Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

W końcu usiądziemy przy zagórzańskim stole!

Długo czekaliśmy na ten moment i w końcu zapraszamy na dania kuchni regionalnej.  W czwartek, 3 czerwca  do menu restauracji Szczebel w Mszanie Dolnej wprowadzamy Zagórzańską kartę dań. W tym dniu w godzinach od 14:00 do 17:00  potrawy te będą serwowały Śwarne Babki z KGW Łętowe. Po tych godzinach będzie je można już zamawiać na stałe bezpośrednio w restauracji.

Zasiądźcie w tym dniu przy zagórzańskim stole i rozkoszujcie się potrawami kuchni regionalnej:
- sapką
- zupą z korpieli
- pierogami z suszonymi śliwkami
- razowym kołocem z bryndzą.

Biesiadę przy zagórzańskim stole umilała będzie rodzinna kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

Kiermasz rękodzieła zorganizują Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników. Pierniczki zdobione w zagórzańskie wzory zapewni Małgorzata Suder, a galanterię drewnianą wypalaną w akcenty regionalne dostarczy Helena Kuczaik. Anielską ceramikę zaprezentuje Studio RZ. Regionalny kącik  z „Zagórzańską kolorowanką” ozdobi Stowarzyszenie „Przyjaciele Łostówki”.

O ziołowy wystrój zagórzańskiego stołu zadba Fundacja Macerat.

Najmłodsi smakosze będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych „Malowanki po zagórzańsku”, które przeprowadzi Józefa Potaczek.Serdecznie zapraszamy!

Będzie pysznie, kolorowo i dziedzinnie!

Kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny

 


Podobne artykuły

wto, 21 lis 2023, 16:21:51

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK BOŻONARODZENIOWY - ZAPRASZAMY TWÓRCÓW I WYSTAWCÓW!

W niedzielę, 10 grudnia, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na plac targowy w Mszanie Dolnej. Na Zagórzańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym pojawią się świąteczne ozdoby, stroiki, wypieki i pierniczki oraz wszelkiego rodzaju okołoświąteczne produkty i wyroby… Będą sery, miody i inne pyszności! Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki zachęca do udziału w II Konkursie Potraw Wigilijnych.

 

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-26/w-koncu-usiadziemy-przy-zagorzanskim-stole.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-26/w-koncu-usiadziemy-przy-zagorzanskim-stole.html