Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pieniądze na przebudowę dwóch dróg

Miasto Mszana Dolna dostanie 897 370 zł na przebudowę dwóch dróg gminnych – w czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego I wicewojewoda małopolski Józef Leśniak zawarł umowy z przedstawicielami limanowskich samorządów potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie otrzymało 13 zadań. Łącznie 30 288 194 zł dla Ziemi Limanowskiej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Uroczystość odbyła się w Starostwie Powiatowym w Limanowej.


Burmistrz Miasta Anna Pękała wraz ze Skarbnik Bernadetą Ziemianin podpisały umowę, na przebudowę ulic: Ludwika Mroza i Zygmunta Krasińskiego. Nasze modernizacje dróg miejskich to wyczekiwane przez mieszkańców inwestycje – podkreśla Anna Pękała, burmistrz Mszany Dolnej. – Drogi to jest pierwszy temat podejmowany przez radnych na komisjach, nasi mieszkańcy chcą w cywilizowany sposób dojeżdżać do swoich domów. Dlatego tak bardzo się cieszę, że na budowę tych niezwykle potrzebnych inwestycji pozyskujemy zewnętrzne dofinansowanie, które pozwala nam oszczędzać środki w budżecie miejskim i własne pieniądze przeznaczać na inne cele. Tym samym, miasto nieustannie się rozwija, a mieszkańcom żyje się w nim lepiej i – po prostu – wygodniej – zaznacza Anna Pękała.

To tylko część z nowych inwestycji, jakie budowane będą w tym roku w Mszanie Dolnej. Miasto nie ustaje bowiem w kolejnych wysiłkach, aby pozyskiwać nowe dotacje. Wszystko po to, aby poprawiał się komfort życia mieszkańców, a Mszana Dolna nabierała nowego blasku.

 

na podstawie:

Starostwo Powiatowe

 

 

fot.

Starostwo Powiatowe


 


Podobne artykuły

nie, 18 lip 2021, 22:31:01

SZCZEPIMY SIĘ!

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 to działania, które mają przywrócić funkcjonowanie społeczeństwa w zdrowiu i normalności.

śro, 21 lip 2021, 13:02:52

MIEJSKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA PIKNIK RODZINNY!

W niedzielę, 25 lipca odbędzie się Piknik Rodzinny - od godz. 14.00 w parku miejskim czeka masa atrakcji.

czw, 22 lip 2021, 09:10:06

OSTATNIA NIEDZIELA LIPCA – MSZA ŚW. NA LUBONIU WIELKIM

W niedzielę, 25 lipca na Luboniu Wielkim o godz. 12:00 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, jako podziękowanie za uratowanie schroniska z pożogi wojennej. W tym roku również w 90-rocznicę uroczystego otwarcia schroniska na Luboniu.

pią, 23 lip 2021, 09:52:03

ZAPRASZAMY NA KONCERTY ORKIESTR DĘTYCH

W sobotę, 31 lipca zapraszamy na koncerty Orkiestr Dętych podtrzymując tradycję organizowanego od lat Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr im. Władysława Jerzego Żądły.

śro, 21 lip 2021, 08:16:08

POZDRAWIAJĄ Z POBIEROWA I PROMUJĄ NASZ REGION

To nie pierwsza taka akcja, kiedy Harcerze Gorczańskiego Hufca ZHP w Mszanie Dolnej, którzy  przebywają na obozie w Pobierowie połączyli aktywnościami obozu wraz z promocją regionu.

śro, 21 lip 2021, 08:14:17

ABSOLUTORIUM DLA PANI BURMISTRZ

W dniu 19 lipca, podczas XXXIX sesji Rada Miejska udzieliła Burmistrz Miasta Annie Pękale absolutorium z tytułu wykonania ubiegłorocznego budżetu samorządu.

KALENDARZ WYDARZEŃ

wydarzenia
Jutro

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/pieniadze-na-przebudowe-dwoch-drog.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-07-16/pieniadze-na-przebudowe-dwoch-drog.html