Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Piłka w grze! – wakacyjne sportowe inwestycje

28 lipca została podpisana umowa na realizację zadania „Budowa boiska do siatkówki plażowej w Mszanie Dolnej” w ramach środków na modernizację infrastruktury rekreacyjno-sportowej.

Cieszę się, że udało nam się otrzymać dofinansowanie na właśnie tę sportową infrastrukturę. Od momentu powstania w tym miejscu plaży miejskiej i boisk do siatkówki plażowej to miejsce z ogromnym potencjałem rekreacyjnym – mówi Anna Pękała Burmistrz Miasta Mszana Dolna. Niestety nie udało nam się go do tej pory w pełni wykorzystać. Plaża miejska zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego jest strzałem w dziesiątkę, jednak od zeszłego roku wszelkie obostrzenia covidowe nie do końca są nam przychylne. Wykorzystujemy czas by jak najlepiej wzmocnić we wszelkie możliwe dogodności tą przestrzeń. Udało nam się ją odpowiednio doświetlić i zapewnić dostęp do energii, w tym miejscu powstało jedno z miejsc z darmowym dostępem do internetu w ramach programu WiFi4U, a teraz czas na lekką modernizację boisk. Dochodziły do nas sygnały od Ogniska TKKF „Lubogoszcz” – stowarzyszenia, które najbardziej korzysta z tej infrastruktury i organizuje turnieje, że najpilniejszą potrzebą w tym miejscu są piłkochwyty.
Złożony wniosek zakłada wykonanie pełnowymiarowego boiska do siatkówki, wykonanie ogrodzenia i montaż piłkochwytów, montaż trybun sportowych dla publiczności i zakup wyposażenia.

Mamy wielką nadzieję, że XVII Turniej Piłki Plażowej zaplanowany na 14 sierpnia br. odbędzie się już w zupełnie nowych warunkach.Inwestycja realizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa - MIRS".

 


Podobne artykuły

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-01/pilka-w-grze-wakacyjne-sportowe-inwestycje.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-01/pilka-w-grze-wakacyjne-sportowe-inwestycje.html