Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Trudno jest być Mikołajem, a Burmistrzem..?

W poniedziałek 6 grudnia to pytanie można było zadać laureatom konkursu „O Fotel Burmistrza – moja Mszana przyszłości”.  To właśnie w Mikołajki wyznaczyliśmy dzień, kiedy w fotelu Burmistrza Miasta mogli zasiąść nagrodzeni w konkursie. Mimo, że konkurs otwierał możliwości na plastyczne, jak i pisemne prace, wpłynęły tylko graficzne wizualizacje. Konkurs ogłosiliśmy 29 września w Święto Patrona Miasta - Św. Michała Archanioła - i zakładał, że najmłodsi mieszkańcy podzielą się swoją wizją miasta przyszłości. Otrzymaliśmy prace czteroletniego Antoniego oraz nastoletniej Martyny – obie związane są z inwestycjami, o których intensywnie myśli również Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Młodego Burmistrza - Antoniego Cieżaka odwiedziliśmy w Przedszkolu Miejskim nr 1. Niestety zaplanowany scenariusz dnia uległ zmianie, zdarza się to nawet najmłodszym włodarzom, ale złożone obietnice dotrzymamy w lepszym i zdrowszym dla wszystkich czasie. Antoni przygotowany był znakomicie – wystąpił w swoim stroju najsłynniejszego harnasia - Janosika. Jak się okazało, to jego ulubiony bohater, więc drodzy Rodzice: gratulujemy! Niewykluczone, że z takim podejściem Antoni pokaże swój przywódczy talent. Antoni zaproponował swoją wizję nowego przedszkola „Promyczek”, więc niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i dla pań z przedszkola była przygotowana wizualizacja projektu nowego budynku – kompleksu przedszkolnego przy ul. Marka. Dzieciom najbardziej podobały się zabawki na świeżym powietrzu, zupełnie tak jak na kolorowej pracy Antosia, otoczone zielenią. Antoni otrzymał od Pani Burmistrz również dyplomy dla swojego przedszkola za udział w akcji „Sprzątania Świata”, które są podziękowaniem za udział w ekologicznej akcji i ekoedukacji najmłodszych. Jego rolą będzie przekazanie tych wyróżnień Pani Dyrektor. Na sam koniec okazało się, że najważniejsza nagroda za pracę przerosła silnego harnasia. Mamy nadzieję, że ciężki pakunek pełen niespodzianek udało się zabrać do domu.

Druga laureatka konkursu – Martyna Hadaniak - sama trafiła na drugie piętro do gabinetu Pani Burmistrz. Przy herbacie i szarlotce miała okazję szerzej opowiedzieć o swoim kolażu składającym się z trzech podstawowych życzeń: przebudowa Rynku – więcej zieleni i fontanna, likwidacja parkometrów oraz budowa kina. Dbanie o sprawy mieszkańców i ich szczęście to podstawa u Martyny, taką postawę również odpowiednio nagrodziliśmy. Nastoletnia Pani Burmistrz również zapoznała się z koncepcją przedszkola, ale z uwagi na jedno z jej trzech priorytetów – kino, zabraliśmy ją na zwiedzanie budynku nowego MOKu. Wspólnie z Panią Burmistrz Anną Pękałą obejrzała salę kinowo-widowiskową oraz pomieszczenia przeznaczone na sale warsztatowo-zajęciowe. Zarówno Martynie, jak i wszystkim mieszkańcom życzymy, aby kino w Mszanie Dolnej szybko zaczęło wyświetlać filmy. Co więcej, takie życzenia wypowiedziane w dniu Świętego Mikołaja mogą się prędko spełnić… Ze strony Miasta robimy wszystko by tak było!

 


Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy laureatom: Antoniemu Cieżakowi i Martynie Hadaniak.

 

 


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-12-08/trudno-jest-byc-mikolajem-a-burmistrzem.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-12-08/trudno-jest-byc-mikolajem-a-burmistrzem.html