Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Nowe taryfy dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie decyzją KR.RZT.70.92.2021 zatwierdziło taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę na terenie Mszany Dolnej na okres trzech lat.

Zgodnie ze złożonym wnioskiem:

w pierwszym roku obowiązywania nowej taryfy ceny kształtować będą się następująco:
- 1 m³ dostarczonej wody 5,57 zł brutto
- opłata abonamentowa 8,40 zł brutto

w drugim roku obowiązywania nowej taryfy:
- 1 m³ dostarczonej wody 5,85 zł brutto
- opłata abonamentowa 8,82 zł brutto

w trzecim roku obowiązywania nowej taryfy:
- 1 m³ dostarczonej wody 6,10 zł brutto
- opłata abonamentowa 9,18 zł brutto.

Obecnie obowiązuje taryfa zatwierdzona w roku 2018 i przez ten okres czasu nie zmienia się pomimo wzrostu cen towarów i usług, a w szczególności ceny energii i paliw na rynku.
- 1 m³ dostarczonej wody 5,37 zł brutto
- opłata abonamentowa 8,00 zł brutto


Przewidywane zmiany cen to odpowiednio wzrost o ~4,5%, 5%, 4% w stosunku do obowiązującej taryfy i dalej do kolejnych lat poprzedzających.

Jednocześnie przypominamy, że funkcjonuje internetowe konto obsługi odbiorców wody, w którym każdy może zapoznać się z wysokością opłat i ewentualnych zaległości dotyczących swoich rachunków w zakresie zaopatrzenia w wodę. Gorąco zachęcamy do korzystania z e-faktury za wodę mając na względzie usprawnienie obsługi i dbałość o nasze środowisko naturalne.


 

Z poważaniem,

Tomasz Dul
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej

 


Podobne artykuły

śro, 5 paź 2022, 10:19:45

LOKALIZACJA PUNKTÓW EWENTUALNEJ DYSTRYBUCJI TABLETEK JODKU POTASU NA TERENIE MIASTA MSZANA DOLNA

Informujemy, że Miasto Mszana Dolna przystąpiło do „AKCJI JODOWEJ NA WYPADEK ZDARZENIA RADIACYJNEGO”. W związku z informacjami dot. działań zbrojnych w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej  służby krajowe we współpracy z samorządami rozpoczęły prewencyjny, wyprzedzający proces dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia EWENTUALNEGO zagrożenia radiacyjnego.

 

nie, 2 paź 2022, 15:16:40

SPOTKANIE Z MIESZKAŃCAMI MIASTA

Burmistrz Miasta zaprasza mieszkańców okręgu nr 13 czyli ulic: Podhalan, Zagórzan, Kopernika, Popiełuszki, Starowiejskiej od numeru 14-42 L i od nr 15-99 oraz plac św. s. Faustyny na spotkanie organizowane w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. H. Sienkiewicza 2 w dniu 6 października 2022 roku (czwartek) o godz. 18.00. 

nie, 2 paź 2022, 15:13:07

BURMISTRZ ODPOWIADA MIESZKAŃCOM

Po zadawaniu pytań czas na odpowiedzi. Poniżej publikujemy nagrane odpowiedzi na pytania kierowane przez mieszkańców miasta

pią, 23 wrz 2022, 14:33:50

OBWIESZCZENIE WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

WOJEWODA MAŁOPOLSKI zawiadamia strony, że został zmieniony wniosek w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji pn.: Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz.

czw, 29 wrz 2022, 10:41:47

ZAŚPIEWALI W MSZANIE, POJECHALI DO WARSZAWY

W sobotę, 24 września w Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej odbył się koncert podsumowujący X edycję warsztatów „Mozart kontra Sinatra”. W warsztatach uczestniczyli Seniorzy z mszańskiego klubu „Senior+”, a prowadził je znany nam już z wcześniejszej edycji Mirosław Witkowski.

czw, 29 wrz 2022, 11:53:59

PARKING NA ZIELONEJ

Już z początkiem września można było zauważyć zmiany na ul. Zielonej, w miejscu często wybieranym jako parking, z którego korzystają mieszkańcy miasta, jak i weekendami turyści odwiedzający naszą okolicę. Udogodnienia w postaci wysypanej tłuczniem zatoki parkingowej i wzmocnionego pobocza to efekt prac związanych z wykorzystaniem środków dla gmin górskich pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-25/nowe-taryfy-dla-zbiorowego-zaopatrzenia-w-wode.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-25/nowe-taryfy-dla-zbiorowego-zaopatrzenia-w-wode.html