Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Milion dla Biblioteki!

W poniedziałek, 27 września wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z małopolskimi parlamentarzystami przekazał symboliczny czek potwierdzający przyznanie dofinansowania z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Premier Mateusz Morawiecki przyznał środki, które zostaną przeznaczone na projekty związane z rozwojem turystyki i promocją rekreacji w naszym regionie. Dofinansowanie otrzymało miasto Mszana Dolna oraz Gorczański Oddział Związku Podhalan im. Władysława Orkana w Gminie Niedźwiedź.

Miasto Mszana Dolna otrzyma 1 000 000 zł na inwestycję „Zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi”. Późnym popołudniem w czytelni Biblioteki Miejskiej miało miejsce uroczyste przekazanie czeku. Wraz z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą uczestniczyli w niej poseł Wiesław Janczyk oraz senator Jan Hamerski. Obecne były również Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Wiceprzewodnicząca Janina Flig. Gospodyni miejsca – Agnieszka Orzeł zaprosiła wszystkich do czytelni, gdzie pod okiem kamer został oficjalnie przekazany czek. Milion złotych został przeznaczony na zagospodarowanie terenu przy Miejskiej Bibliotece w poprzez utworzenie ponadregionalnej strefy aktywnej rekreacji wraz z miejscami postojowymi.

Burmistrz Miasta Anna Pękała podkreśliła, że zdobycie tego dofinasowania to zasługa pani dyrektor Agnieszki Orzeł.  Cieszę się, że to wsparcie rządowe jest, bo było potrzebne, żebyśmy mogli zakończyć inwestycję, która rozpoczęła się w 2019 roku. I mam nadzieję, że w styczniu 2022 roku biblioteka będzie mogła otworzyć swoje podwoje na nowo - dodała burmistrz Anna Pękała.


– To wspaniały dzień dla wszystkich osób, które korzystają z zasobów Biblioteki w Mszanie Dolnej. Pan Premier przekazał ze swojej rezerwy 1 mln zł na rozbudowę i modernizację zaplecza logistycznego, parkingu oraz małego amfiteatru i sceny. To rozszerzenie spektrum możliwości, jakie daje to miejsce. Wiem, że jest to uczęszczane przez wielu zainteresowanych czytelnictwem mieszkańców Mszany Dolnej - młodzieży, dzieci, osób starszych. Przy Bibliotece, która ma w swoich zasobach 38 tys. książek, powstanie swoisty uniwersytet. To wspaniałe miejsce, gdzie mogą odbywać się zdarzenia o charakterze integracyjnym i kulturalnym. Ogromne się cieszę, że te środki trafiły do Mszany Dolnej. Niech służą tutaj jak najlepiej – mówił poseł Wiesław Janczyk w Mszanie Dolnej.na podstawie:
Małopolski Urząd Wojewódzki


 


Podobne artykuły

pią, 15 paź 2021, 08:34:48

OCENA JAKOŚCI WODY

Do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej wpłynęło pismo od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej w sprawie oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dotyczy ono próbek wody pobranych z wodociągu miejskiego Mszana Dolna Szklanówka.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY MIJA 15 PAŹDZIERNIKA

Uwaga! Zbliża się koniec terminu składania wniosków konkursowych na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

wto, 12 paź 2021, 13:51:16

OSTATNIE POŻEGNANIE TERESY DANGEL – HONOROWEJ OBYWATELKI MIASTA

W poniedziałek, 11 października w Warszawie, w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza odprawiona została msza św. żałobna za śp. Teresę Dangel z domu Drucka-Lubecka, Honorową Obywatelkę Miasta Mszana Dolna.

wto, 12 paź 2021, 23:32:37

SP ZOZ W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE!

Wystarczy sprawdzić czy znajdujemy się w grupie, którym przysługuje prawo do skorzystania z tej możliwości a następnie dokonać rejestracji telefonicznie. Prawo do skorzystania z darmowych szczepień mają m.in. seniorzy (75+)

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

wto, 5 paź 2021, 08:49:15

PRZYPOMINAJĄCA TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI PRZECIW COVID-19 DLA OSÓB PO 50. ROKU ŻYCIA

Rząd wspólnie z Radą Medyczną rozszerza listę osób mogących dodatkowo wzmocnić swoją odporność przeciw COVID-19. Od 24 września wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat będą mogły otrzymać przypominającą szczepionkę marki Pfizer. 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2021

Święto Niepodległości

11:00 - 19:00
Mszana Dolna

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/milion-dla-biblioteki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-28/milion-dla-biblioteki.html