Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pieniądze na przebudowę dwóch dróg

Miasto Mszana Dolna dostanie 897 370 zł na przebudowę dwóch dróg gminnych – w czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak zawarł umowy z przedstawicielami limanowskich samorządów potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie otrzymało 13 zadań. Łącznie 30 288 194 zł dla Ziemi Limanowskiej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Limanowej.


Burmistrz Miasta Anna Pękała wraz ze Skarbnik Bernadetą Ziemianin podpisały umowę, na przebudowę ulic: Ludwika Mroza i Zygmunta Krasińskiego. Nasze modernizacje dróg miejskich to wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje – podkreśla Anna Pękała, burmistrz Mszany Dolnej. – Drogi to jest pierwszy temat podejmowany przez radnych na komisjach, nasi mieszkańcy chcą w cywilizowany sposób dojeżdżać do swoich domów. Dlatego tak bardzo się cieszę, że na budowę tych niezwykle potrzebnych inwestycji pozyskujemy zewnętrzne dofinansowanie, które pozwala nam oszczędzać środki w budżecie miejskim i własne pieniądze przeznaczać na inne cele. Tym samym, miasto nieustannie się rozwija, a mieszkańcom żyje się w nim lepiej i – po prostu – wygodniej – zaznacza Anna Pękała.

To tylko część z nowych inwestycji, jakie budowane będą w tym roku w Mszanie Dolnej. Miasto nie ustaje bowiem w kolejnych wysiłkach, aby pozyskiwać nowe dotacje. Wszystko po to, aby poprawiał się komfort życia mieszkańców, a Mszana Dolna nabierała nowego blasku.

 

na podstawie:

Starostwo Powiatowe

 

 

fot.

Starostwo Powiatowe


 


Podobne artykuły

wto, 7 gru 2021, 14:13:36

UWAGA, ZMIANA W ODBIORACH ŚMIECI

Szanowni Mieszkańcy, ze względu na sytuacje epidemiologiczną wprowadza się zmiany w harmonogramie odbioru śmieci

śro, 8 gru 2021, 09:43:58

ZAMKNIĘTY PSZOK

W związku z ograniczeniami wynikłymi z sytuacji epidemiologicznej w dniu 10.12.2021 PSZOK Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie nieczynny.

sob, 4 gru 2021, 09:41:05

POWIATOWY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W MSZANIE DOLNEJ!

W niedzielę,  19 grudnia br., zapraszamy na Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Pierwszą zagórzańską edycję tego wydarzenia ulokowano na Placu Targowym w Mszanie Dolnej.

śro, 8 gru 2021, 09:57:51

TRUDNO JEST BYĆ MIKOŁAJEM, A BURMISTRZEM..?

W poniedziałek 6 grudnia to pytanie można było zadać laureatom konkursu „O Fotel Burmistrza – moja Mszana przyszłości”.  To właśnie w Mikołajki wyznaczyliśmy dzień, kiedy w fotelu Burmistrza Miasta mogli zasiąść nagrodzeni w konkursie.

 

śro, 24 lis 2021, 15:31:52

BURMISTRZ MIASTA INFORMUJE

Burmistrz Miasta informuje Mieszkańców, iż w urzędzie wyłożony jest do publicznego wglądu projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Miasto Mszana Dolna wraz z możliwością zapoznania się z niezbędną dokumentacją.
 

pon, 6 gru 2021, 16:52:31

KONSULTACJE PROJEKTU PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI NA 2022 ROK

Zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach dotyczących Programu Współpracy Miasta Mszana Dolna z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/pieniadze-na-przebudowe-dwoch-drog.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/pieniadze-na-przebudowe-dwoch-drog.html