Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

RADOSNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Piękna pogoda była sprzymierzeńcem tych, którzy postanowili wziąć udział w miejsko-gminnych obchodach Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Apelem Poległych, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz Gminy i Miasta Mszana Dolna, poczty sztandarowe, licznie zgromadzeni mieszkańcy, a wśród nich Maja i Rysio, wychowankowie Przedszkola Miejskiego Nr 2. Przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej uczestnicy wydarzenia przeszli na cmentarz parafialny, gdzie złożono wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy.
 
O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez ks.ks. proboszczów Jerzego Raźnego i Tadeusza Mrowca oraz ojca Zbigniewa Letkiewicza SCJ, a po niej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z Orkiestrą Dętą i Chórem Parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
 
Kolejnym punktem obchodów był III Spacer Historyczny, prowadzony – jak zwykle doskonale – przez Michała Wójcika. Spod cmentarza liczna grupa miłośników Mszany Dolnej  przeszła pod budynek dawnego sądu a następnie do Urzędu Miasta, gdzie odbyło się spotkanie autorskie z pomysłodawcą spacerów.
 
Natomiast o godzinie 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury miał miejsce finał międzyszkolnego Konkursu Historycznego pod hasłem „Wolna i Niepodległa”. Jury w składzie: Monika Antosz-Grodzicka oraz Magdalena Nawieśniak wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Porębie Wielkiej, czyli Mateusz Czech i Mikołaj Małysz, II miejsce – reprezentanci Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu – Maciej Domagała i Maciej Trembacz, zaś III miejsce przypadło w udziale Mateuszowi Lupie i Wojciechowi Wojtasowi ze Szkoły Podstawowej w Łostówce.
 
Uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim, którzy wzięli udział w radosnym Święcie Niepodległości serdecznie dziękujemy!


Podobne artykuły

pon, 5 gru 2022, 14:31:56

PREFERENCYJNY ZAKUP WĘGLA

Szanowni Państwo!
Miasto Mszana Dolna przystępuje do realizacji sprzedaży węgla na podstawie Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. 
Osoby, które złożyły wniosek o zakup węgla prosimy o kontakt z Urzędem Miasta w Mszanie Dolnej, tel. 18 33-79-400, w celu uzyskania informacji o weryfikacji wniosku. 
 

 

pią, 25 lis 2022, 16:08:28

UWAGA, WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

Z dniem 1 grudnia 2022 roku zmienia się adres siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej. Nowy ares siedziby MOPS to ul. Piłsudskiego 58. Korespondencję należy kierować pod wskazany powyżej adres.

pon, 28 lis 2022, 10:28:33

KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZGŁOSZENIA DO 5 GRUDNIA!

Stowarzyszenie Kierunek Przyszłość zaprasza na Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. o godz. 14:00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 28 lis 2022, 10:47:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  11 grudnia br., zapraszamy na Zagórzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy na Plac Targowy w Mszanie Dolnej. Na stoiskach lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników i rolników będzie można zaopatrzyć się w świąteczne produkty i ozdoby.

 

czw, 1 gru 2022, 16:35:59

OBWIESZCZENIE PAŃSTWOWEGO GOSPODARSTWA WODNEGO WODY POLSKIE

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych.

 

wto, 29 lis 2022, 15:39:16

LGD PIĘKNA ZIEMIA GORCZAŃSKA ZACHĘCA DO WYPEŁNIENIA ANKIETY

Lokalna Grupa Działania "Piękna Ziemia Gorczańska" zaprasza mieszkańców Gminy i Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Niedźwiedź do wypełnienia drugiej części ANKIETY dotyczącej przyszłości naszych trzech samorządów i ich kierunków rozwoju.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-12/radosne-obchody-swieta-niepodleglosci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-11-12/radosne-obchody-swieta-niepodleglosci.html