Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

„SENIOR +” w naszym mieście! – podpisana umowa dotacyjna

W czwartek, 8 lipca Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie podpisał umowę dotyczącą przyznania dotacji na dofinansowanie zadania własnego polegającego na utworzeniu ośrodka wsparcia dla osób starszych w zakresie ustalonym w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2021-2025 – edycja 2021.


Miasto Mszana Dolna otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 119.620,00  złotych na utworzenie placówki dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.
Funkcjonowanie Klubu Senior+ w Mieście Mszana Dolna współfinansowane będzie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz środków własnych Miasta Mszana Dolna w wysokości 40.000 zł. Łączna kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi: 159.620,00 zł.


W ramach dotacji pomieszczenia przeznaczone na KLUB SENIOR+ zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Zadanie polega na utworzeniu Klubu SENIOR+ na terenie Miasta Mszana Dolna. W wyniku realizacji zadania powstanie ośrodek wsparcia w środowisku lokalnym przeznaczony dla seniorów tj. osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej które będzie spełniało wiele funkcji w zależności od potrzeb zgłaszanych przez seniorów.

Celem działalności Klubu SENIOR + będzie przede wszystkim umożliwienie tej grupie wiekowej korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności w tym także aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz opiekuńczej. Ponadto inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych prowadzące do skutecznej aktywizacji seniorów oraz włączenia ich w życie społeczności lokalnych.

Klub Senior + będzie mieścił się w nowo powstałym Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego w Mszanie Dolnej. W budynku tym będzie działała Miejska Biblioteka, jednak pomieszczenia przeznaczone na Klub „SENIOR+” nie będą stanowiły części wspólnych. Lokale przeznaczone na działalność Klubu  znajdują się na I piętrze budynku. Baza lokalowa obejmie: pomieszczenie ogólnodostępne – salę spotkań,  pomieszczenie klubowe z miejscem do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenie kuchenne, łazienkę wyposażoną w trzy toalety oraz dwie umywalki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wydzielone miejsce na szatnię dla seniorów. Na tej kondygnacji znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne z których będą mogli skorzystać seniorzy w ramach zajęć dodatkowych, należą do nich: sala multimedialna oraz sala konferencyjna. Powstała placówka zapewni miejsca dla 24 seniorów i będzie funkcjonowała minimum 20 godzin tygodniowo  przez co najmniej 3 dni w tygodniu.  


 


Podobne artykuły

pią, 15 paź 2021, 08:34:48

OCENA JAKOŚCI WODY

Do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej wpłynęło pismo od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Limanowej w sprawie oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. Dotyczy ono próbek wody pobranych z wodociągu miejskiego Mszana Dolna Szklanówka.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

UWAGA! TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY MIJA 15 PAŹDZIERNIKA

Uwaga! Zbliża się koniec terminu składania wniosków konkursowych na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

wto, 12 paź 2021, 13:51:16

OSTATNIE POŻEGNANIE TERESY DANGEL – HONOROWEJ OBYWATELKI MIASTA

W poniedziałek, 11 października w Warszawie, w kościele p.w. Św. Karola Boromeusza odprawiona została msza św. żałobna za śp. Teresę Dangel z domu Drucka-Lubecka, Honorową Obywatelkę Miasta Mszana Dolna.

wto, 12 paź 2021, 23:32:37

SP ZOZ W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIW GRYPIE!

Wystarczy sprawdzić czy znajdujemy się w grupie, którym przysługuje prawo do skorzystania z tej możliwości a następnie dokonać rejestracji telefonicznie. Prawo do skorzystania z darmowych szczepień mają m.in. seniorzy (75+)

pią, 15 paź 2021, 12:05:07

OBOWIĄZEK SKŁADANIA DEKLARACJI DO CENTRALNEJ EWIDENCJI EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW - PRZYPOMNIENIE

Od 1 lipca 2021 roku każdy Właściciel lub Zarządca budynku ma obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

wto, 5 paź 2021, 08:49:15

PRZYPOMINAJĄCA TRZECIA DAWKA SZCZEPIONKI PRZECIW COVID-19 DLA OSÓB PO 50. ROKU ŻYCIA

Rząd wspólnie z Radą Medyczną rozszerza listę osób mogących dodatkowo wzmocnić swoją odporność przeciw COVID-19. Od 24 września wszystkie osoby, które ukończyły 50 lat będą mogły otrzymać przypominającą szczepionkę marki Pfizer. 

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
11
11.2021

Święto Niepodległości

11:00 - 19:00
Mszana Dolna

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/senior-w-naszym-miescie-podpisana-umowa-dotacyjna.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/senior-w-naszym-miescie-podpisana-umowa-dotacyjna.html