Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Aktywna Mszana, czyli kontenerowe szatnie już czekają na sportowców!

W poniedziałek, 26 kwietnia na Stadionie Miejskim w Mszanie Dolnej  zostały postawione kontenery, które na potrzeby zajęć sportowych staną się szatnią z pełnym węzłem sanitarnym.

„Cieszymy się, że właśnie teraz mamy takie zaplecze już u siebie, na miejscu. To czas kiedy powoli zaczynamy wychodzić z obostrzeń, a kluby sportowe z niecierpliwością czekają na powrót na boisko. Myślę, że nie tylko Klub Sportowy TURBACZ, ale również młodzież z naszych szkół będzie ćwiczyć i rozwijać swoje talenty i pasje na zmodernizowanym stadionie z odpowiednim zapleczem. Zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej tym bardziej, że po tak długim czasie spędzonym na zdalnej nauce warto oderwać się od komputera” – zachęca Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Miasto zdecydowało się na tymczasowe rozwiązanie w postaci kontenerów sportowych, jednocześnie składając wniosek w ramach projektu „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska edycja 2021” z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, by pozyskać środki na przygotowanie zaplecza sportowego w przyziemiu budynku nowego Centrum Kultury i wymiany nawierzchni oraz ogrodzenia kompleksu sportowego Orlik na ul. Marka. Na rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać.

Warto podkreślić, że to jedyny taki obiekt w powiecie limanowskim, który służy do organizowania zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z całego naszego powiatu. Po rocznej modernizacji został oddany do użytku jesienią zeszłego roku. Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej obejmowała przebudowę bieżni 400 m z czterema pasami i poszerzeniem terenu do biegu na 110 m przez płotki, z budową nowych stanowisk lekkoatletycznych: rozbiegi do rzutów – kulą, dyskiem, oszczepem, młotem, do skoków – w dal, wzwyż, oraz budową boiska wielofunkcyjnego na górnej płycie stadionu wraz z przebudową istniejących elementów siłowni zewnętrznej i wykonaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych – łączącą górną cześć stadionu z dolną. Umowa obejmowała również  budowę kanalizacji opadowej i instalację oświetlenia zewnętrznego. Wszystkie szczegóły przebudowy zostały uzgodnione z Ministerstwem Sportu, z myślą aby w przyszłości stadion mógł być wykorzystany do przeprowadzenia zawodów o randze zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Dodatkowo Miasto wymieniło ogrodzenie wokół stadionu oraz zamontowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html