Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

W końcu usiądziemy przy zagórzańskim stole!

Długo czekaliśmy na ten moment i w końcu zapraszamy na dania kuchni regionalnej.  W czwartek, 3 czerwca  do menu restauracji Szczebel w Mszanie Dolnej wprowadzamy Zagórzańską kartę dań. W tym dniu w godzinach od 14:00 do 17:00  potrawy te będą serwowały Śwarne Babki z KGW Łętowe. Po tych godzinach będzie je można już zamawiać na stałe bezpośrednio w restauracji.

Zasiądźcie w tym dniu przy zagórzańskim stole i rozkoszujcie się potrawami kuchni regionalnej:
- sapką
- zupą z korpieli
- pierogami z suszonymi śliwkami
- razowym kołocem z bryndzą.

Biesiadę przy zagórzańskim stole umilała będzie rodzinna kapela Kościelnioki ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki.

Kiermasz rękodzieła zorganizują Zagórzańscy Pasjonaci Stowarzyszenie Rękodzielników. Pierniczki zdobione w zagórzańskie wzory zapewni Małgorzata Suder, a galanterię drewnianą wypalaną w akcenty regionalne dostarczy Helena Kuczaik. Anielską ceramikę zaprezentuje Studio RZ. Regionalny kącik  z „Zagórzańską kolorowanką” ozdobi Stowarzyszenie „Przyjaciele Łostówki”.

O ziołowy wystrój zagórzańskiego stołu zadba Fundacja Macerat.

Najmłodsi smakosze będą mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych „Malowanki po zagórzańsku”, które przeprowadzi Józefa Potaczek.Serdecznie zapraszamy!

Będzie pysznie, kolorowo i dziedzinnie!

Kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny

 


Podobne artykuły

śro, 10 lip 2024, 07:32:09

ULICA ORKANA – OTWARTA

We wtorek w godzinach popołudniowych została odblokowana ulica Orkana (DW 968) dla ruchu samochodowego. Niestety dla mieszkańców poruszających się pieszo w dalszym ciągu możliwe jest przejście przez ul. Fabryczną i park miejski.

pią, 12 lip 2024, 12:43:58

WAŻNA INFORMACJA - W PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA URZĄD BĘDZIE ZAMKNIĘTY

Szanowni Państwo, w związku z prowadzonymi pracami związanymi z budową windy w budynku Urzędu i  zaplanowanymi wyburzeniami, ze względów bezpieczeństwa informujemy, że w dniu  15 lipca 2024 r. (poniedziałek) Urząd będzie zamknięty dla interesantów.

śro, 3 lip 2024, 13:47:29

DNI MSZANY DOLNEJ 2024

Dni Mszany Dolnej 2024 to dwa dni przygotowanych atrakcji na święto Miasta, które organizujemy wspólnie ze Ochotniczą Strażą Pożarną w Mszanie Dolnej i Powiatem Limanowskim. Weekend 13 i 14 lipca ma bogaty program: plac targowy zapełni wesołe miasteczko, sobotnie koncerty, niedzielne występy, nie zabraknie sportowych emocji.

sob, 13 lip 2024, 10:19:26

KOŁO TERENOWE PTTK ZAPRASZA NA KUDŁOŃ – POLANĘ PUSTAK

Koło Terenowe PTTK w Mszanie Dolnej zaprasza na kolejną górę w ramach akcji „Spotkania w górach”. Według planu jubileuszowej, XX edycji spotkań wyjście zaplanowane jest w najbliższą niedzielę, 14 na Kudłoń (1236 m npm), polana Pustak.  z miejscem widokowym.

pią, 12 lip 2024, 12:38:49

MSZA NA GRUNWALDZIE – W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, 15 LIPCA O 20:00

Miasto Mszana Dolna wspólnie z Parafią Św. Michała Archanioła serdecznie zaprasza Mieszkańców oraz wszystkich przebywających na wypoczynku Gości na plenerową mszę św. w dniu 15 lipca (poniedziałek) o godz. 20:00 na górze Grunwald.
 

pią, 12 lip 2024, 08:09:20

SPOTKANIA Z HISTORIĄ NA ŚWIĘTO MIASTA

Dni Mszany Dolnej to zwyczaj organizowania wydarzeń skupiających się wokół muzycznych koncertów czy przeglądów. Scena z gwiazdą oraz różne atrakcje proponowane przy okazji tych wydarzeń to już niemal tradycja. Rozrywka i huczna impreza organizowana jest tylko raz w roku, która ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemniej jednak warto zauważyć, że niedawno mieliśmy możliwość skorzystania z dwóch ciekawych wydarzeń, które inaczej „otwierały” nasze świętowanie.

KALENDARZ WYDARZEŃ

aktualności
Dzisiaj

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-26/w-koncu-usiadziemy-przy-zagorzanskim-stole.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-26/w-koncu-usiadziemy-przy-zagorzanskim-stole.html