Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Aktywna Mszana, czyli kontenerowe szatnie już czekają na sportowców!

W poniedziałek, 26 kwietnia na Stadionie Miejskim w Mszanie Dolnej  zostały postawione kontenery, które na potrzeby zajęć sportowych staną się szatnią z pełnym węzłem sanitarnym.

„Cieszymy się, że właśnie teraz mamy takie zaplecze już u siebie, na miejscu. To czas kiedy powoli zaczynamy wychodzić z obostrzeń, a kluby sportowe z niecierpliwością czekają na powrót na boisko. Myślę, że nie tylko Klub Sportowy TURBACZ, ale również młodzież z naszych szkół będzie ćwiczyć i rozwijać swoje talenty i pasje na zmodernizowanym stadionie z odpowiednim zapleczem. Zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej tym bardziej, że po tak długim czasie spędzonym na zdalnej nauce warto oderwać się od komputera” – zachęca Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Miasto zdecydowało się na tymczasowe rozwiązanie w postaci kontenerów sportowych, jednocześnie składając wniosek w ramach projektu „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska edycja 2021” z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, by pozyskać środki na przygotowanie zaplecza sportowego w przyziemiu budynku nowego Centrum Kultury i wymiany nawierzchni oraz ogrodzenia kompleksu sportowego Orlik na ul. Marka. Na rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać.

Warto podkreślić, że to jedyny taki obiekt w powiecie limanowskim, który służy do organizowania zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z całego naszego powiatu. Po rocznej modernizacji został oddany do użytku jesienią zeszłego roku. Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej obejmowała przebudowę bieżni 400 m z czterema pasami i poszerzeniem terenu do biegu na 110 m przez płotki, z budową nowych stanowisk lekkoatletycznych: rozbiegi do rzutów – kulą, dyskiem, oszczepem, młotem, do skoków – w dal, wzwyż, oraz budową boiska wielofunkcyjnego na górnej płycie stadionu wraz z przebudową istniejących elementów siłowni zewnętrznej i wykonaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych – łączącą górną cześć stadionu z dolną. Umowa obejmowała również  budowę kanalizacji opadowej i instalację oświetlenia zewnętrznego. Wszystkie szczegóły przebudowy zostały uzgodnione z Ministerstwem Sportu, z myślą aby w przyszłości stadion mógł być wykorzystany do przeprowadzenia zawodów o randze zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Dodatkowo Miasto wymieniło ogrodzenie wokół stadionu oraz zamontowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

 


Podobne artykuły

pon, 13 maj 2024, 10:52:08

KONFERENCJA POWIATOWA „JESTEM, ALE… NIE CHCĘ BYĆ” – DEPRESJA I TENDENCJE SAMOBÓJCZE DZIECI I MŁODZIEŻY

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji Powiatowej "Jestem, ale... nie chcę być" - depresja i tendencje samobójcze dzieci i młodzieży. Konferencja zaplanowana jest na dzień 22 maja (środę) o godz. 9:00 w hotelu Górski Raj w Porębie Wielkiej.

pon, 20 maj 2024, 09:22:14

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA NA SPOTKANIE Z WARSZAWSKĄ AKTORKĄ, ALINĄ ŚWIDOWSKĄ

Fundacja Sztetl Mszana Dolna w ramach trzeciej edycji „Opowieść o przedwojennej, dwukulturowej Mszanie Dolnej” zaprasza na niezwykłe spotkanie z warszawską aktorką, Aliną Świdowską, córką Adiny Blady-Szwajger, legendarnej lekarki z getta warszawskiego.

pon, 13 maj 2024, 15:45:44

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

26 maja 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni zespół Folkowe Łętowe.

pon, 20 maj 2024, 11:07:23

ZAPRASZAMY NA ZAGÓRZAŃSKĄ MAJÓWKĘ

Serdecznie zapraszamy na Zagórzańską Majówkę - uroczyste zakończenie tradycyjnych nabożeństw ku czci Matki Bożej. Tym razem kolejne wersy litanii loretańskiej odśpiewamy w usytuowanej pośród łąk umajonych, gór i dolin zielonych, kaplicy w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjno-Rekreacyjnym na Śnieżnicy.

pon, 20 maj 2024, 11:48:53

7. EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – GŁOSUJMY!

Rozpoczęło się głosowanie na zakwalifikowane projekty  w ramach 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. To mieszkańcy Małopolski zdecydują na co przeznaczyć 16 mln złotych. Głosowanie rozpoczęło się 15 maja i trwa do 14 czerwca br. O głosy powalczą aż 232 projekty.

pon, 13 maj 2024, 14:09:50

Z ŻYCZENIAMI W OŚRODKU ZDROWIA

Pamiętając o niedzielnym święcie Pani Burmistrz Agnieszka Orzeł odwiedziła SP ZOZ „Vital Med” i przekazała wraz z najlepszymi życzeniami symboliczną różę naszym paniom pielęgniarkom i pani położnej. Jeszcze raz wszystkiego dobrego!

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html