Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miniony weekend pod znakiem Zimowej Spartakiady KSM

Sport wiąże się z ciągłym pokonywaniem własnych ograniczeń. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy 11. edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej. W sobotę 6 marca warunki do jazdy na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej były bardzo dobre, a chętnych do wzięcia udziału w darmowych zawodach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Stację Narciarską Kasina SKI nie brakowało.

Mroźny poranek nie zniechęcił nikogo do zdrowej, sportowej rywalizacji. W tym roku blisko 60 uczestników wzięło udział w trzech konkurencjach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek) oraz slalom gigant dla osób duchownych. Znana z poprzednich edycji konkurencja zjazdu na „byle czym” wyjątkowo została przeniesiona do sieci – internauci będą mogli głosować na najlepsze pojazdy, których autorzy otrzymaj nagrody. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obowiązek zachowania dystansu nie odbyły się gry i zabawy na śniegu dla rodzin. Na stoku była obecna również maskotka – Spartakiadowicz, który miał dla zgromadzonych słodki poczęstunek z wartościowym cytatem szczególnego patrona tegorocznej Spartakiady – Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To właśnie z jego nauczania zaczerpnięto hasło przewodnie edycji, wpisując tym samym Spartakiadę w duchowe przygotowania do beatyfikacji prymasa.

Dzięki wsparciu patronów, gościnności gospodarzy stoku narciarskiego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej oraz pracy ponad 20 wolontariuszy, 11. Spartakiada Zimowa odbyła się bez przeszkód a uczestnicy mogli z odwagą pokonywać swoje ograniczenia i uzyskać bardzo dobre czasy przejazdów. Zachowując wszystkie obowiązujące ograniczenia uczestnicy oraz ich rodziny mogli bezpiecznie czerpać radość z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Ze stoku nikt nie wyjechał z pustymi rękoma, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. Na tegorocznej Spartakiadzie obecna była burmistrz miasta Mszana Dolna Anna Pękała, która wraz z włodarzami okolicznych gmin ufundowała i miała okazję wręczyć nagrody zawodnikom stającym na podium.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat medialny nad 11. Ogólnopolską Spartakiadą Zimową objęli: Gość Niedzielny, Niedziela Małopolska, Radio Plus, Katolicki Miesięcznik Studencki Tryby oraz miesięcznik Wzrastanie.

Sponsorami wydarzenia zostali: Wydawnictwo Arcana, Tymbark, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Esprit oraz Wydawnictwo Biały Kruk.


Partnerzy 11. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej: Gmina Lubień, Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna oraz Gmina Niedźwiedź.red. KSM Archidiecezja Krakowska

Fotorelacja:

Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej


Wyniki:
Narciarstwo 8-12 lat, dziewczęta i chłopcy:
1.    Marcel Flig
2.    Anna Irzyk
3.    Oliwier Włodarczyk
Narciarstwo 13-16 lat, dziewczęta
1.    Wiktoria Rojek
2.    Klaudia Miciura
3.    Natalia Śmierciak
Narciarstwo 13-16 lat, chłopcy
1.    Mateusz Dziedzina
2.    Jakub Wójcik
3.    Grzegorz Liszka
Narciarstwo 17-30 lat, kobiety
1.    Anna Popiołek
2.    Karolina Maćkowiak
3.    Urszula Bartkowska
Narciarstwo 17-30 lat, mężczyźni
1.    Patryk Woś
2.    Piotr Kałafut
3.    Aleksander Sereman
Snowboard kobiety
1.    Klaudia Michura
2.    Dagmara Nizioł
Snowboard mężczyźni
1.    Krzysztof Przebinda
2.    Bartosz Wójcik
Slalom gigant osób duchownych:
1.    Mariusz Tabor
2.    Bartłomiej Wajda


 


Podobne artykuły

śro, 9 cze 2021, 15:53:58

PIERWSZE ZAWODY NA NASZYM STADIONIE!

We wtorek, 8 czerwca odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. To pierwsze takie zawody na naszym stadionie miejskim, które po dłuższej, spowodowanej epidemią przerwie mogły odbyć się na naszym obiekcie.

wto, 8 cze 2021, 13:58:12

SAME SUKCESY UKS KORYO W OSTROWCU!

W niedzielę, 6 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim został rozegrany turniej dla dzieci, młodzików i kadetów „Baba Jaga Cup”. UKS KORYO może pochwalić się niesamowitą ilością medali.

śro, 2 cze 2021, 14:35:15

UKS KORYO ZDOBYWA MEDALE I TYTUŁY W STOLICY

W dniach 28 do 30 maja br.  w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Klub UKS KORYO Mszana Dolna osiągnął wysokie wyniki sportowe.

wto, 1 cze 2021, 16:11:42

EKOLOGICZNA DEKLARACJA I WSPÓLNE KROKI NA PRZYSZŁOŚĆ

Zagórzańskie samorządy: Gmina Niedźwiedź, Gmina Mszana Dolna i Miasto Mszana Dolna przy udziale i wsparciu Gorczańskiego Parku Narodowego zorganizowały w minionym tygodniu ZIELONY DZIEŃ SAMORZĄDOWCA w Porębie Wielkiej

czw, 20 maj 2021, 08:24:54

MIESZKA W MSZANIE, BIEGA W RABCE, WYGRAŁ W BIELSKU

Wiktor Antosz z Mszany Dolnej, zawodnik UKS Romer Rabka-Zdrój Mistrzem Polski w Biegach Górskich w Bielsku Białej.

czw, 20 maj 2021, 08:51:20

NAGRODY W POWIECIE DLA ZASŁUŻONYCH W SPORCIE I KULTURZE

Podczas XVII Sesji Rady Powiatu Limanowskiego, zostały przyznane nagrody pieniężne osobom wyróżniającym się w działalności sportowej oraz twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury z terenu powiatu Limanowskiego za rok 2020.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-03-12/miniony-weekend-pod-znakiem-zimowej-spartakiady-ksm.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-03-12/miniony-weekend-pod-znakiem-zimowej-spartakiady-ksm.html