Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Piękna pogoda była sprzymierzeńcem tych, którzy postanowili wziąć udział w miejsko-gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Apelem Poległych, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy i Miasta Mszana Dolna, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni mieszkańcy, a wśród nich Maja i Rysio, wychowankowie Przedszkola Miejskiego Nr 2. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej uczestnicy wydarzenia przeszli na cmentarz parafialny, gdzie złożono wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy.
 
O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez ks.ks. proboszczów Jerzego Raźnego i Tadeusza Mrowca oraz ojca Zbigniewa Letkiewicza SCJ, a po niej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Orkiestrą Dętą i Chórem Parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
 
Kolejnym punktem obchodów był III Spacer Historyczny, prowadzony – jak zwykle doskonale – przez Michała Wójcika. Spod cmentarza liczna grupa miłośników Mszany Dolnej  przeszła pod budynek dawnego sądu a następnie do Urzędu Miasta, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z pomysłodawcą spacerów.
 
Natomiast o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce finał międzyszkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem „Wolna i Niepodległa”. Jury w składzie: Monika Antosz-Grodzicka oraz Magdalena Nawieśniak wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Porębie Wielkiej, czyli Mateusz Czech i Mikołaj Małysz, II miejsce – reprezentanci Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu – Maciej Domagała i Maciej Trembacz, zaś III miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Lupie i Wojciechowi Wojtasowi ze Szkoły Podstawowej w Łostówce.
 
Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w radosnym Święcie Niepodległości serdecznie dziękujemy!


Podobne artykuły

wto, 7 gru 2021, 14:13:36

UWAGA, ZMIANA W ODBIORACH ŚMIECI

Szanowni Mieszkańcy, ze względu na sytuacje epidemiologiczną wprowadza się zmiany w harmonogramie odbioru śmieci

śro, 8 gru 2021, 09:43:58

ZAMKNIĘTY PSZOK

W związku z ograniczeniami wynikłymi z sytuacji epidemiologicznej w dniu 10.12.2021 PSZOK Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

sob, 4 gru 2021, 09:41:05

POWIATOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  19 grudnia br., zapraszamy na Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Pierwszą zagórzańską edycję tego wydarzenia ulokowano na Placu Targowym w Mszanie Dolnej.

śro, 8 gru 2021, 09:57:51

TRUDNO JEST BYĆ MIKOŁAJEM, A BURMISTRZEM..?

W poniedziałek 6 grudnia to pytanie można było zadać laureatom konkursu „O Fotel Burmistrza – moja Mszana przyszłości”.  To właśnie w Mikołajki wyznaczyliśmy dzień, kiedy w fotelu Burmistrza Miasta mogli zasiąść nagrodzeni w konkursie.

 

pon, 29 lis 2021, 12:47:16

INFORMACJA O ODŚNIEŻANIU MIASTA MSZANA DOLNA

Burmistrz Miasta informuje, że za zimowe utrzymanie dróg miejskich wraz z chodnikami na terenie miasta odpowiada:

śro, 24 lis 2021, 15:31:52

BURMISTRZ MIASTA INFORMUJE

Burmistrz Miasta informuje Mieszkańców, iż w urzędzie wyłożony jest do publicznego wglądu projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasto Mszana Dolna wraz z możliwością zapoznania się z niezbędną dokumentacją.
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-12/radosne-obchody-swieta-niepodleglosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-12/radosne-obchody-swieta-niepodleglosci.html