Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Uczcijmy Dzień Pamięci

27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 25 stycznia na wniosek Pani Burmistrz pamięć o mszańskich Żydach uczczono minutą ciszy. Burmistrz Anna Pękała zaproponowała również, by indywidualnie odwiedzić nasze miejsca pamięci, jeśli pozwoli nam na to czas i możliwości. Sztetl Mszana Dolna co roku stara się odwiedzać miejsca pamięci i zapalać symboliczne znicze, jednak w obecnym czasie jeszcze ostrożnie podchodzimy do zbiorowych spotkań.

Możemy skorzystać z tego co dają nam możliwości wirtualne i zapoznać się z historiami rodzin, które mieszkały w naszym mieście – zdjęcia, szczegółowe opisy rodzin i ich tragiczne losy opisuje P. Urszula Antosz-Rekucka na Sztetl Mszana Dolna. Otrzymaliśmy również informację, że zabytkowy cmentarz żydowski przy ul. Zakopiańskiej został dodany do zasobów strony Fundacji „Zapomniane” zwierających żydowskie groby wojenne. Misją Fundacji jest odnajdywanie, badanie i upamiętnianie zapomnianych grobów i mogił Holokaustu wiejskiego. Strona zwiera dodatkowe ciekawe materiały archiwalne.


Gorąco zachęcamy do wspólnego uczczenia Dnia Pamięci – w jaki sposób to uczynimy – to już zależy od nas samych. Czasami wystarczy jedno kliknięcie, czasami krótki spacer w miejsce pamięci... Cmentarz na ul. Zakopiańskiej, mogiła zbiorowa na ul. L. Mroza, mogiła na ul. Ogrodowej - warto o nich pamiętać.

 

SZTETL MSZANA DOLNA

Fundacja ZAPOMNIANE - TUTAJ

 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-26/uczcijmy-dzien-pamieci.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-26/uczcijmy-dzien-pamieci.html