Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Razem z Jaśkiem z gór zbierz korali sznur! Aktywne ferie z questami

Rozsypane po zagórzańskich miejscowościach korale warto nawlec na sznur i zgłosić się by odebrać nagrodę. Ostatni questowy koralik zapodział się w Mszanie Dolnej, ale tylko prawdziwy odkrywca odnajdzie ukryty skarb, w miejscu do którego zaprowadzi go trasa poprowadzona wokół podworskiego parku im. hrabiów Krasińskich. Skrzynię ze skarbem otworzy ten, kto dotrze do finału wierszowanej zagadki. Dodatkowo po zebraniu sześciu korali, które Jasiek chce podarować swojej ukochanej Kasi jest również bonus dla uczestnika zagórzańskich zagadek. Wystarczy tylko podejść do jednego z trzech urzędów (UG Niedźwiedź, UG Mszana Dolna, Urząd Miasta) i pokazać swój sznur, a dodatkowa nagroda trafi do odkrywcy. Sześć miejscowości ma swoje questy:  Kasina Wielka, Kasinka Mała, Lubomierz, Olszówka, Niedźwiedź i  Mszana Dolna. Poza tradycyjnymi ulotkami można pobrać sobie questową aplikację na telefon, jak również wydrukować samodzielnie ulotkę z zagadkami.
 
Zagórzańskie questy to część większego projektu „Skarby Górali – poznaj górala spoza Podhala” Fundacji MAPA PASJI. Powstało 50 wypraw – questów w formie ulotek i aplikacji mobilnej. W ten sposób po odkryciu historii zagórzańskiej ziemi, pasjonaci, odkrywcy, turyści mogą poznawać dalej kolejne góralskie grupy: Kliszczaków, Górali Babiogórskich, Górali Orawskich, Górali Spiskich, Górali Pienińskich, Górali Nadpopradzkich, Górali Białych. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a tyle jest jeszcze do okrycia!
 
Gorąco zachęcamy do questowych wypraw, nie potrzebujemy wiele by zaplanować wyprawę odkrywców. Takie wycieczki mają w sobie duże możliwości, wyprawę wybieramy indywidualnie, miejsca naszych questów możemy zdobywać w małych grupach, rodzinnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. To też sposób na spędzenie aktywnie czasu zimowych ferii, do czego gorąco zachęcamy. Komu w drogę, temu quest! 
 
 
Warto odwiedzić stronę, poza wyprawami udało się zebrać dużą ilość materiałów o niematerialnym dziedzictwie wszystkich wymienionych wyżej grup górali. Filmy, muzyka, prace wizualne, wyniki badań terenowych, webinaria, publikacje… Prawdziwe skarby!
 
 
 
 
fot. i red. UM


Podobne artykuły

sob, 12 cze 2021, 00:12:07

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ PRZECIW COVID-19 W MSZANIE DOLNEJ

Zaszczep się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson w mobilnym punkcie szczepień na parkingu za Urzędem Gminy.

wto, 15 cze 2021, 14:53:52

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, iż w związku z planowanym przepięciem sieci wodociągowej w rejonie ul. J. Matejki i Ks. J. Stabrawy w dniu 16.06.2021r. (środa) nastąpi w godz. 9:00-11:00 przerwa w dostawie wody.
 

śro, 9 cze 2021, 13:22:29

SPISZ SIĘ I WEŹ UDZIAŁ W LOTERII!

Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia 2021. Jednym z elementów, które mają zachęcić do wzięcia w nim udziału, jest loteria.
 

śro, 2 cze 2021, 14:16:59

MOPS ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Nałogom i agresji mówię – NIE”.

pon, 31 maj 2021, 16:24:14

ZMIANY W GODZINACH PRACY URZĘDU MIASTA – OD 1 CZERWCA

Urząd Miasta Mszana Dolna informuje, że od 1 czerwca do 31 sierpnia będą obowiązywać nowe godziny pracy. Od poniedziałku do piątku Urząd Miasta będzie czynny w godz. 7:00 do godz. 15:00.

wto, 11 maj 2021, 16:21:20

PRZYPOMINAMY O AKCJI ''SADZONKI ZA SZKŁO''

Postanowilliśmy kontynuować akcję „Czekolada za szkło”, wyznaczając sobie inne gratyfikacje. Zmieniamy również hasło na "Sadzonki za szkło".
 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/razem-z-jaskiem-z-gor-zbierz-korali-sznur-aktywne-ferie-z-ques.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/razem-z-jaskiem-z-gor-zbierz-korali-sznur-aktywne-ferie-z-ques.html