Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

W końcu usiądziemy przy zagórzańskim stole!

Długo czekaliśmy na ten moment i w końcu zapraszamy na dania kuchni regionalnej.  W czwartek, 3 czerwca  do menu restauracji Szczebel w Mszanie Dolnej wprowadzamy Zagórzańską kartę dań. W tym dniu w godzinach od 14:00 do 17:00  potrawy te będą serwowały Śwarne Babki z KGW Łętowe. Po tych godzinach będzie je można już zamawiać na stałe bezpośrednio w restauracji.

Zasiądźcie w tym dniu przy zagórzańskim stole i rozkoszujcie się potrawami kuchni regionalnej:
- sapką
- zupą z korpieli
- pierogami z suszonymi śliwkami
- razowym kołocem z bryndzą.

Biesiadę przy zagórzańskim stole umilała będzie rodzinna kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

Kiermasz rękodzieła zorganizują Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników. Pierniczki zdobione w zagórzańskie wzory zapewni Małgorzata Suder, a galanterię drewnianą wypalaną w akcenty regionalne dostarczy Helena Kuczaik. Anielską ceramikę zaprezentuje Studio RZ. Regionalny kącik  z „Zagórzańską kolorowanką” ozdobi Stowarzyszenie „Przyjaciele Łostówki”.

O ziołowy wystrój zagórzańskiego stołu zadba Fundacja Macerat.

Najmłodsi smakosze będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych „Malowanki po zagórzańsku”, które przeprowadzi Józefa Potaczek.Serdecznie zapraszamy!

Będzie pysznie, kolorowo i dziedzinnie!

Kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

śro, 8 wrz 2021, 10:53:21

MIASTO MSZANA DOLNA „TURYSTYCZNYM SKARBEM” – GŁOSUJMY!

Miasto Mszana Dolna oraz obiekty i miejsca z naszej okolicy znalazły się wśród kandydatów na "Turystyczne Skarby Małopolski". Gorąco zachęcamy do głosowania!

pon, 20 wrz 2021, 09:32:04

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA PGNIG – WTOREK, 21 WRZEŚNIA

Dyżur przedstawiciela PGNiG w Urzędzie Miasta odbędzie się we wtorek, 21.09.2021r. w sali narad Urzędu Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00. Gorąco zapraszamy!

wto, 14 wrz 2021, 14:38:04

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – W FORMIE WIRTUALNEJ

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem.

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-26/w-koncu-usiadziemy-przy-zagorzanskim-stole.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-26/w-koncu-usiadziemy-przy-zagorzanskim-stole.html