Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Dzięki dotacji MIRS boisko już gotowe!

Dzięki otrzymanej dotacji w ramach programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” możemy cieszyć się z kompleksowej budowy boiska do gry w siatkówkę plażową. Boisko jest w całości ogrodzone z jedną ścianą piłkochwytów, trybuny dla publiczności, zakupione zostało również pełne wyposażenie do gry – siatki, taśmy, ochraniacze oraz stanowisko dla sędziego. Prace rozpoczęły się w sierpniu i wymagały sporo nakładu przy tworzeniu odseparowanego miejsca do gry, zabezpieczenie go krawężnikami, wytyczony został dodatkowy pas odcinający piaskowe boisko. Kwota otrzymanej dotacji to 49 860,00 zł. Całkowity koszt to 90 694,79 zł.


Dzięki tym działaniom zminimalizujemy problem zarastania boiska, a wiemy, że wszyscy z niego chętnie korzystają jak tylko zaczyna się sezon letni. Największym problemem był brak piłkochwytów – przy organizacji letnich rozgrywek przez TKKF Lubogoszcz” piłki często lądowały w wodzie. Cieszę się, że dzięki pozyskanym środkom udało się ogrodzić boisko, teraz ten teren rekreacyjny zyskał profesjonalnie przygotowany obiekt – mówi Burmistrz Miasta Anna Pękała. To miejsce, gdzie jeszcze przed epidemią funkcjonowała plaża miejska utworzona dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego, swój początek ma ścieżka rowerowa, również realizowana ze środków Funduszy Europejskich, to też jeden z punktów na mapie miasta, gdzie działa darmowe wifi.


Podobne artykuły

sob, 25 cze 2022, 12:05:10

ZASTĘPCZE PUNKTY POBORU WODY

Trwająca susza i niekorzystne prognozy meteorologiczne dotyczące wysokich temperatur, w tym alerty pogodowe, powodują zwiększony rozbiór wody. Przy braku zasilania w wodę doprowadzi to do zamknięcia wodociągu.

pią, 24 cze 2022, 14:55:14

OSZCZĘDZAJMY WODĘ!

Apelujemy do wszystkich mieszkańców zaopatrywanych w wodę z wodociągu miejskiego o racjonalne wykorzystanie wody. Szczególnie ciężka sytuacja dotyczy wodociągu Szklanówka czyli całej prawobrzeżnej części miasta.

pią, 1 lip 2022, 07:20:18

70 LAT TEMU, DNIA 1 LIPCA 1952 ROKU ZOSTAŁA MIASTEM

1 lipca 1952 roku weszło w życie rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 22 maja tegoż roku. Zarządzono nadanie ustroju miejskiego Gminie Mszana Dolna I (wcześniej osobne wsie Mszana Dolna i Słomka), a także zmieniono nazwę Gminy Mszana Dolna II na obecną (gmina Mszana Dolna).

śro, 29 cze 2022, 16:49:07

LII UROCZYSTA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LII Uroczystą Sesję Rady Miejskiej na dzień 2 lipca (sobota) o godz. 12:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.

pią, 1 lip 2022, 15:18:53

SPACER NA LUBOGOSZCZ POŁĄCZONY Z PROMOCJĄ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

W niedzielę, 3 lipca serdecznie zapraszamy na spacer na Lubogoszcz, który połączony będzie z promocją publikacji „Przewodnik turystyczny po mieście Mszana Dolna”. Zbiórka wyznaczona jest na Rynku o godz. 16:00.

śro, 8 cze 2022, 07:23:13

DYŻUR POSEŁ URSZULI NOWOGÓRSKIEJ

Drodzy Mieszkańcy, pragniemy poinformować, iż pierwszy dyżur Poseł Urszuli Nowogórskiej odbędzie się 4 lipca br. (poniedziałek) w godzinach od 9:00-12:00 w sali narad Urzędu Miasta. Dyżury odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
14
07.2022

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-10-28/dzieki-dotacji-mirs-boisko-juz-gotowe.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-10-28/dzieki-dotacji-mirs-boisko-juz-gotowe.html