Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Moc pozytywnej energii na Senioraliach

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

W Parku dr Jordana od rana można było wyczuć pozytywne wibracje, energię, żywotność i siłę uśmiechu, bo -  jak twierdzili wszyscy, którzy odwiedzali nasze stoiska - nieważny jest PESEL, ważniejsze jest pozytywne nastawienie do życia.  Takie podejście przejawiało się u uczestników imprezy w różnych formach: przez kolorowe stroje, barwne chusty każdej z grup, dodatkowe ozdoby i elementy stroju (od eleganckich kapeluszy i pereł, po fikuśne stroje wykonane z przymrużeniem oka) – a to tylko niewielki wycinek tej gigantycznej imprezy. Ponad 2000 uczestników, którzy do grodu Kraka przyjechali z różnych zakątków Polski, otrzymało również zaproszenie do odwiedzenia Zagórzańskich Dziedzin – mapy, przewodniki, foldery i gadżety reklamowe: długopisy, krówki, smycze znikały z naszego miejsko -gminnego stoiska. Pakiety zagórzańskich questów trafiły do osób ciekawych nowych turystycznych propozycji, oferta warsztatów rękodzielników również szybko została rozdana, na pocieszenie zostały obietnice, że na miejscu, w Zagórzańskich Dziedzinach, będzie tylko lepiej. Przecież za chwilę nasza zagórzańska jesień - to piękne kolory buczyny na stokach Śnieżnicy i Lubogoszcza, a tam jak wiadomo – można zjeść zagórzańskie potrawy. Mniam… Mamy nadzieję, że niejeden senior przekona się o tym osobiście!

Tym bardziej, że do odwiedzin w tych przepięknych stronach skutecznie zachęcali również Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników prezentując swoje małe dzieła sztuki – dzieła ich zdolnych rąk; u Pauliny z „Hatfhan’u” można było się ubrać w regionalną konfekcję (stroje dla siebie znalazł tutaj dosłownie każdy - od wnuka po seniora); a przy miodach z Pasieki od Piotra i Moniki z Koniny zawsze było pełno jak w ulu… Nasze monidło przyciągało również takich, którzy po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia już się czuli jakby po tych naszych dziedzinach wędrowali, z piękną góralką u boku, której rozsypały się korale po zagórzańskich miejscowościach. Mamy nadzieję, że obietnice rychłych odwiedzin szybko się spełnią...
Niebywałego wyróżnienia dostąpiła Gmina Mszana Dolna – na razie jako jeden z trzech samorządów wchodzących w skład Zagórzańskich Dziedzin odebrała certyfikat dla Gminy Przyjaznej Seniorom. To tytuł wyróżnienia, którego potwierdzenie na scenie z rąk prezesa Łukasza Salwarowskiego w imieniu Wójta Gminy, Bolesława Żaby, odebrały radne: Aleksandra Kania oraz Halina Bubiłek. Tytuł Gminy Przyjaznej Seniorom, jakim uhonorowano Gminę Mszana Dolna, to efekt uchwały intencyjnej Rady Gminy Mszana Dolna w sprawie wprowadzenia Karty Seniora. Karta niesie korzyści lokalnie, wspierając rodzimych seniorów i przedsiębiorców, ale ma również zasięg ogólnopolski. Korzystając z okazji Aleksandra Kania ze sceny podziękowała za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tak fantastycznym wydarzeniu. Wprawdzie już nieraz – czy to seniorzy z Gminy Mszana Dolna czy z Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - uczestniczyli z Senioraliach, ale my wyjeżdżaliśmy z podjętą obietnicą, że na pewno za rok zbierzemy mocną zagórzańską grupę seniorów i skorzystamy z wszystkich możliwych atrakcji!

Zaproszenie kreatorów zagórzańskiej marki lokalnej do promocji Zagórzańskich Dziedzin na VIII Senioraliach w Krakowie przyjęli: Elżbieta Ząbczyńska i Dominika Bryl – Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników; Paulina Hanula  - „Hafthan” z Koniny; Monika Woźniak - pasieka „U Woźniaków” z Koniny; Miasto Mszana Dolna i Gmina Mszana Dolna. Materiały promocyjne na to wydarzenie przekazała również Baza Lubogoszcz z Kasinki Małej.

Finansowe wparcie związane z organizacją wyjazdu na VIII Senioralia zapewnili Zagórzańskim Dziedzinom:  Anna Pękała Burmistrz Miasta Mszana Dolna i Bolesław Żaba Wójt Gminy Mszana Dolna.


Serdecznie Wam wszystkim dziękujemy – wszak razem możemy więcej!

 

Więcej zdjęć na FB Zagórzańskie Dziedziny
red. fot. UM

 


Podobne artykuły

śro, 5 sty 2022, 08:39:32

DODATEK OSŁONOWY – NOWE ŚWIADCZENIE!

Szanowni Państwo, informujemy, że od 4 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. będzie można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy. Zadanie to będzie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie Dolnej przy ul. Starowiejska 2, 34-730 Mszana Dolna.

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

pon, 24 sty 2022, 07:52:28

BEZPŁATNA POMOC PRAWNA – ZMIANY OD 24 STYCZNIA

W związku z zapowiedziami Rządu oraz rosnącą liczbą zakażeń decyzją Starosty Limanowskiego – porady prawne i obywatelskie od poniedziałku 24 stycznia br. do odwołania odbywają się wyłącznie zdalnie.
 

wto, 25 sty 2022, 13:11:48

KONDOLENCJE DLA PIOTRA ARMATYSA – DYREKTORA MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia, a także słowa wsparcia dla Piotra Armatysa Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury z powodu śmierci Taty

śro, 26 sty 2022, 09:59:45

W SOBOTĘ RUSZA V EDYCJA „TURBACZ CUP MSZANA DOLNA 2022”

Klub Sportowy Turbacz Mszana Dolna zaprasza na coroczny turniej piłki nożnej halowej "Turbacz Cup Mszana Dolna 2022". Turniej odbędzie się pod patronatem Miasta Mszana Dolna.
 

pon, 24 sty 2022, 07:58:01

KTO ZAŁOŻY OKULARY JURKA, A KTO PRZYJDZIE NA MARSZ KUNDELKA?

30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę, 30 stycznia! Nasz mszański sztab otrzymał na okrągły finał niezwykły prezent. Czerwone okulary, zaprojektowane przez Jurka Owsiaka, stworzone specjalnie na ten finał związany z dziecięcą okulistyką.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-23/moc-pozytywnej-energii-na-senioraliach.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-23/moc-pozytywnej-energii-na-senioraliach.html