Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miasto Mszana Dolna „turystycznym skarbem” – głosujmy!

Miasto Mszana Dolna oraz obiekty i miejsca z naszej okolicy znalazły się wśród kandydatów na "Turystyczne Skarby Małopolski". To konkurs organizowany wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną, który polega na wyłonieniu i nagrodzeniu najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw turystycznych. Do tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych ponad 100 miejsc, obiektów, atrakcji turystycznych, nie tylko popularnych i często odwiedzanych, ale również tych mniej znanych, nieoczywistych.

Głosy można oddawać także na miejsca i obiekty znajdujące się na Limanowszczyźnie. W kategorii „Miejsce z klimatem” głosy można oddać na Mszanę Dolną, w kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” zgłoszona została ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza na górze Paproć, zaś w kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” nominowano Rajd Pamięci kpt. Tadeusza Paolone i impreza biegowa "100 miles of Beskid Wyspowy". Wśród „Unikatowych atrakcji turystycznych” z całej Małopolski znalazły się Skansen na Jędrzejkówce w Laskowej, Kasina Bike Park w Kasinie Wielkiej oraz muzeum biograficzne Władysława Orkana „Orkanówka” w Porębie Wielkiej. Odrębną kategorię „Sielskie klimaty” utworzono dla obiektów umożliwiających wypoczynek na wsi. Z terenu powiatu limanowskiego zgłoszono Bazę Szkoleniowo-Wypoczynkową Lubogoszcz w Kasince Małej.


Głosowanie odbywa się online, poprzez stronę www.konkurs.visitmalopolska.pl.
Aby oddać głos, należy wypełnić i wysłać formularz,
a następnie kliknąć link aktywujący, który zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.
Na swoich faworytów można oddać głos do 21 września.

 

Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tys. zł. Wszyscy laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.


 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

pon, 20 wrz 2021, 09:32:04

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA PGNIG – WTOREK, 21 WRZEŚNIA

Dyżur przedstawiciela PGNiG w Urzędzie Miasta odbędzie się we wtorek, 21.09.2021r. w sali narad Urzędu Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00. Gorąco zapraszamy!

wto, 14 wrz 2021, 14:38:04

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – W FORMIE WIRTUALNEJ

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem.

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-08/miasto-mszana-dolna-turystycznym-skarbem-glosujmy.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-09-08/miasto-mszana-dolna-turystycznym-skarbem-glosujmy.html