9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera!
9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań. Dzieciaki z przedszkola chętnie biorą udział we wszystkich zielonych inicjatywach organizowanych przez Urząd Miasta. Tym razem propozycja udziału w konkursie przyszła „ze świata” - ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY to długofalowy, ogólnopolski program edukacyjny dla szkół na temat prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i telefonów komórkowych - wystarczyło wypełnić odpowiedni formularz, a już potem wszystko szybko się potoczyło. Pani Dyrektor Halina Domiter ogłosiła zbiórkę zużytych baterii telefonicznych, dzieci przekazały tą informację dalej i okazało się, że udało się zebrać taką ilość, by placówka zajęła I miejsce w IX edycji programu w kategorii małych przedszkoli.
20 kg baterii i akumulatorów oraz 9 kg starych telefonów to wynik, który przyniósł również nagrodę. To już drugi raz, kiedy przedszkole zawalczyło w ekologicznym konkursie o pierwszą lokatę. Przekazane baterie trafiły do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku. Natomiast nasze Przedszkole otrzymało kartę podarunkową o wartości 1.500 zł, którą może spożytkować na pomoce naukowe. Serdecznie gratulujemy!
Rocznica urodzin wynalazcy baterii Galvaniego została wybrana na Dzień Recyklingu Baterii. Akumulatory i baterie są używane w wielu urządzeniach. Po wyczerpaniu mogą stanowić źródło niebezpieczeństwa dla środowiska. Dlatego w tym dniu uświadamia się konsumentów, aby odpowiednio segregowali odpady i oddawali baterie w przeznaczonych do tego miejscach. Program ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Organizatorami programu są Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Biosystem Electrorecykling S.A. które działając w branży ochrony środowiska i gospodarki odpadami, inwestuje również w przedsięwzięcia mające na celu wzrost świadomości ekologicznej konsumentów oraz promowanie zasad selektywnego pozbywania się odpadów.
Podobne artykuły
II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ
Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.
III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA
III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.
ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ
Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki.
MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ
Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.
TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY
Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.
PRACE NA WODOCIĄGU
W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.
KALENDARZ WYDARZEŃ
NA SKRÓTY
- Wybory Parlamentarne 2023
- NUMERY KONT BANKOWYCH URZĘDU MIASTA
- Alerty RCB
- Wybory do Izb Rolniczych
- Kwalifikacja wojskowa 2023
- eBOM dla mieszkańców Miasta
- MALUCH+ 2022-2029
- Zwrot pieniędzy za olej napędowy - ROLNICY
- Przekazanie kolektorów słonecznych mieszkańcom
- CYFROWA MAŁOPOLSKA
- RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH
- RZĄDOWY FUNDUSZ POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH
- WiFi4EU w Mszanie Dolnej
- DOTACJE Z BUDŻETU PAŃSTWA
- RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG
- BEZPIECZNY PIESZY
- FUNDUSZ ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ
- MAŁOPOLSKA INFRASTRUKTURA REKREACYJNO-SPORTOWA - MIRS
- Wniosek o najem gruntu kolejowego pod przejazd kolejowo-drogowy kategorii F
- Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - PSZOK
- Wymiana pieców na nowe
- Darmowa aplikacja "Kiedy Śmieci"
- Gospodarka odpadami
- Termomodernizacja i Gospodarka Odpadami
- Archiwalna strona Urzędu Miasta Mszana Dolna
- Plan Zagospodarowania Przestrzennego
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP
- Biuletyn Informacji Publicznej - BIP
- Informator teleadresowy
- Interpelacje i zapytania
- Informacja przestrzenna - GIAP
- Aktualny wykaz podmiotów odbierających nieczystości ciekłe
- Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych - RODO
- Deklaracja dostępności