyfikaty-i-statuetki.html