Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Tradycja podtrzymana - koncert Orkiestry Dętej OSP online

Zwykle z początkiem stycznia, w pierwszą lub drugą niedzielę miesiąca Orkiestra Dęta OSP zapraszała na Koncert Noworoczny w gościnne progi remizy strażackiej. Na zaproszenie do wspólnego muzykowania odpowiadali najbliżsi sąsiedzi „zza miedzy” i zaprzyjaźnione orkiestry z dalszych stron, dopisywała również publiczność, więc trudno sobie wyobrazić sytuację by noworoczny koncert się nie odbył. Wprawdzie w innym wymiarze, bo do tego zmusza nas pandemia, ale musimy sobie radzić również i w takich czasach.
 
Orkiestra Dęta OSP już wcześniej udowodniła, że jest w stanie dopasować się do aktualnych warunków. Wystąpiła podczas świątecznego koncertu „Idzie kolęda, z Mszany kolęda” zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury, a zrealizowanego przez telewizję internetową tv28. Muzycy wzięli udział w Ogólnopolskim Zdalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP zorganizowanym przez Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nasza Orkiestra zdobyła srebrne pasmo i nagrody specjalne. Warto podkreślić, że do tego konkursu zakwalifikowało się tylko 29 orkiestr!
 
Dlatego też nikt nie myślał nawet o tym, że Koncertu Noworocznego nie będzie. Tym bardziej, że to była dziesiąta, jubileuszowa edycja koncertu. Transmisja odbyła się dzięki współpracy z portalem limanowa.in. Koncert transmitowany online na kanale youtube mieli szansę obejrzeć widzowie z całego powiatu limanowskiego i nie tylko. Podczas koncertu Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała podziękowała Orkiestrze za udział i reprezentowanie Miasta w różnych uroczystościach. Wyraziła nadzieję, że rok 2021 będzie łaskawszy dla takich wydarzeń jak Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który niestety w minionym roku się nie odbył. Prezes OSP Stanisław Antosz podziękował za wsparcie i pomoc finansową, przekazał również pozdrowienia dla zaprzyjaźnionych orkiestr i przyjaciół ze słowackiej Niżnej i chorwackiej Krapiny. Ostatnie życzenia otrzymał Kapelmistrz Piotr Rataj, który rozpoczął 25 rok pracy jako dyrygent w Orkiestrze Dętej OSP w Mszanie Dolnej. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje!
 
 
 
Burmistrz Miasta Anna Pękała objęła patronat nad Koncertem Noworocznym.
 
 
Koncert Noworoczny zorganizowano dzięki dotacji z Urzędu Miasta w ramach promocji miasta.
 
 
 
 
 
 
 
fot. OSP
 
 


Podobne artykuły

sob, 12 cze 2021, 00:12:07

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W MSZANIE DOLNEJ

Zaszczep się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień na parkingu za Urzędem Gminy.

wto, 15 cze 2021, 14:53:52

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, iż w związku z planowanym przepięciem sieci wodociągowej w rejonie ul. J. Matejki i Ks. J. Stabrawy w dniu 16.06.2021r. (środa) nastąpi w godz. 9:00-11:00 przerwa w dostawie wody.
 

śro, 9 cze 2021, 13:22:29

SPISZ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia 2021. Jednym z elementów, które mają zachęcić do wzięcia w nim udziału, jest loteria.
 

śro, 2 cze 2021, 14:16:59

MOPS ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Nałogom i agresji mówię – NIE”.

pon, 31 maj 2021, 16:24:14

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Urząd Miasta Mszana Dolna informuje, że od 1 czerwca do 31 sierpnia będą obowiązywać nowe godziny pracy. Od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 11 maj 2021, 16:21:20

PRZYPOMINAMY O AKCJI ''SADZONKI ZA SZKŁO''

Postanowilliśmy kontynuować akcję „Czekolada za szkło”, wyznaczając sobie inne gratyfikacje. Zmieniamy również hasło na "Sadzonki za szkło".
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/tradycja-podtrzymana-koncert-orkiestry-detej-osp-online.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/tradycja-podtrzymana-koncert-orkiestry-detej-osp-online.html