Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Trudno jest być Mikołajem, a Burmistrzem..?

W poniedziałek 6 grudnia to pytanie można było zadać laureatom konkursu „O Fotel Burmistrza – moja Mszana przyszłości”.  To właśnie w Mikołajki wyznaczyliśmy dzień, kiedy w fotelu Burmistrza Miasta mogli zasiąść nagrodzeni w konkursie. Mimo, że konkurs otwierał możliwości na plastyczne, jak i pisemne prace, wpłynęły tylko graficzne wizualizacje. Konkurs ogłosiliśmy 29 września w Święto Patrona Miasta - Św. Michała Archanioła - i zakładał, że najmłodsi mieszkańcy podzielą się swoją wizją miasta przyszłości. Otrzymaliśmy prace czteroletniego Antoniego oraz nastoletniej Martyny – obie związane są z inwestycjami, o których intensywnie myśli również Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Młodego Burmistrza - Antoniego Cieżaka odwiedziliśmy w Przedszkolu Miejskim nr 1. Niestety zaplanowany scenariusz dnia uległ zmianie, zdarza się to nawet najmłodszym włodarzom, ale złożone obietnice dotrzymamy w lepszym i zdrowszym dla wszystkich czasie. Antoni przygotowany był znakomicie – wystąpił w swoim stroju najsłynniejszego harnasia - Janosika. Jak się okazało, to jego ulubiony bohater, więc drodzy Rodzice: gratulujemy! Niewykluczone, że z takim podejściem Antoni pokaże swój przywódczy talent. Antoni zaproponował swoją wizję nowego przedszkola „Promyczek”, więc niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i dla pań z przedszkola była przygotowana wizualizacja projektu nowego budynku – kompleksu przedszkolnego przy ul. Marka. Dzieciom najbardziej podobały się zabawki na świeżym powietrzu, zupełnie tak jak na kolorowej pracy Antosia, otoczone zielenią. Antoni otrzymał od Pani Burmistrz również dyplomy dla swojego przedszkola za udział w akcji „Sprzątania Świata”, które są podziękowaniem za udział w ekologicznej akcji i ekoedukacji najmłodszych. Jego rolą będzie przekazanie tych wyróżnień Pani Dyrektor. Na sam koniec okazało się, że najważniejsza nagroda za pracę przerosła silnego harnasia. Mamy nadzieję, że ciężki pakunek pełen niespodzianek udało się zabrać do domu.

Druga laureatka konkursu – Martyna Hadaniak - sama trafiła na drugie piętro do gabinetu Pani Burmistrz. Przy herbacie i szarlotce miała okazję szerzej opowiedzieć o swoim kolażu składającym się z trzech podstawowych życzeń: przebudowa Rynku – więcej zieleni i fontanna, likwidacja parkometrów oraz budowa kina. Dbanie o sprawy mieszkańców i ich szczęście to podstawa u Martyny, taką postawę również odpowiednio nagrodziliśmy. Nastoletnia Pani Burmistrz również zapoznała się z koncepcją przedszkola, ale z uwagi na jedno z jej trzech priorytetów – kino, zabraliśmy ją na zwiedzanie budynku nowego MOKu. Wspólnie z Panią Burmistrz Anną Pękałą obejrzała salę kinowo-widowiskową oraz pomieszczenia przeznaczone na sale warsztatowo-zajęciowe. Zarówno Martynie, jak i wszystkim mieszkańcom życzymy, aby kino w Mszanie Dolnej szybko zaczęło wyświetlać filmy. Co więcej, takie życzenia wypowiedziane w dniu Świętego Mikołaja mogą się prędko spełnić… Ze strony Miasta robimy wszystko by tak było!

 


Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy laureatom: Antoniemu Cieżakowi i Martynie Hadaniak.

 

 


Podobne artykuły

śro, 5 sty 2022, 08:39:32

DODATEK OSŁONOWY – NOWE ŚWIADCZENIE!

Szanowni Państwo, informujemy, że od 4 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. będzie można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy. Zadanie to będzie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przy ul. Starowiejska 2, 34-730 Mszana Dolna.

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

wto, 18 sty 2022, 17:47:42

FERIE W MOK - ZAJĘCIA OTWARTE

Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej zaprasza w ferie na otwarte zajęcia tańca nowoczesnego. Zajęcia zaplanowane są w czwartki: 20 i 27 stycznia o godz. 16:00.

pią, 14 sty 2022, 23:40:38

W FERIE ZAPRASZAMY NA LODOWISKO!

W poniedziałek, 17 stycznia w Małopolsce rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy na lodowisko – przy miejskim stadionie.
 

pią, 14 sty 2022, 15:27:36

NOWY LEKARZ PEDIATRA W OŚRODKU ZDROWIA

Szanowni Pacjenci, z przyjemnością informujemy, że do grona lekarzy leczących w naszej Przychodni dołączyła lek. med. Anna Czyżewska-Dudek – specjalista pediatrii oraz specjalista alergologii.

pią, 14 sty 2022, 15:48:22

XLVI ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

XLVI zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej odbędzie sie w dniu 24 stycznia 2022 r. (poniedziałek) o godzinie 13:00.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-12-08/trudno-jest-byc-mikolajem-a-burmistrzem.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-12-08/trudno-jest-byc-mikolajem-a-burmistrzem.html