Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Dzięki dotacji MIRS boisko już gotowe!

Dzięki otrzymanej dotacji w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” możemy cieszyć się z kompleksowej budowy boiska do gry w siatkówkę plażową. Boisko jest w całości ogrodzone z jedną ścianą piłkochwytów, trybuny dla publiczności, zakupione zostało również pełne wyposażenie do gry – siatki, taśmy, ochraniacze oraz stanowisko dla sędziego. Prace rozpoczęły się w sierpniu i wymagały sporo nakładu przy tworzeniu odseparowanego miejsca do gry, zabezpieczenie go krawężnikami, wytyczony został dodatkowy pas odcinający piaskowe boisko. Kwota otrzymanej dotacji to 49 860,00 zł. Całkowity koszt to 90 694,79 zł.


Dzięki tym działaniom zminimalizujemy problem zarastania boiska, a wiemy, że wszyscy z niego chętnie korzystają jak tylko zaczyna się sezon letni. Największym problemem był brak piłkochwytów – przy organizacji letnich rozgrywek przez TKKF Lubogoszcz” piłki często lądowały w wodzie. Cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom udało się ogrodzić boisko, teraz ten teren rekreacyjny zyskał profesjonalnie przygotowany obiekt – mówi Burmistrz Miasta Anna Pękała. To miejsce, gdzie jeszcze przed epidemią funkcjonowała plaża miejska utworzona dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, swój początek ma ścieżka rowerowa, również realizowana ze środków Funduszy Europejskich, to też jeden z punktów na mapie miasta, gdzie działa darmowe wifi.


Podobne artykuły

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-10-28/dzieki-dotacji-mirs-boisko-juz-gotowe.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-10-28/dzieki-dotacji-mirs-boisko-juz-gotowe.html