Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia br. przedstawiciele samorządu Gminy Mszana Dolna: Bolesław Żaba - Wójt Gminy, Katarzyna Szybiak – Zastępca Wójta oraz Jan Chorągwicki – Przewodniczący Rady Gminy, jak również Anna Pękała - Burmistrz Miasta Mszana Dolna uczcili pamięć ofiar zbrodni katyńskiej oraz katastrofy smoleńskiej. Przy pomniku katyńskim w Parku Miejskim w Mszanie Dolnej złożyli kwiaty i zapalili znicze. Również przedstawiciele Rady Miejskiej w sobotę, 10 kwietnia złożyli w parku okolicznościową wiązankę. Radę Miejską reprezentowali: Janusz Matoga - Przewodniczący Rady Miejskiej, Janina Flig - Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz Agnieszka Sasal - przewodnicząca Komisji Oświaty.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej obchodzony jest 13 kwietnia - w rocznicę opublikowania informacji o masowych grobach polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 r. W tym roku przypada 81. rocznica ludobójstwa dokonanego na blisko 22 tysiącach Polaków, wśród których byli m.in. żołnierze, oficerowie, policjanci oraz strażnicy graniczni.

Ze względu na obostrzenia spowodowane epidemią odwołano tegoroczne obchody organizowane wspólnie przez samorządy Miasta i Gminy Mszana Dolna oraz Gminę Niedźwiedź. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do organizacji uroczystości w tradycyjnej formie.na podstawie:
www.mszana.pl
red. Monika Homa


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-13/dzien-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-04-13/dzien-pamieci-ofiar-zbrodni-katynskiej.html