Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Sesja z podziękowaniami zakończona wizytą na miejskich inwestycjach

XXXVIII sesja Rady Miejskiej miała wyjątkowy charakter. Zaproszenie Przewodniczącego Rady Miejskiej przyjął Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita. Obecność Pana Wojewody związana była z zaplanowanym wydarzeniem, w trakcie którego Pani Maria Michalczewska z rąk Wojewody odebrała Złoty Medal za Długoletnią Służbę nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, co było szczególnym  uwieńczeniem i uhonorowaniem 36 lat jej pracy w Zakładzie Gospodarki Komunalnej. 

Również podziękowania za długoletnią pracę na stanowisku Dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 1 odbierała Pani Helena Węglarz. Miarą dobrze wypełnionych obowiązków i ogromnego zaangażowania jest ilość wychowanków, którzy opuszczali mury przedszkola na ul. Leśnej. Pani Dyrektor skierowała słowa podziękowania w stronę samorządu, który podjął działania związane z utworzeniem nowej placówki przedszkolnej – „Miasto zasługuje na nowy, nowoczesny budynek, szczególnie nasi najmłodsi mieszkańcy”.

Również uzdolnieni uczniowie zostali odpowiednio uhonorowani na poniedziałkowej sesji. Dla młodego pokolenia była to okazja, by uczestniczyć w obradach, jak również obserwować, jak nasz gość - Wojewoda Łukasz Kmita wnikliwie i dokładnie wsłuchuje się w głosy Radnych. Pan Wojewoda poprosił o przedstawienie najważniejszych problemów, tematów, nad którymi obiecał się pochylić oraz zaoferował pomoc w ich rozwiązaniu. Nie zabrakło również wizyty na najważniejszych miejskich inwestycjach.

Wojewoda w towarzystwie Radnych Miejskich, Sekretarza Miasta i dyrektora MOK obejrzał budynek na stadionie miejskim, który docelowo stanie się Centrum Kultury i Tradycji Górali Zagórzańskich.  Spodobał mu się też zmodernizowany stadion lekkoatletyczny. Następnie udał się do Miejskiej Biblioteki, gdzie dyrektor Agnieszka Orzeł przedstawiła ambitne plany na przebudowaną część instytucji.

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

śro, 8 wrz 2021, 10:53:21

MIASTO MSZANA DOLNA „TURYSTYCZNYM SKARBEM” – GŁOSUJMY!

Miasto Mszana Dolna oraz obiekty i miejsca z naszej okolicy znalazły się wśród kandydatów na "Turystyczne Skarby Małopolski". Gorąco zachęcamy do głosowania!

pon, 20 wrz 2021, 09:32:04

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA PGNIG – WTOREK, 21 WRZEŚNIA

Dyżur przedstawiciela PGNiG w Urzędzie Miasta odbędzie się we wtorek, 21.09.2021r. w sali narad Urzędu Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00. Gorąco zapraszamy!

wto, 14 wrz 2021, 14:38:04

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – W FORMIE WIRTUALNEJ

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem.

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-30/sesja-z-podziekowaniami-zakonczona-wizyta-na-miejskich-inwestycjach.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-30/sesja-z-podziekowaniami-zakonczona-wizyta-na-miejskich-inwestycjach.html