Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miniony weekend pod znakiem Zimowej Spartakiady KSM

Sport wiąże się z ciągłym pokonywaniem własnych ograniczeń. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy 11. edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej. W sobotę 6 marca warunki do jazdy na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej były bardzo dobre, a chętnych do wzięcia udziału w darmowych zawodach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Stację Narciarską Kasina SKI nie brakowało.

Mroźny poranek nie zniechęcił nikogo do zdrowej, sportowej rywalizacji. W tym roku blisko 60 uczestników wzięło udział w trzech konkurencjach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek) oraz slalom gigant dla osób duchownych. Znana z poprzednich edycji konkurencja zjazdu na „byle czym” wyjątkowo została przeniesiona do sieci – internauci będą mogli głosować na najlepsze pojazdy, których autorzy otrzymaj nagrody. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obowiązek zachowania dystansu nie odbyły się gry i zabawy na śniegu dla rodzin. Na stoku była obecna również maskotka – Spartakiadowicz, który miał dla zgromadzonych słodki poczęstunek z wartościowym cytatem szczególnego patrona tegorocznej Spartakiady – Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To właśnie z jego nauczania zaczerpnięto hasło przewodnie edycji, wpisując tym samym Spartakiadę w duchowe przygotowania do beatyfikacji prymasa.

Dzięki wsparciu patronów, gościnności gospodarzy stoku narciarskiego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej oraz pracy ponad 20 wolontariuszy, 11. Spartakiada Zimowa odbyła się bez przeszkód a uczestnicy mogli z odwagą pokonywać swoje ograniczenia i uzyskać bardzo dobre czasy przejazdów. Zachowując wszystkie obowiązujące ograniczenia uczestnicy oraz ich rodziny mogli bezpiecznie czerpać radość z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Ze stoku nikt nie wyjechał z pustymi rękoma, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. Na tegorocznej Spartakiadzie obecna była burmistrz miasta Mszana Dolna Anna Pękała, która wraz z włodarzami okolicznych gmin ufundowała i miała okazję wręczyć nagrody zawodnikom stającym na podium.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat medialny nad 11. Ogólnopolską Spartakiadą Zimową objęli: Gość Niedzielny, Niedziela Małopolska, Radio Plus, Katolicki Miesięcznik Studencki Tryby oraz miesięcznik Wzrastanie.

Sponsorami wydarzenia zostali: Wydawnictwo Arcana, Tymbark, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Esprit oraz Wydawnictwo Biały Kruk.


Partnerzy 11. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej: Gmina Lubień, Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna oraz Gmina Niedźwiedź.red. KSM Archidiecezja Krakowska

Fotorelacja:

Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej


Wyniki:
Narciarstwo 8-12 lat, dziewczęta i chłopcy:
1.    Marcel Flig
2.    Anna Irzyk
3.    Oliwier Włodarczyk
Narciarstwo 13-16 lat, dziewczęta
1.    Wiktoria Rojek
2.    Klaudia Miciura
3.    Natalia Śmierciak
Narciarstwo 13-16 lat, chłopcy
1.    Mateusz Dziedzina
2.    Jakub Wójcik
3.    Grzegorz Liszka
Narciarstwo 17-30 lat, kobiety
1.    Anna Popiołek
2.    Karolina Maćkowiak
3.    Urszula Bartkowska
Narciarstwo 17-30 lat, mężczyźni
1.    Patryk Woś
2.    Piotr Kałafut
3.    Aleksander Sereman
Snowboard kobiety
1.    Klaudia Michura
2.    Dagmara Nizioł
Snowboard mężczyźni
1.    Krzysztof Przebinda
2.    Bartosz Wójcik
Slalom gigant osób duchownych:
1.    Mariusz Tabor
2.    Bartłomiej Wajda


 


Podobne artykuły

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

czw, 9 wrz 2021, 08:40:21

9 WRZEŚNIA TO DZIEŃ RECYKLINGU BATERII, A MY JUŻ MAMY SWOJEGO LOKALNEGO LIDERA!

9 września to Dzień Recyklingu Baterii, a my już mamy swojego lokalnego lidera, który zajął pierwsze miejsce w ogólnokrajowym konkursie! To Miejskie Przedszkole nr 2 im. Janiny Porazińskiej daje nam tak wspaniały przykład ekologicznych działań.

wto, 7 wrz 2021, 16:01:06

JUBILEUSZOWE, NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY

To już jubileuszowa, X edycja Narodowego Czytania, które organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. 5 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej odbyło się Narodowe Czytanie „Moralności Pani Dulskiej”.
 

wto, 31 sie 2021, 14:51:03

DRUGI HISTORYCZNY SPACER MICHAŁA WÓJCIKA POBUDZIŁ WYOBRAŹNIĘ

W sobotę, 28 sierpnia niezwykłe zgromadzenie popołudniową porą pod budynkiem poczty świadczyło o tym, jak duża ilość osób zainteresowanych jest historią swojego miasta. Po pierwszym spacerze historycznych zorganizowanym w lipcu, Michał Wójcik zaprosił na kolejny.

czw, 26 sie 2021, 08:39:31

XXII TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO ZA NAMI

Jak zwykle w sierpniu na kortach pensjonatu “Szczebel” miał miejsce Turniej Tenisa Ziemnego. Były to już dwudzieste drugie rozgrywki organizowane przez Ognisko TKKF “Lubogoszcz”.


 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-03-12/miniony-weekend-pod-znakiem-zimowej-spartakiady-ksm.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-03-12/miniony-weekend-pod-znakiem-zimowej-spartakiady-ksm.html