Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Podpisana umowa

Pod koniec stycznia Burmistrz Miasta Anna Pękała oraz Michał Stawarski Dyrektor biura Związku Euroregion „Tatry” podpisali umowę ze Związkiem Euroregion „Tatry” o dofinansowanie mikroprojektu indywidualnego "Aktywni z każdej strony" - polsko-słowackie dziedzictwo sportowe Gminy Nižná i Miasta Mszana Dolna w ramach środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.


Nasz projekt jest jednym z 21 projektów na pograniczu polsko-słowackim, dzięki któremu zostanie poszerzona infrastruktura turystyczna. W ramach projektu zostaną wydane książki o dziedzictwie sportowym w obu miejscowościach, przewodniki turystyczne oraz „malowane mapy” po Gminie Nižná i Mieście Mszana Dolna. Projekt będzie realizowany od marca do grudnia 2021r.

Mamy jeszcze plany związane z meczami towarzyskimi obu drużyn piłkarskich, bardzo liczymy, że uda się nam spotkać na zielonej murawie. Mimo wielu utrudnień związanych z sytuacją epidemiczną jesteśmy w stałym kontakcie z naszym słowackim partnerem Starostą Jaroslavem Rosiną i pracownikami urzędu. Z naszej strony projekt koordynują Antoni Róg Sekretarz Miasta oraz Faustyna Kaletka – Zastępca Kierownika USC. W realizację projektu również mocno zaangażowani są Radni wraz z Przewodniczącym Rady Januszem Matogą.

fot.

Euroregion "TATRY"

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-02/podpisana-umowa.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-02-02/podpisana-umowa.html