Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Śmieci, śmieci...

Urząd Miasta otrzymał zgłoszenie związane z nieprawidłowym odbieraniem śmieci przez pracowników ZGK. Poprosiliśmy o wyjaśnienia i poniżej publikujemy odpowiedź przygotowaną przez dyrektora ZGK. Nie jest naszą intencją przerzucanie się winą, jednak zwracamy uwagę na fakt, że nieprawidłowości mogą pojawić się po każdej stronie. Dziękujemy za reakcję naszego mieszkańca, która może być przyczynkiem do dalszych rozmów i wypracowywania wspólnych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami na terenie naszego miasta. Bądźmy razem odpowiedzialni za miasto w którym żyjemy.
 

Wezwany przez Burmistrz Miasta do złożenia natychmiastowych wyjaśnień związanych z brakiem segregacji śmieci na terenie miasta Mszana Dolna, w szczególności z mieszaniem śmieci przez pracowników śmieciarki z budynków wielolokalowych w dniu 16.02.2021 uprzejmie wyjaśniam:
1. Śmieci z terenu miasta zbierane są selektywnie. Załączam zdjęcia pełnych kontenerów poszczególnych frakcji odpadowych.

2. W przypadku budynków wielolokalowych gdy śmieci są posortowane śmieciarka dwa razy odbiera poszczególne frakcje. Za pierwszym razem szkło i papier, za drugim razem zmieszane i plastik.
3. Przy budynkach wielolokalowych napisy na pojemnikach często nie pokrywają się z rzeczywistością. W takim przypadku śmieci traktowane są jako zmieszane.
4. Pracownicy w dniu 16.02.2021 zaglądając do pojemników stwierdzili że zawartość pojemników nie jest czystą frakcją jaka jest opisana na pojemniku. Załączam zdjęcia śmietników przy budynkach wielolokalowych.


5. W dużych zbiorczych śmietnikach przy budynkach wielolokalowych segregacja działa bardzo słabo. Nie ma tam żadnej identyfikacji wytwórcy odpadów.
6. Ręczne dosegregowywanie odpadów przy budynkach wielolokalowych jest niemożliwe ze względów sanitarnych i epidemiologicznych.
 

 


Tomasz Dul
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej


 


Podobne artykuły

sob, 12 cze 2021, 00:12:07

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W MSZANIE DOLNEJ

Zaszczep się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień na parkingu za Urzędem Gminy.

wto, 15 cze 2021, 14:53:52

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, iż w związku z planowanym przepięciem sieci wodociągowej w rejonie ul. J. Matejki i Ks. J. Stabrawy w dniu 16.06.2021r. (środa) nastąpi w godz. 9:00-11:00 przerwa w dostawie wody.
 

śro, 9 cze 2021, 13:22:29

SPISZ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia 2021. Jednym z elementów, które mają zachęcić do wzięcia w nim udziału, jest loteria.
 

śro, 2 cze 2021, 14:16:59

MOPS ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Nałogom i agresji mówię – NIE”.

pon, 31 maj 2021, 16:24:14

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Urząd Miasta Mszana Dolna informuje, że od 1 czerwca do 31 sierpnia będą obowiązywać nowe godziny pracy. Od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 11 maj 2021, 16:21:20

PRZYPOMINAMY O AKCJI ''SADZONKI ZA SZKŁO''

Postanowilliśmy kontynuować akcję „Czekolada za szkło”, wyznaczając sobie inne gratyfikacje. Zmieniamy również hasło na "Sadzonki za szkło".
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-17/smieci-smieci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-17/smieci-smieci.html