Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Aktywna Mszana, czyli kontenerowe szatnie już czekają na sportowców!

W poniedziałek, 26 kwietnia na Stadionie Miejskim w Mszanie Dolnej  zostały postawione kontenery, które na potrzeby zajęć sportowych staną się szatnią z pełnym węzłem sanitarnym.

„Cieszymy się, że właśnie teraz mamy takie zaplecze już u siebie, na miejscu. To czas kiedy powoli zaczynamy wychodzić z obostrzeń, a kluby sportowe z niecierpliwością czekają na powrót na boisko. Myślę, że nie tylko Klub Sportowy TURBACZ, ale również młodzież z naszych szkół będzie ćwiczyć i rozwijać swoje talenty i pasje na zmodernizowanym stadionie z odpowiednim zapleczem. Zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej tym bardziej, że po tak długim czasie spędzonym na zdalnej nauce warto oderwać się od komputera” – zachęca Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Miasto zdecydowało się na tymczasowe rozwiązanie w postaci kontenerów sportowych, jednocześnie składając wniosek w ramach projektu „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska edycja 2021” z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, by pozyskać środki na przygotowanie zaplecza sportowego w przyziemiu budynku nowego Centrum Kultury i wymiany nawierzchni oraz ogrodzenia kompleksu sportowego Orlik na ul. Marka. Na rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać.

Warto podkreślić, że to jedyny taki obiekt w powiecie limanowskim, który służy do organizowania zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z całego naszego powiatu. Po rocznej modernizacji został oddany do użytku jesienią zeszłego roku. Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej obejmowała przebudowę bieżni 400 m z czterema pasami i poszerzeniem terenu do biegu na 110 m przez płotki, z budową nowych stanowisk lekkoatletycznych: rozbiegi do rzutów – kulą, dyskiem, oszczepem, młotem, do skoków – w dal, wzwyż, oraz budową boiska wielofunkcyjnego na górnej płycie stadionu wraz z przebudową istniejących elementów siłowni zewnętrznej i wykonaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych – łączącą górną cześć stadionu z dolną. Umowa obejmowała również  budowę kanalizacji opadowej i instalację oświetlenia zewnętrznego. Wszystkie szczegóły przebudowy zostały uzgodnione z Ministerstwem Sportu, z myślą aby w przyszłości stadion mógł być wykorzystany do przeprowadzenia zawodów o randze zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Dodatkowo Miasto wymieniło ogrodzenie wokół stadionu oraz zamontowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

 


Podobne artykuły

czw, 7 gru 2023, 13:04:19

„PSZCZOŁY NASZĄ PASJĄ” - KOŁO PSZCZELARZY W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z Kołem Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. W sobotę, 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece zaplanowany jest bogaty program: prelekcje tematyczne, prezentacja prac malarskich Marii Wnęk oraz pokaz tańca zespołu regionalnego „Zielony Jawor” z Krempach.
 

czw, 7 gru 2023, 13:30:08

TO JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ! POWOLI ZACZYNAMY WCHODZIĆ W KLIMAT ŚWIĄTECZNEGO OCZEKIWANIA.

Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej poczujemy pełną magię Godnych Świąt. Zaprosiliśmy do udziału rękodzielników, artystów, twórców z naszego regionu (i nie tylko); co więcej dodatkowych emocji zapewni nam II Konkurs Potraw Wigilijnych organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki. 

wto, 5 gru 2023, 08:30:51

MSZANA DOLNA LIDEREM POWIATU LIMANOWSKIEGO!

W piątek, 1 grudnia podczas uroczystej gali Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski zaprezentowane zostały wyniki tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Gmin Małopolski, który FRDL MISTiA od 2010 r. realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Poza wyróżnionymi trzema najlepszymi gmianami,, wyróżniono gminy, które objęły prowadzenie w poszczególnych powiatach Małopolski. Liderem Powiatu Limanowskiego zostało Miasto Mszana Dolna!

wto, 5 gru 2023, 08:25:07

MSZANICANKI ZAŚPIEWAŁY NA SESJI

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. Wystosowane zaproszenie na środę, 29 listopada do naszych śpiewających pań skierowane było nie bez powodu – kto śledził wiadomości lokalne na pewno wie, że „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49 Limanowskiej Słazie. 
 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html