Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

„SENIOR +” w naszym mieście! – podpisana umowa dotacyjna

W czwartek, 8 lipca Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie podpisał umowę dotyczącą przyznania dotacji na dofinansowanie zadania własnego polegającego na utworzeniu ośrodka wsparcia dla osób starszych w zakresie ustalonym w ramach programu wieloletniego "SENIOR+" na lata 2021-2025 – edycja 2021.


Miasto Mszana Dolna otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 119.620,00  złotych na utworzenie placówki dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.
Funkcjonowanie Klubu Senior+ w Mieście Mszana Dolna współfinansowane będzie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz środków własnych Miasta Mszana Dolna w wysokości 40.000 zł. Łączna kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi: 159.620,00 zł.


W ramach dotacji pomieszczenia przeznaczone na KLUB SENIOR+ zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt. Zadanie polega na utworzeniu Klubu SENIOR+ na terenie Miasta Mszana Dolna. W wyniku realizacji zadania powstanie ośrodek wsparcia w środowisku lokalnym przeznaczony dla seniorów tj. osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 lat i więcej które będzie spełniało wiele funkcji w zależności od potrzeb zgłaszanych przez seniorów.

Celem działalności Klubu SENIOR + będzie przede wszystkim umożliwienie tej grupie wiekowej korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności w tym także aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz opiekuńczej. Ponadto inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych prowadzące do skutecznej aktywizacji seniorów oraz włączenia ich w życie społeczności lokalnych.

Klub Senior + będzie mieścił się w nowo powstałym Centrum Wiedzy, Kultury oraz Życia Społecznego w Mszanie Dolnej. W budynku tym będzie działała Miejska Biblioteka, jednak pomieszczenia przeznaczone na Klub „SENIOR+” nie będą stanowiły części wspólnych. Lokale przeznaczone na działalność Klubu  znajdują się na I piętrze budynku. Baza lokalowa obejmie: pomieszczenie ogólnodostępne – salę spotkań,  pomieszczenie klubowe z miejscem do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, pomieszczenie kuchenne, łazienkę wyposażoną w trzy toalety oraz dwie umywalki dostosowane dla osób niepełnosprawnych, będzie wydzielone miejsce na szatnię dla seniorów. Na tej kondygnacji znajdują się również pomieszczenia ogólnodostępne z których będą mogli skorzystać seniorzy w ramach zajęć dodatkowych, należą do nich: sala multimedialna oraz sala konferencyjna. Powstała placówka zapewni miejsca dla 24 seniorów i będzie funkcjonowała minimum 20 godzin tygodniowo  przez co najmniej 3 dni w tygodniu.  


 


Podobne artykuły

nie, 18 lip 2021, 22:31:01

SZCZEPIMY SIĘ!

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 to działania, które mają przywrócić funkcjonowanie społeczeństwa w zdrowiu i normalności.

śro, 21 lip 2021, 13:02:52

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA PIKNIK RODZINNY!

W niedzielę, 25 lipca odbędzie się Piknik Rodzinny - od godz. 14.00 w parku miejskim czeka masa atrakcji.

czw, 22 lip 2021, 09:10:06

OSTATNIA NIEDZIELA LIPCA – MSZA ŚW. NA LUBONIU WIELKIM

W niedzielę, 25 lipca na Luboniu Wielkim o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. W tym roku również w 90-rocznicę uroczystego otwarcia schroniska na Luboniu.

pią, 23 lip 2021, 09:52:03

ZAPRASZAMY NA KONCERTY ORKIESTR DĘTYCH

W sobotę, 31 lipca zapraszamy na koncerty Orkiestr Dętych podtrzymując tradycję organizowanego od lat Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr im. Władysława Jerzego Żądły.

śro, 21 lip 2021, 08:16:08

POZDRAWIAJĄ Z POBIEROWA I PROMUJĄ NASZ REGION

To nie pierwsza taka akcja, kiedy Harcerze Gorczańskiego Hufca ZHP w Mszanie Dolnej, którzy  przebywają na obozie w Pobierowie połączyli aktywnościami obozu wraz z promocją regionu.

śro, 21 lip 2021, 08:14:17

ABSOLUTORIUM DLA PANI BURMISTRZ

W dniu 19 lipca, podczas XXXIX sesji Rada Miejska udzieliła Burmistrz Miasta Annie Pękale absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu samorządu.

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
Jutro

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/senior-w-naszym-miescie-podpisana-umowa-dotacyjna.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/senior-w-naszym-miescie-podpisana-umowa-dotacyjna.html