Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Mieszka w Mszanie, biega w Rabce, wygrał w Bielsku

Wiktor Antosz z Mszany Dolnej, zawodnik UKS Romer Rabka-Zdrój Mistrzem Polski w Biegach Górskich w Bielsku Białej.

Na początku maja w Bielsku Białej organizowane były 19. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim oraz Pucharze Marszałka Województwa Śląskiego w Biegach Anglosaskich. Właśnie tam udany występ zaliczyli zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój. Biegi anglosaskie, to bieg pod górę i zbieg. Dystanse w zależności od kategorii wiekowej wynosiły odpowiednio U12-800m; U14-1,2km; U16-2,7km; U18 i U20- 6,4km; seniorzy -12km. Wiktor Antosz startując z kategorii U 20 wraz z dwójką innych rabczańskich zawodników na trasie liczącej 6,4km nie dał żadnych szans rywalom i pewnie zwyciężył zostając Mistrzem Polski.

UKS Romer Rabka-Zdrój dzięki dobrym występom indywidualnym zdobył 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i z zawodów przywiózł okazały Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Serdecznie gratulujemy! Również powodem do dumy są indywidualne sukcesy Wiktora Antosza. Życzymy mu dalszych sukcesów!
 

 

na podstawie:
tekst i fot. gorce24

 


Podobne artykuły

czw, 7 gru 2023, 13:04:19

„PSZCZOŁY NASZĄ PASJĄ” - KOŁO PSZCZELARZY W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z Kołem Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. W sobotę, 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece zaplanowany jest bogaty program: prelekcje tematyczne, prezentacja prac malarskich Marii Wnęk oraz pokaz tańca zespołu regionalnego „Zielony Jawor” z Krempach.
 

czw, 7 gru 2023, 13:30:08

TO JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ! POWOLI ZACZYNAMY WCHODZIĆ W KLIMAT ŚWIĄTECZNEGO OCZEKIWANIA.

Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej poczujemy pełną magię Godnych Świąt. Zaprosiliśmy do udziału rękodzielników, artystów, twórców z naszego regionu (i nie tylko); co więcej dodatkowych emocji zapewni nam II Konkurs Potraw Wigilijnych organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki. 

wto, 5 gru 2023, 08:30:51

MSZANA DOLNA LIDEREM POWIATU LIMANOWSKIEGO!

W piątek, 1 grudnia podczas uroczystej gali Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski zaprezentowane zostały wyniki tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Gmin Małopolski, który FRDL MISTiA od 2010 r. realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Poza wyróżnionymi trzema najlepszymi gmianami,, wyróżniono gminy, które objęły prowadzenie w poszczególnych powiatach Małopolski. Liderem Powiatu Limanowskiego zostało Miasto Mszana Dolna!

wto, 5 gru 2023, 08:25:07

MSZANICANKI ZAŚPIEWAŁY NA SESJI

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. Wystosowane zaproszenie na środę, 29 listopada do naszych śpiewających pań skierowane było nie bez powodu – kto śledził wiadomości lokalne na pewno wie, że „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49 Limanowskiej Słazie. 
 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-20/mieszka-w-mszanie-biega-w-rabce-wygral-w-bielsku.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-05-20/mieszka-w-mszanie-biega-w-rabce-wygral-w-bielsku.html