Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pierwsze zawody na naszym stadionie!

We wtorek, 8 czerwca odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. To pierwsze takie zawody na naszym stadionie miejskim, które po dłuższej, spowodowanej epidemią przerwie mogły odbyć się na naszym obiekcie. Co więcej, warto podkreślić, że konkurencje czwórboju to zawody na zmodernizowanym, oddanym do użytku stadionie wraz z nowymi stanowiskami lekkoatletycznymi. Nasi młodzi sportowcy mieli okazję jako pierwsi przetestować i sprawdzić się na najnowszym sprzęcie. Wyniki mówią same za siebie, miejskie szkoły, które mogą na bieżąco korzystać ze stadionu miejskiego w ramach lekcji wychowania fizycznego zajęły najwyższe miejsca.

Obecni na dekoracji Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Paweł Pięta Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego złożyli gratulacje wszystkim uczestnikom zawodów. „Cieszę się, że zawody odbywają się w naszym mieście, na nowym stadionie, przygotowanym na takie wydarzenia – mówiła Pani Burmistrz - Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, być może spędzonych na aktywnym wypoczynku. Organizacja takich zawodów to dla nas również sygnał, jak bardzo dzieciom i młodzieży potrzebne są miejsca do uprawiania sportu, indywidualnych treningów i poszerzania swoich umiejętności. Otrzymujemy sporo sygnałów odnośnie ustalonych godzin otwarcia stadionu miejskiego. Myślę, że w najbliższym czasie zmodyfikujemy regulamin, tak by w czasie wakacji można było częściej korzystać z obiektu.

Wyniki Indywidualnej punktacji chłopców, jak i w wynikach końcowych chłopców to sukcesy naszych dwóch miejskich szkół: chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli I miejsce, zaraz za nimi na II miejscu uplasowali się zawodnicy z Zespołu Placówek Oświatowych. W kategorii indywidualnych wyników nie miał sobie równych Mateusz Dziedzina, ale miejsca od III do VII zajęli też mszańscy uczniowie. Serdecznie gratulujemy!

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO: TUTAJ
Dla przypomnienia:


Modernizacja stadionu miejskiego możliwa była dzięki dofinansowaniu przez Ministra Sportu w ramach programu rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Zadanie realizowane było jako: „Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej – wariant 400 m treningowy”.

Całkowita wartość inwestycji to 3 347 76, 57 PLN

Kwota dofinansowania ze środków FRKF 900 000,00 PLN

 


Podobne artykuły

sob, 12 cze 2021, 00:12:07

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W MSZANIE DOLNEJ

Zaszczep się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień na parkingu za Urzędem Gminy.

wto, 15 cze 2021, 14:53:52

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, iż w związku z planowanym przepięciem sieci wodociągowej w rejonie ul. J. Matejki i Ks. J. Stabrawy w dniu 16.06.2021r. (środa) nastąpi w godz. 9:00-11:00 przerwa w dostawie wody.
 

śro, 9 cze 2021, 13:22:29

SPISZ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia 2021. Jednym z elementów, które mają zachęcić do wzięcia w nim udziału, jest loteria.
 

śro, 2 cze 2021, 14:16:59

MOPS ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Nałogom i agresji mówię – NIE”.

pon, 31 maj 2021, 16:24:14

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Urząd Miasta Mszana Dolna informuje, że od 1 czerwca do 31 sierpnia będą obowiązywać nowe godziny pracy. Od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 11 maj 2021, 16:21:20

PRZYPOMINAMY O AKCJI ''SADZONKI ZA SZKŁO''

Postanowilliśmy kontynuować akcję „Czekolada za szkło”, wyznaczając sobie inne gratyfikacje. Zmieniamy również hasło na "Sadzonki za szkło".
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-09/pierwsze-zawody-na-naszym-stadionie.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-09/pierwsze-zawody-na-naszym-stadionie.html