Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Milion dla Biblioteki!

W poniedziałek, 27 września wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z małopolskimi parlamentarzystami przekazał symboliczny czek potwierdzający przyznanie dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Premier Mateusz Morawiecki przyznał środki, które zostaną przeznaczone na projekty związane z rozwojem turystyki i promocją rekreacji w naszym regionie. Dofinansowanie otrzymało miasto Mszana Dolna oraz Gorczański Oddział Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź.

Miasto Mszana Dolna otrzyma 1 000 000 zł na inwestycję „Zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi”. Późnym popołudniem w czytelni Biblioteki Miejskiej miało miejsce uroczyste przekazanie czeku. Wraz z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą uczestniczyli w niej poseł Wiesław Janczyk oraz senator Jan Hamerski. Obecne były również Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Wiceprzewodnicząca Janina Flig. Gospodyni miejsca – Agnieszka Orzeł zaprosiła wszystkich do czytelni, gdzie pod okiem kamer został oficjalnie przekazany czek. Milion złotych został przeznaczony na zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi.

Burmistrz Miasta Anna Pękała podkreśliła, że zdobycie tego dofinasowania to zasługa pani dyrektor Agnieszki Orzeł.  Cieszę się, że to wsparcie rządowe jest, bo było potrzebne, żebyśmy mogli zakończyć inwestycję, która rozpoczęła się w 2019 roku. I mam nadzieję, że w styczniu 2022 roku biblioteka będzie mogła otworzyć swoje podwoje na nowo - dodała burmistrz Anna Pękała.


– To wspaniały dzień dla wszystkich osób, które korzystają z zasobów Biblioteki w Mszanie Dolnej. Pan Premier przekazał ze swojej rezerwy 1 mln zł na rozbudowę i modernizację zaplecza logistycznego, parkingu oraz małego amfiteatru i sceny. To rozszerzenie spektrum możliwości, jakie daje to miejsce. Wiem, że jest to uczęszczane przez wielu zainteresowanych czytelnictwem mieszkańców Mszany Dolnej - młodzieży, dzieci, osób starszych. Przy Bibliotece, która ma w swoich zasobach 38 tys. książek, powstanie swoisty uniwersytet. To wspaniałe miejsce, gdzie mogą odbywać się zdarzenia o charakterze integracyjnym i kulturalnym. Ogromne się cieszę, że te środki trafiły do Mszany Dolnej. Niech służą tutaj jak najlepiej – mówił poseł Wiesław Janczyk w Mszanie Dolnej.na podstawie:
Małopolski Urząd Wojewódzki


 


Podobne artykuły

śro, 5 sty 2022, 08:39:32

DODATEK OSŁONOWY – NOWE ŚWIADCZENIE!

Szanowni Państwo, informujemy, że od 4 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. będzie można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy. Zadanie to będzie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przy ul. Starowiejska 2, 34-730 Mszana Dolna.

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

pon, 24 sty 2022, 07:52:28

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA – ZMIANY OD 24 STYCZNIA

W związku z zapowiedziami Rządu oraz rosnącą liczbą zakażeń decyzją Starosty Limanowskiego – porady prawne i obywatelskie od poniedziałku 24 stycznia br. do odwołania odbywają się wyłącznie zdalnie.
 

wto, 25 sty 2022, 13:11:48

KONDOLENCJE DLA PIOTRA ARMATYSA – DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia, a także słowa wsparcia dla Piotra Armatysa Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury z powodu śmierci Taty

śro, 26 sty 2022, 09:59:45

W SOBOTĘ RUSZA V EDYCJA „TURBACZ CUP MSZANA DOLNA 2022”

Klub Sportowy Turbacz Mszana Dolna zaprasza na coroczny turniej piłki nożnej halowej "Turbacz Cup Mszana Dolna 2022". Turniej odbędzie się pod patronatem Miasta Mszana Dolna.
 

pon, 24 sty 2022, 07:58:01

KTO ZAŁOŻY OKULARY JURKA, A KTO PRZYJDZIE NA MARSZ KUNDELKA?

30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia! Nasz mszański sztab otrzymał na okrągły finał niezwykły prezent. Czerwone okulary, zaprojektowane przez Jurka Owsiaka, stworzone specjalnie na ten finał związany z dziecięcą okulistyką.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/milion-dla-biblioteki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/milion-dla-biblioteki.html