Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Pierwsze zawody na naszym stadionie!

We wtorek, 8 czerwca odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. To pierwsze takie zawody na naszym stadionie miejskim, które po dłuższej, spowodowanej epidemią przerwie mogły odbyć się na naszym obiekcie. Co więcej, warto podkreślić, że konkurencje czwórboju to zawody na zmodernizowanym, oddanym do użytku stadionie wraz z nowymi stanowiskami lekkoatletycznymi. Nasi młodzi sportowcy mieli okazję jako pierwsi przetestować i sprawdzić się na najnowszym sprzęcie. Wyniki mówią same za siebie, miejskie szkoły, które mogą na bieżąco korzystać ze stadionu miejskiego w ramach lekcji wychowania fizycznego zajęły najwyższe miejsca.

Obecni na dekoracji Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Paweł Pięta Dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego złożyli gratulacje wszystkim uczestnikom zawodów. „Cieszę się, że zawody odbywają się w naszym mieście, na nowym stadionie, przygotowanym na takie wydarzenia – mówiła Pani Burmistrz - Życzę wszystkim wspaniałych wakacji, być może spędzonych na aktywnym wypoczynku. Organizacja takich zawodów to dla nas również sygnał, jak bardzo dzieciom i młodzieży potrzebne są miejsca do uprawiania sportu, indywidualnych treningów i poszerzania swoich umiejętności. Otrzymujemy sporo sygnałów odnośnie ustalonych godzin otwarcia stadionu miejskiego. Myślę, że w najbliższym czasie zmodyfikujemy regulamin, tak by w czasie wakacji można było częściej korzystać z obiektu.

Wyniki Indywidualnej punktacji chłopców, jak i w wynikach końcowych chłopców to sukcesy naszych dwóch miejskich szkół: chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 zdobyli I miejsce, zaraz za nimi na II miejscu uplasowali się zawodnicy z Zespołu Placówek Oświatowych. W kategorii indywidualnych wyników nie miał sobie równych Mateusz Dziedzina, ale miejsca od III do VII zajęli też mszańscy uczniowie. Serdecznie gratulujemy!

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNEGO: TUTAJ
Dla przypomnienia:


Modernizacja stadionu miejskiego możliwa była dzięki dofinansowaniu przez Ministra Sportu w ramach programu rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Zadanie realizowane było jako: „Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej – wariant 400 m treningowy”.

Całkowita wartość inwestycji to 3 347 76, 57 PLN

Kwota dofinansowania ze środków FRKF 900 000,00 PLN

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-09/pierwsze-zawody-na-naszym-stadionie.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-06-09/pierwsze-zawody-na-naszym-stadionie.html