Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Wielkie Serce Nakrętek od Przedszkolaków

Na zakończenie roku w Przedszkolu Miejskim nr 2 udało się podsumować wielką akcję zbierania nakrętek. Przedszkolaki przez cały rok przynosiły swoje kolorowe zbiory: czy to z napojów, kosmetyków, chemii gospodarczej czy spożywczych produktów - często w taką zbiórkę była zaangażowana cała rodzina.

To nie pierwszy raz kiedy najmłodsi są świadomi, że nawet tak drobne ekodziałania służą innym. Już wcześniej zbiórka puszek pomogła zakupić nasiona roślin miododajnych, teraz poprzez zbieranie nakrętek pomagają Michałkowi. Nakrętki, wytworzone z odpowiedniego stopu plastiku da się ponownie przetworzyć, potrzebna jest tylko odpowiednia ilość nakrętek przeliczana na tony. By udało się zebrać takie ogromne ilości, motywacją jest pomoc w postaci zakupu sprzętów dla osób, które tego potrzebują. Tym bardziej, że ta pomoc kierowana jest do osoby z naszego miasta, mamy świadomość realnej pomocy.

Dyrektor Przedszkola Pani Halina Domiter nie mogła nachwalić się swoimi wychowankami, przez cały rok rodzina Michałka otrzymywała systematycznie dostawę kilku worków raz na miesiąc. Ostatnie przesypywanie zbiorów to również prezentacja nowego pojemnika na nakrętki. Takie pudło udało się pozyskać dzięki wsparciu Burmistrz Miasta Anny Pękały. To Burmistrz namówiła Dyrektora ZGK by zakupił pojemniki na ekozbiórki. „Pojemnik będzie ustawiony tuż przy wejściu do szatni, w ten sposób cały czas będzie można wrzucić nakrętki i przy okazji obserwować jak szybko się zapełnia – mówi pani Burmistrz – to działa naprawdę motywująco i zachęca do zaangażowania się w akcję”.

Jednym słowem: w Przedszkolu czeka piękny nowy pojemnik, a my liczymy na to, że przez wakacyjne, upalne miesiące szybko zapełni się nakrętkami po napojach. Brawo Przedszkolaki!
 

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

śro, 8 wrz 2021, 10:53:21

MIASTO MSZANA DOLNA „TURYSTYCZNYM SKARBEM” – GŁOSUJMY!

Miasto Mszana Dolna oraz obiekty i miejsca z naszej okolicy znalazły się wśród kandydatów na "Turystyczne Skarby Małopolski". Gorąco zachęcamy do głosowania!

pon, 20 wrz 2021, 09:32:04

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA PGNIG – WTOREK, 21 WRZEŚNIA

Dyżur przedstawiciela PGNiG w Urzędzie Miasta odbędzie się we wtorek, 21.09.2021r. w sali narad Urzędu Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00. Gorąco zapraszamy!

wto, 14 wrz 2021, 14:38:04

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – W FORMIE WIRTUALNEJ

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem.

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-28/wielkie-serce-nakretek-od-przedszkolakow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-28/wielkie-serce-nakretek-od-przedszkolakow.html