Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Śmieci, śmieci...

Urząd Miasta otrzymał zgłoszenie związane z nieprawidłowym odbieraniem śmieci przez pracowników ZGK. Poprosiliśmy o wyjaśnienia i poniżej publikujemy odpowiedź przygotowaną przez dyrektora ZGK. Nie jest naszą intencją przerzucanie się winą, jednak zwracamy uwagę na fakt, że nieprawidłowości mogą pojawić się po każdej stronie. Dziękujemy za reakcję naszego mieszkańca, która może być przyczynkiem do dalszych rozmów i wypracowywania wspólnych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami na terenie naszego miasta. Bądźmy razem odpowiedzialni za miasto w którym żyjemy.
 

Wezwany przez Burmistrz Miasta do złożenia natychmiastowych wyjaśnień związanych z brakiem segregacji śmieci na terenie miasta Mszana Dolna, w szczególności z mieszaniem śmieci przez pracowników śmieciarki z budynków wielolokalowych w dniu 16.02.2021 uprzejmie wyjaśniam:
1. Śmieci z terenu miasta zbierane są selektywnie. Załączam zdjęcia pełnych kontenerów poszczególnych frakcji odpadowych.

2. W przypadku budynków wielolokalowych gdy śmieci są posortowane śmieciarka dwa razy odbiera poszczególne frakcje. Za pierwszym razem szkło i papier, za drugim razem zmieszane i plastik.
3. Przy budynkach wielolokalowych napisy na pojemnikach często nie pokrywają się z rzeczywistością. W takim przypadku śmieci traktowane są jako zmieszane.
4. Pracownicy w dniu 16.02.2021 zaglądając do pojemników stwierdzili że zawartość pojemników nie jest czystą frakcją jaka jest opisana na pojemniku. Załączam zdjęcia śmietników przy budynkach wielolokalowych.


5. W dużych zbiorczych śmietnikach przy budynkach wielolokalowych segregacja działa bardzo słabo. Nie ma tam żadnej identyfikacji wytwórcy odpadów.
6. Ręczne dosegregowywanie odpadów przy budynkach wielolokalowych jest niemożliwe ze względów sanitarnych i epidemiologicznych.
 

 


Tomasz Dul
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej


 


Podobne artykuły

pią, 17 lis 2023, 13:50:03

II KONKURS POTRAW WIGILIJNYCH - ZACHĘCAMY DO ZGŁOSZEŃ

Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” zaprasza na II Konkurs Potraw Wigilijnych, który odbędzie się 10 grudnia 2023 r. o godz. 14.00 na placu targowym w Mszanie Dolnej podczas Zagórzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

pon, 4 gru 2023, 10:18:54

III GALA WOLONTARIATU - 8 GRUDNIA

III Gala Wolontariatu w Mszanie Dolnej zaplanowana na piatek, 8 grudnia to wydarzenie towarzyszące obchodom Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Tegoroczna gala nabiera szczególnego znaczenia, gdyż łączy się z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

 

 

pon, 4 gru 2023, 10:52:53

ZAŚPIEWAJMY RAZEM KOLĘDĘ – CHÓR GOSPEL ZAPRASZA NA SWOJĄ PRÓBĘ

Chór Gospel działający przy Miejskim Ośrodku Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Powoli zbliża się świąteczny czas, podczas którego z każdej strony słychać kolędy, pastorałki czy świąteczne piosenki. 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

wto, 28 lis 2023, 12:46:40

PRACE NA WODOCIĄGU

W związku z pracami na sieci wodociągowej, zmierzającymi do ograniczenia jej zużycia, będą występowały okresowe zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Szczególnie w godzinach nocnych, przy małych rozbiorach, ciśnienie w sieci wodociągowej może wzrastać do wartości przekraczającej 0,6 MPa (6 barów). Mieszkamy w rejonie górzystym gdzie nieuniknione są zmiany ciśnienia wody podawanej do odbiorców. Rury wodociągowe poddawane są próbie ciśnieniowej do ok 12 barów.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-17/smieci-smieci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-17/smieci-smieci.html