Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Aktywna Mszana, czyli kontenerowe szatnie już czekają na sportowców!

W poniedziałek, 26 kwietnia na Stadionie Miejskim w Mszanie Dolnej  zostały postawione kontenery, które na potrzeby zajęć sportowych staną się szatnią z pełnym węzłem sanitarnym.

„Cieszymy się, że właśnie teraz mamy takie zaplecze już u siebie, na miejscu. To czas kiedy powoli zaczynamy wychodzić z obostrzeń, a kluby sportowe z niecierpliwością czekają na powrót na boisko. Myślę, że nie tylko Klub Sportowy TURBACZ, ale również młodzież z naszych szkół będzie ćwiczyć i rozwijać swoje talenty i pasje na zmodernizowanym stadionie z odpowiednim zapleczem. Zapraszamy wszystkich do aktywności fizycznej tym bardziej, że po tak długim czasie spędzonym na zdalnej nauce warto oderwać się od komputera” – zachęca Burmistrz Miasta Anna Pękała.

Miasto zdecydowało się na tymczasowe rozwiązanie w postaci kontenerów sportowych, jednocześnie składając wniosek w ramach projektu „Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej - Sportowa Polska edycja 2021” z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, by pozyskać środki na przygotowanie zaplecza sportowego w przyziemiu budynku nowego Centrum Kultury i wymiany nawierzchni oraz ogrodzenia kompleksu sportowego Orlik na ul. Marka. Na rozstrzygnięcie musimy jednak poczekać.

Warto podkreślić, że to jedyny taki obiekt w powiecie limanowskim, który służy do organizowania zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży z całego naszego powiatu. Po rocznej modernizacji został oddany do użytku jesienią zeszłego roku. Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Mszanie Dolnej obejmowała przebudowę bieżni 400 m z czterema pasami i poszerzeniem terenu do biegu na 110 m przez płotki, z budową nowych stanowisk lekkoatletycznych: rozbiegi do rzutów – kulą, dyskiem, oszczepem, młotem, do skoków – w dal, wzwyż, oraz budową boiska wielofunkcyjnego na górnej płycie stadionu wraz z przebudową istniejących elementów siłowni zewnętrznej i wykonaniem pochylni dla osób niepełnosprawnych – łączącą górną cześć stadionu z dolną. Umowa obejmowała również  budowę kanalizacji opadowej i instalację oświetlenia zewnętrznego. Wszystkie szczegóły przebudowy zostały uzgodnione z Ministerstwem Sportu, z myślą aby w przyszłości stadion mógł być wykorzystany do przeprowadzenia zawodów o randze zgodnej ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). Dodatkowo Miasto wymieniło ogrodzenie wokół stadionu oraz zamontowano nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

 


Podobne artykuły

czw, 1 kwi 2021, 23:35:05

TRWA NARODOWY SPIS POWSZECHNY LUDNOŚCI I MIESZKAŃ NSP 2021

Przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że od 1 kwietnia na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021.

czw, 29 kwi 2021, 09:37:42

W MAJU ZMIANA W ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA

Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu.

pią, 14 maj 2021, 07:56:16

5. EDYCJA BUDŻETU OBYWATELSKIEGO - GŁOSUJ NA NASZE PROJEKTY!

Do głosowania w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego dopuszczono rekordową liczbę zadań, w tym kilka loklanych, z naszego regionu.

pią, 14 maj 2021, 14:33:40

MIASTO OTRZYMA WSPARCIE W RAMACH PROGRAMU ''SENIOR +''

Miasto Mszana Dolna otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 119.620,00  złotych na utworzenie placówki dla osób starszych w ramach Programu Wieloletniego „Senior +”.

wto, 11 maj 2021, 16:21:20

PRZYPOMINAMY O AKCJI ''SADZONKI ZA SZKŁO''

Postanowilliśmy kontynuować akcję „Czekolada za szkło”, wyznaczając sobie inne gratyfikacje. Zmieniamy również hasło na "Sadzonki za szkło".
 

wto, 4 maj 2021, 14:39:47

SKARB PO MAJÓWCE

Tym razem nagrody za komplet korali odebrały dwie dzielne poszukiwaczki zagórzańskich skarbów.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-27/aktywna-mszana-czyli-kontenerowe-szatnie-juz-czekaja-na-sportowcow.html