Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Trudno jest być Mikołajem, a Burmistrzem..?

W poniedziałek 6 grudnia to pytanie można było zadać laureatom konkursu „O Fotel Burmistrza – moja Mszana przyszłości”.  To właśnie w Mikołajki wyznaczyliśmy dzień, kiedy w fotelu Burmistrza Miasta mogli zasiąść nagrodzeni w konkursie. Mimo, że konkurs otwierał możliwości na plastyczne, jak i pisemne prace, wpłynęły tylko graficzne wizualizacje. Konkurs ogłosiliśmy 29 września w Święto Patrona Miasta - Św. Michała Archanioła - i zakładał, że najmłodsi mieszkańcy podzielą się swoją wizją miasta przyszłości. Otrzymaliśmy prace czteroletniego Antoniego oraz nastoletniej Martyny – obie związane są z inwestycjami, o których intensywnie myśli również Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Młodego Burmistrza - Antoniego Cieżaka odwiedziliśmy w Przedszkolu Miejskim nr 1. Niestety zaplanowany scenariusz dnia uległ zmianie, zdarza się to nawet najmłodszym włodarzom, ale złożone obietnice dotrzymamy w lepszym i zdrowszym dla wszystkich czasie. Antoni przygotowany był znakomicie – wystąpił w swoim stroju najsłynniejszego harnasia - Janosika. Jak się okazało, to jego ulubiony bohater, więc drodzy Rodzice: gratulujemy! Niewykluczone, że z takim podejściem Antoni pokaże swój przywódczy talent. Antoni zaproponował swoją wizję nowego przedszkola „Promyczek”, więc niespodzianką zarówno dla dzieci, jak i dla pań z przedszkola była przygotowana wizualizacja projektu nowego budynku – kompleksu przedszkolnego przy ul. Marka. Dzieciom najbardziej podobały się zabawki na świeżym powietrzu, zupełnie tak jak na kolorowej pracy Antosia, otoczone zielenią. Antoni otrzymał od Pani Burmistrz również dyplomy dla swojego przedszkola za udział w akcji „Sprzątania Świata”, które są podziękowaniem za udział w ekologicznej akcji i ekoedukacji najmłodszych. Jego rolą będzie przekazanie tych wyróżnień Pani Dyrektor. Na sam koniec okazało się, że najważniejsza nagroda za pracę przerosła silnego harnasia. Mamy nadzieję, że ciężki pakunek pełen niespodzianek udało się zabrać do domu.

Druga laureatka konkursu – Martyna Hadaniak - sama trafiła na drugie piętro do gabinetu Pani Burmistrz. Przy herbacie i szarlotce miała okazję szerzej opowiedzieć o swoim kolażu składającym się z trzech podstawowych życzeń: przebudowa Rynku – więcej zieleni i fontanna, likwidacja parkometrów oraz budowa kina. Dbanie o sprawy mieszkańców i ich szczęście to podstawa u Martyny, taką postawę również odpowiednio nagrodziliśmy. Nastoletnia Pani Burmistrz również zapoznała się z koncepcją przedszkola, ale z uwagi na jedno z jej trzech priorytetów – kino, zabraliśmy ją na zwiedzanie budynku nowego MOKu. Wspólnie z Panią Burmistrz Anną Pękałą obejrzała salę kinowo-widowiskową oraz pomieszczenia przeznaczone na sale warsztatowo-zajęciowe. Zarówno Martynie, jak i wszystkim mieszkańcom życzymy, aby kino w Mszanie Dolnej szybko zaczęło wyświetlać filmy. Co więcej, takie życzenia wypowiedziane w dniu Świętego Mikołaja mogą się prędko spełnić… Ze strony Miasta robimy wszystko by tak było!

 


Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i jeszcze raz gratulujemy laureatom: Antoniemu Cieżakowi i Martynie Hadaniak.

 

 


Podobne artykuły

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

pią, 18 lis 2022, 09:35:35

MOBILNY PUNKT INFORMACYJNY FUNDUSZY EUROPEJSKICH DLA MIESZKAŃCÓW MSZANY DOLNEJ

Specjaliści z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nowym Sączu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące funduszy unijnych. Jeszcze w listopadzie br. swoje pomysły konsultować będą mogli mieszkańcy miasta Mszana Dolna oraz gminy Kamienica.
 

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

pią, 25 lis 2022, 12:53:59

SZTETL MSZANA DOLNA ZAPRASZA NA KOLEJNE SPOTKANIE

Sztetl Mszana Dolna zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej. Będzie to wykład „Pukanie do drzwi nieba – judaizm i chrześcijaństwo w polskich tłumaczeniach piosenek Leonarda Cohena i Boba Dylana”, który odbędzie się 2 grudnia o godz. 17:00.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-12-08/trudno-jest-byc-mikolajem-a-burmistrzem.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-12-08/trudno-jest-byc-mikolajem-a-burmistrzem.html