Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pożegnali szkołę i odebrali nagrody

W piątek, 25 czerwca uczniowie pożegnali się ze szkołą i oficjalnie rozpoczęli wakacje. Natomiast w poniedziałek 28 czerwca zostali, wraz z rodzicami, zaproszeni na XXXVIII Sesję Rady Miasta by odebrać Nagrody Burmistrza Miasta za szczególne osiągnięcia w nauce, sporcie, twórczości i działalności artystycznej.

W tym roku szkolnym nagrodzonych uczniów było siedmioro. W gronie wyróżnionych ze Szkoły Podstawowej  nr 1 znalazło się czterech absolwentów, którzy opuszczają mury szkoły. Zaproszona na pożegnanie klas ósmych Burmistrz Miasta Anna Pękała pogratulowała wszystkim uczniom, którzy pomimo kolejnego trudnego roku w edukacji osiągnęli zakładane cele. Była to również okazja by osobiście zaprosić najzdolniejszych na poniedziałkową sesję.

Przyjęliśmy taki zwyczaj, że na ostatniej sesji Rady Miejskiej przed wakacjami zaproszonym uczniom wręczane są dyplomy oraz nagrody pieniężne. Wyróżnienia wręczali: Przewodnicząca Komisji Oświaty Agnieszka Sasal, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga oraz Sekretarz Miasta Antoni Róg. Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Flig przedstawiła sylwetki i osiągnięcia nagrodzonych. Obecny na sesji nasz wyjątkowy gość - Wojewoda Łukasz Kmita również złożył gratulacje zarówno uczniom jak i ich rodzicom.

Nagrodzeni uczniowie:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza

BARTOSZ BANIOWSKI - uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. W roku szkolnym 2020/2021 wziął udział w Małopolskim Konkursie Biologicznym na etapie wojewódzkim oraz w Wielkim Teście Edukacyjnym z biologii. Osiągnął również wysokie wyniki w sporcie.

ZUZANNA KONIECZNY – uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Zuzanna została finalistką trzyetapowego Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego w kategorii klas VII, ponadto uczestniczyła w etapie wojewódzkim matematycznego konkurs szkół podstawowych Województwa Małopolskiego „Krakowska Matematyka”. Zuzanna również rozwija swoje artystyczne zdolności, które przynoszą jej nagrody w konkursach plastycznych.

MAŁGORZATA MICHALAK – uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Małgorzata wyróżniona została za osiągnięcia w dziedzinie twórczości i działalności artystycznej, swoje teatralne pasje realizuje z wysokimi osiągnięciami. Wspólnie z  zespołem m.in. na powiatowych eliminacjach Festiwalu „Bajdurek”, który przesądził o finale w Małopolskim Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży, na którym prezentowało się 17 najlepszych grup teatralnych wyłonionych spośród 96.

GRZEGORZ PAJDZIK - uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza.  Grzegorz zajął II miejsce w powiatowym Maratonie Matematycznym. Oceniając jego pracę jako ucznia kończącego edukację w szkole podstawowej należy podkreślić jego wysokie lokaty w nauce i osiągane średnie ocen (klasa V – 5.8, klasa VI – 5.9, klasa VII – 5.6). Grzegorz był również finalistą IV edycji „Interdyscyplinarnego konkursu matematyczno-historycznego.

ALEKSANDRA SENTYRZ - uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Aleksandra wyróżniona została za osiągnięcia w dziedzinie twórczości i działalności artystycznej, swoje muzyczne pasje realizuje z wysokimi osiągnięciami: otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki im. Antoniego Cofalika, jak również zdobyła wyróżnienie w I Małopolskim Konkursie Skrzypcowym.


ZESPÓŁ PLACÓWEK OSWIATOWYCH Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Reja

FRANCISZEK BAUM – uczeń klasy V Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. W roku szkolnym 2020/2021 wziął udział w Małopolskim Konkursie z Języka Angielskiego i przeszedł do etapu rejonowego, zabrakło mu jednego punktu, aby przejść do etapu wojewódzkiego. Franciszek dba również o swój rozwój fizyczny – uczęszcza na treningi karate, W tym roku zajął III miejsce w II Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Nowym Sączu w kategorii KARA oraz II miejsce w konkurencji KATA w turnieju klubowym w Zakopanem.

NINA SYREK - uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Reja przy Zespole Placówek Oświatowych. Nina została finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego. Ponadto uczy się śpiewu i gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w siedzibą w Mszanie Dolnej, w klasie III. Odnosi już artystyczne sukcesy, potrafi pogodzić obowiązki szkolne z zajęciami w szkole muzycznej, bierze udział w różnych akcjach charytatywnych i udziela się jako wolontariusz.

 

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-30/pozegnali-szkole-i-odebrali-nagrody.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-30/pozegnali-szkole-i-odebrali-nagrody.html