Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pierwsze zawody na naszym stadionie!

We wtorek, 8 czerwca odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. To pierwsze takie zawody na naszym stadionie miejskim, które po dłuższej, spowodowanej epidemią przerwie mogły odbyć się na naszym obiekcie. Co więcej, warto podkreślić, że konkurencje czwórboju to zawody na zmodernizowanym, oddanym do użytku stadionie wraz z nowymi stanowiskami lekkoatletycznymi. Nasi młodzi sportowcy mieli okazję jako pierwsi przetestować i sprawdzić się na najnowszym sprzęcie. Wyniki mówią same za siebie, miejskie szkoły, które mogą na bieżąco korzystać ze stadionu miejskiego w ramach lekcji wychowania fizycznego zajęły najwyższe miejsca.

Obecni na dekoracji Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Paweł Pięta Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego złożyli gratulacje wszystkim uczestnikom zawodów. „Cieszę się, że zawody odbywają się w naszym mieście, na nowym stadionie, przygotowanym na takie wydarzenia – mówiła Pani Burmistrz - Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, być może spędzonych na aktywnym wypoczynku. Organizacja takich zawodów to dla nas również sygnał, jak bardzo dzieciom i młodzieży potrzebne są miejsca do uprawiania sportu, indywidualnych treningów i poszerzania swoich umiejętności. Otrzymujemy sporo sygnałów odnośnie ustalonych godzin otwarcia stadionu miejskiego. Myślę, że w najbliższym czasie zmodyfikujemy regulamin, tak by w czasie wakacji można było częściej korzystać z obiektu.

Wyniki Indywidualnej punktacji chłopców, jak i w wynikach końcowych chłopców to sukcesy naszych dwóch miejskich szkół: chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli I miejsce, zaraz za nimi na II miejscu uplasowali się zawodnicy z Zespołu Placówek Oświatowych. W kategorii indywidualnych wyników nie miał sobie równych Mateusz Dziedzina, ale miejsca od III do VII zajęli też mszańscy uczniowie. Serdecznie gratulujemy!

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO: TUTAJ
Dla przypomnienia:


Modernizacja stadionu miejskiego możliwa była dzięki dofinansowaniu przez Ministra Sportu w ramach programu rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Zadanie realizowane było jako: „Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej – wariant 400 m treningowy”.

Całkowita wartość inwestycji to 3 347 76, 57 PLN

Kwota dofinansowania ze środków FRKF 900 000,00 PLN

 


Podobne artykuły

czw, 7 gru 2023, 13:04:19

„PSZCZOŁY NASZĄ PASJĄ” - KOŁO PSZCZELARZY W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z Kołem Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. W sobotę, 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece zaplanowany jest bogaty program: prelekcje tematyczne, prezentacja prac malarskich Marii Wnęk oraz pokaz tańca zespołu regionalnego „Zielony Jawor” z Krempach.
 

czw, 7 gru 2023, 13:30:08

TO JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ! POWOLI ZACZYNAMY WCHODZIĆ W KLIMAT ŚWIĄTECZNEGO OCZEKIWANIA.

Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej poczujemy pełną magię Godnych Świąt. Zaprosiliśmy do udziału rękodzielników, artystów, twórców z naszego regionu (i nie tylko); co więcej dodatkowych emocji zapewni nam II Konkurs Potraw Wigilijnych organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki. 

wto, 5 gru 2023, 08:30:51

MSZANA DOLNA LIDEREM POWIATU LIMANOWSKIEGO!

W piątek, 1 grudnia podczas uroczystej gali Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski zaprezentowane zostały wyniki tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Gmin Małopolski, który FRDL MISTiA od 2010 r. realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Poza wyróżnionymi trzema najlepszymi gmianami,, wyróżniono gminy, które objęły prowadzenie w poszczególnych powiatach Małopolski. Liderem Powiatu Limanowskiego zostało Miasto Mszana Dolna!

wto, 5 gru 2023, 08:25:07

MSZANICANKI ZAŚPIEWAŁY NA SESJI

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. Wystosowane zaproszenie na środę, 29 listopada do naszych śpiewających pań skierowane było nie bez powodu – kto śledził wiadomości lokalne na pewno wie, że „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49 Limanowskiej Słazie. 
 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-09/pierwsze-zawody-na-naszym-stadionie.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-09/pierwsze-zawody-na-naszym-stadionie.html