Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Ruszamy z modernizacją ulicy Mroza i Krasińskiego!

W środę, 28 kwietnia podczas XXXV sesji Rady Miejskiej  Burmistrz Miasta Anna Pękała oficjalnie potwierdziła, że dwa zadania znalazły się na ostatecznej liście zadań powiatowych i zadań gminnych przeznaczonych do dofinansowania w 2021 roku w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg zatwierdzonej przez Prezesa Rady Ministrów. Wstępnie wnioskowana kwota dofinansowania na przebudowę dwóch ulic miejskich wynosi 897 370,00 zł.

- Bardzo się cieszę, że uda nam się rozpocząć modernizację ulicy w centrum miasta, o którą mocno zabiegał Radny Jan Szynalik. Myślę, że zarówno on, jak i mieszkańcy będą zadowoleni. Jeśli chodzi o ulicę Mroza, również finalizujemy odcinek, który wymaga natychmiastowej realizacji. To kluczowe połączenie z dynamicznie rozwijającą się okolicą - podsumowała Pani Burmistrz.

Podane w oficjalnej informacji przez Małopolski Urząd Wojewódzki drogi: nr 340571K – to ulica Zygmunta Krasińskiego – wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 605 514,00 zł. Przebudowa obejmuje: roboty przygotowawcze, roboty rozbiórkowe, budowę kanału technologicznego, budowę odwodnienia, zabezpieczenie istniejących w drodze sieci oraz roboty w zakresie wykonania nawierzchni jezdni, zatok postojowych, chodnika oraz zjazdów.

Natomiast na przebudowę drogi gminnej nr 340580K – ulica Ludwika Mroza przyznano dofinansowanie w wysokości 291 856,00 zł. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni o nawierzchni asfaltowej wraz z odwodnieniem, poboczami i zajazdami, a także zabezpieczenie istniejącej infrastruktury technicznej.

Ostateczna wysokość wsparcia finansowego zostanie ustalona na etapie zawierania umowy o dofinansowanie.
 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-29/ruszamy-z-modernizacja-ulicy-mroza-i-krasinskiego.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-29/ruszamy-z-modernizacja-ulicy-mroza-i-krasinskiego.html