Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Święto Pszczoły - najmłodsi dali przykład

W Święto Pszczoły, 20 maja na niewielkim skwerku w centrum miasta było głośno jak w ulu. Całe Przedszkole Miejskie nr 2 począwszy od najmłodszych krasnali, po najstarszą zerówkową grupę postanowiło uczcić święto małej, pracowitej Pszczółki. To właśnie najmłodsi pokazali swoją najlepszą stronę edukacji ekologicznej, która pojawia się już w przedszkolu. Z odpadów wtórnych powstały piękne pszczółki i kwiatuszki, które nadały dopiero wschodzącym rabatkom odpowiedniego znaczenia - to miejsce na ulicy Starowiejskiej przygotowane jest jako skwerek roślin miododajnych. Specjalny żółty dzwon również osadzony w tym miejscu zachęca do wrzucania aluminiowych puszek, a zebrane w ten sposób środki przeznaczone będą na kolejne, kolorowe i wielobarwne miejsca przyjazne pszczołom. Dzieci przyniosły ze sobą zebrane wcześniej puszki i od razu okazało się kto miał siłę po śniadaniu. Zgniatane siłą małych stóp puszki jedna za drugą zapełniały szybko dzwon.

Cieszę się, że to właśnie najmłodsi dali przykład to takich działań – mówi Burmistrz Anna Pękała – takie akcje nabierają większego oddziaływania, to zaangażowane w ekologiczne działania dzieci procentuje na działania w rodzinach, mamy małych edukatorów, którzy dokładnie przyglądają się podejmowanym przez nas krokom i potrafią już wyłapać błędy w naszych przyzwyczajeniach.

W międzyczasie również drzewa w okolicy zyskały nowe ozdoby – kolorowe pszczółki rozwieszała na gałęziach jedna grupa przedszkolaków, podczas gdy druga ozdabiała malarsko żółty dzwon przypominając sobie mieszkańców łąk i gatunki różnych roślin. Dziękując za udział w akcji Burmistrz przekazała przedszkolakom nasiona kwiatów oraz słodkie pszczółki. Jak świętować Dzień Pszczoły, to na całego!

 

 

To nie jedna taka akcja dla pszczół na naszym terenie. Już niedługo będziemy chcieli pokazać działania Towarzystwa Ziemi Mszańskiej „Zagórzańscy seniorzy pomagają pszczołom” - czekamy z niecierpliwością! Projekt będzie realizowany z programu Województwa Małopolskiego „Małopolska Pszczoła 2021”

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

śro, 8 wrz 2021, 10:53:21

MIASTO MSZANA DOLNA „TURYSTYCZNYM SKARBEM” – GŁOSUJMY!

Miasto Mszana Dolna oraz obiekty i miejsca z naszej okolicy znalazły się wśród kandydatów na "Turystyczne Skarby Małopolski". Gorąco zachęcamy do głosowania!

pon, 20 wrz 2021, 09:32:04

DYŻUR PRZEDSTAWICIELA PGNIG – WTOREK, 21 WRZEŚNIA

Dyżur przedstawiciela PGNiG w Urzędzie Miasta odbędzie się we wtorek, 21.09.2021r. w sali narad Urzędu Mszana Dolna w godzinach 8:00-14:00. Gorąco zapraszamy!

wto, 14 wrz 2021, 14:38:04

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – W FORMIE WIRTUALNEJ

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem.

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-21/swieto-pszczoly-najmlodsi-dali-przyklad.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-21/swieto-pszczoly-najmlodsi-dali-przyklad.html