Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Miniony weekend pod znakiem Zimowej Spartakiady KSM

Sport wiąże się z ciągłym pokonywaniem własnych ograniczeń. Wiedzą o tym doskonale uczestnicy 11. edycji Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej. W sobotę 6 marca warunki do jazdy na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej były bardzo dobre, a chętnych do wzięcia udziału w darmowych zawodach organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Stację Narciarską Kasina SKI nie brakowało.

Mroźny poranek nie zniechęcił nikogo do zdrowej, sportowej rywalizacji. W tym roku blisko 60 uczestników wzięło udział w trzech konkurencjach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek) oraz slalom gigant dla osób duchownych. Znana z poprzednich edycji konkurencja zjazdu na „byle czym” wyjątkowo została przeniesiona do sieci – internauci będą mogli głosować na najlepsze pojazdy, których autorzy otrzymaj nagrody. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i obowiązek zachowania dystansu nie odbyły się gry i zabawy na śniegu dla rodzin. Na stoku była obecna również maskotka – Spartakiadowicz, który miał dla zgromadzonych słodki poczęstunek z wartościowym cytatem szczególnego patrona tegorocznej Spartakiady – Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To właśnie z jego nauczania zaczerpnięto hasło przewodnie edycji, wpisując tym samym Spartakiadę w duchowe przygotowania do beatyfikacji prymasa.

Dzięki wsparciu patronów, gościnności gospodarzy stoku narciarskiego Kasina SKI w Kasinie Wielkiej oraz pracy ponad 20 wolontariuszy, 11. Spartakiada Zimowa odbyła się bez przeszkód a uczestnicy mogli z odwagą pokonywać swoje ograniczenia i uzyskać bardzo dobre czasy przejazdów. Zachowując wszystkie obowiązujące ograniczenia uczestnicy oraz ich rodziny mogli bezpiecznie czerpać radość z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Ze stoku nikt nie wyjechał z pustymi rękoma, a zwycięzcy otrzymali cenne nagrody. Na tegorocznej Spartakiadzie obecna była burmistrz miasta Mszana Dolna Anna Pękała, która wraz z włodarzami okolicznych gmin ufundowała i miała okazję wręczyć nagrody zawodnikom stającym na podium.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Patronat medialny nad 11. Ogólnopolską Spartakiadą Zimową objęli: Gość Niedzielny, Niedziela Małopolska, Radio Plus, Katolicki Miesięcznik Studencki Tryby oraz miesięcznik Wzrastanie.

Sponsorami wydarzenia zostali: Wydawnictwo Arcana, Tymbark, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Esprit oraz Wydawnictwo Biały Kruk.


Partnerzy 11. Ogólnopolskiej Spartakiady Zimowej: Gmina Lubień, Gmina Mszana Dolna, Miasto Mszana Dolna oraz Gmina Niedźwiedź.red. KSM Archidiecezja Krakowska

Fotorelacja:

Klaudia Widłak, KSM Archidiecezji Krakowskiej


Wyniki:
Narciarstwo 8-12 lat, dziewczęta i chłopcy:
1.    Marcel Flig
2.    Anna Irzyk
3.    Oliwier Włodarczyk
Narciarstwo 13-16 lat, dziewczęta
1.    Wiktoria Rojek
2.    Klaudia Miciura
3.    Natalia Śmierciak
Narciarstwo 13-16 lat, chłopcy
1.    Mateusz Dziedzina
2.    Jakub Wójcik
3.    Grzegorz Liszka
Narciarstwo 17-30 lat, kobiety
1.    Anna Popiołek
2.    Karolina Maćkowiak
3.    Urszula Bartkowska
Narciarstwo 17-30 lat, mężczyźni
1.    Patryk Woś
2.    Piotr Kałafut
3.    Aleksander Sereman
Snowboard kobiety
1.    Klaudia Michura
2.    Dagmara Nizioł
Snowboard mężczyźni
1.    Krzysztof Przebinda
2.    Bartosz Wójcik
Slalom gigant osób duchownych:
1.    Mariusz Tabor
2.    Bartłomiej Wajda


 


Podobne artykuły

czw, 7 gru 2023, 13:04:19

„PSZCZOŁY NASZĄ PASJĄ” - KOŁO PSZCZELARZY W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z Kołem Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. W sobotę, 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece zaplanowany jest bogaty program: prelekcje tematyczne, prezentacja prac malarskich Marii Wnęk oraz pokaz tańca zespołu regionalnego „Zielony Jawor” z Krempach.
 

czw, 7 gru 2023, 13:30:08

TO JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ! POWOLI ZACZYNAMY WCHODZIĆ W KLIMAT ŚWIĄTECZNEGO OCZEKIWANIA.

Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej poczujemy pełną magię Godnych Świąt. Zaprosiliśmy do udziału rękodzielników, artystów, twórców z naszego regionu (i nie tylko); co więcej dodatkowych emocji zapewni nam II Konkurs Potraw Wigilijnych organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki. 

wto, 5 gru 2023, 08:30:51

MSZANA DOLNA LIDEREM POWIATU LIMANOWSKIEGO!

W piątek, 1 grudnia podczas uroczystej gali Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski zaprezentowane zostały wyniki tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Gmin Małopolski, który FRDL MISTiA od 2010 r. realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Poza wyróżnionymi trzema najlepszymi gmianami,, wyróżniono gminy, które objęły prowadzenie w poszczególnych powiatach Małopolski. Liderem Powiatu Limanowskiego zostało Miasto Mszana Dolna!

wto, 5 gru 2023, 08:25:07

MSZANICANKI ZAŚPIEWAŁY NA SESJI

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. Wystosowane zaproszenie na środę, 29 listopada do naszych śpiewających pań skierowane było nie bez powodu – kto śledził wiadomości lokalne na pewno wie, że „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49 Limanowskiej Słazie. 
 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-03-12/miniony-weekend-pod-znakiem-zimowej-spartakiady-ksm.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-03-12/miniony-weekend-pod-znakiem-zimowej-spartakiady-ksm.html