Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Śmieci, śmieci...

Urząd Miasta otrzymał zgłoszenie związane z nieprawidłowym odbieraniem śmieci przez pracowników ZGK. Poprosiliśmy o wyjaśnienia i poniżej publikujemy odpowiedź przygotowaną przez dyrektora ZGK. Nie jest naszą intencją przerzucanie się winą, jednak zwracamy uwagę na fakt, że nieprawidłowości mogą pojawić się po każdej stronie. Dziękujemy za reakcję naszego mieszkańca, która może być przyczynkiem do dalszych rozmów i wypracowywania wspólnych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami na terenie naszego miasta. Bądźmy razem odpowiedzialni za miasto w którym żyjemy.
 

Wezwany przez Burmistrz Miasta do złożenia natychmiastowych wyjaśnień związanych z brakiem segregacji śmieci na terenie miasta Mszana Dolna, w szczególności z mieszaniem śmieci przez pracowników śmieciarki z budynków wielolokalowych w dniu 16.02.2021 uprzejmie wyjaśniam:
1. Śmieci z terenu miasta zbierane są selektywnie. Załączam zdjęcia pełnych kontenerów poszczególnych frakcji odpadowych.

2. W przypadku budynków wielolokalowych gdy śmieci są posortowane śmieciarka dwa razy odbiera poszczególne frakcje. Za pierwszym razem szkło i papier, za drugim razem zmieszane i plastik.
3. Przy budynkach wielolokalowych napisy na pojemnikach często nie pokrywają się z rzeczywistością. W takim przypadku śmieci traktowane są jako zmieszane.
4. Pracownicy w dniu 16.02.2021 zaglądając do pojemników stwierdzili że zawartość pojemników nie jest czystą frakcją jaka jest opisana na pojemniku. Załączam zdjęcia śmietników przy budynkach wielolokalowych.


5. W dużych zbiorczych śmietnikach przy budynkach wielolokalowych segregacja działa bardzo słabo. Nie ma tam żadnej identyfikacji wytwórcy odpadów.
6. Ręczne dosegregowywanie odpadów przy budynkach wielolokalowych jest niemożliwe ze względów sanitarnych i epidemiologicznych.
 

 


Tomasz Dul
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej


 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-17/smieci-smieci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-17/smieci-smieci.html