Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Piękna pogoda była sprzymierzeńcem tych, którzy postanowili wziąć udział w miejsko-gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Apelem Poległych, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy i Miasta Mszana Dolna, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni mieszkańcy, a wśród nich Maja i Rysio, wychowankowie Przedszkola Miejskiego Nr 2. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej uczestnicy wydarzenia przeszli na cmentarz parafialny, gdzie złożono wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy.
 
O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez ks.ks. proboszczów Jerzego Raźnego i Tadeusza Mrowca oraz ojca Zbigniewa Letkiewicza SCJ, a po niej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Orkiestrą Dętą i Chórem Parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
 
Kolejnym punktem obchodów był III Spacer Historyczny, prowadzony – jak zwykle doskonale – przez Michała Wójcika. Spod cmentarza liczna grupa miłośników Mszany Dolnej  przeszła pod budynek dawnego sądu a następnie do Urzędu Miasta, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z pomysłodawcą spacerów.
 
Natomiast o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce finał międzyszkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem „Wolna i Niepodległa”. Jury w składzie: Monika Antosz-Grodzicka oraz Magdalena Nawieśniak wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Porębie Wielkiej, czyli Mateusz Czech i Mikołaj Małysz, II miejsce – reprezentanci Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu – Maciej Domagała i Maciej Trembacz, zaś III miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Lupie i Wojciechowi Wojtasowi ze Szkoły Podstawowej w Łostówce.
 
Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w radosnym Święcie Niepodległości serdecznie dziękujemy!


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-12/radosne-obchody-swieta-niepodleglosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-12/radosne-obchody-swieta-niepodleglosci.html