Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Partnerski mecz polsko–słowacki w ramach projektu sportowego

Po uroczystym otwarciu stadionu miejskiego jednym z zaplanowanych wydarzeń był towarzyski mecz drużyn FK Nižná z gminy Nižná na Słowacji i KS Turbacz z Mszany Dolnej w ramach realizacji mikroprojektu  „Aktywni z każdej strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna.  W ramach naszego projektu pragniemy przybliżyć mieszkańcom Miasta Mszana Dolna i Gminy Nižná oraz odwiedzającym nas gościom historię sportu oraz aktywność mieszkańców obu miejscowości. Przygotowywana jest specjalna publikacja.

Mecz to jeden z elementów działań – duch sportowej rywalizacji zwyciężył jednak po stronie wśród zawodników Turbacza i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:3.  Pamiątką po towarzyskim spotkaniu będą koszulki dla zawodników promujące realizowany projekt. Celem ogólnym realizacji mikroprojektu jest promowanie oraz rozwój dziedzictwa kulturowego i turystycznego Gminy Nižná na Słowacji i Miasta Mszana Dolna. Partnerem wiodącym i wnioskodawcą projektu jest Miasto Mszana Dolna a partnerem projektu jest gmina partnerska Miasta Mszana Dolna - Gmina Nižná ze Słowacji. W ramach mikroprojektu opracowane i wydane zostaną: książki o dziedzictwie sportowym Miasta Mszana Dolna i Gminy Nižná na Słowacji, przewodnik turystyczny, powstaną również ręcznie malowane mapy obu miejscowości.
 
Ostatnim punktem w programie był występ zespołu słowackiego „GOLF”.

Dziękujemy Józefowi Budaczowi z telewizji internetowej tv28 za komentowanie meczu.

„Aktywni z każdej strony” - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna to mikroprojekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A PL-SK 2014-2020.
 


Podobne artykuły

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY MIJA 15 PAŹDZIERNIKA

Uwaga! Zbliża się koniec terminu składania wniosków konkursowych na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

wto, 12 paź 2021, 13:51:16

OSTATNIE POŻEGNANIE TERESY DANGEL – HONOROWEJ OBYWATELKI MIASTA

W poniedziałek, 11 października w Warszawie, w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza odprawiona została msza św. żałobna za śp. Teresę Dangel z domu Drucka-Lubecka, Honorową Obywatelkę Miasta Mszana Dolna.

wto, 12 paź 2021, 23:32:37

SP ZOZ W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE!

Wystarczy sprawdzić czy znajdujemy się w grupie, którym przysługuje prawo do skorzystania z tej możliwości a następnie dokonać rejestracji telefonicznie. Prawo do skorzystania z darmowych szczepień mają m.in. seniorzy (75+)

czw, 7 paź 2021, 09:10:24

ZASTĘPCA BURMISTRZA OBJĄŁ STANOWISKO

1 października w Urzędzie Miasta w Mszanie Dolnej pracę rozpoczął nowo powołany zastępca burmistrza, Michał Grzeszczuk (48 l.). Jest on absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

sob, 2 paź 2021, 11:25:02

ZMARŁA TERESA DANGEL – HONOROWA OBYWATELKA MIASTA MSZANA DOLNA

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Teresy Dangel z domu Drucka-Lubecka - Honorowej Obywatelki Miasta Mszana Dolna

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2021

Święto Niepodległości

11:00 - 19:00
Mszana Dolna

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-01/partnerski-mecz-polsko-slowacki-w-ramach-projektu-sportowego.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-08-01/partnerski-mecz-polsko-slowacki-w-ramach-projektu-sportowego.html