Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Razem z Jaśkiem z gór zbierz korali sznur! Aktywne ferie z questami

Rozsypane po zagórzańskich miejscowościach korale warto nawlec na sznur i zgłosić się by odebrać nagrodę. Ostatni questowy koralik zapodział się w Mszanie Dolnej, ale tylko prawdziwy odkrywca odnajdzie ukryty skarb, w miejscu do którego zaprowadzi go trasa poprowadzona wokół podworskiego parku im. hrabiów Krasińskich. Skrzynię ze skarbem otworzy ten, kto dotrze do finału wierszowanej zagadki. Dodatkowo po zebraniu sześciu korali, które Jasiek chce podarować swojej ukochanej Kasi jest również bonus dla uczestnika zagórzańskich zagadek. Wystarczy tylko podejść do jednego z trzech urzędów (UG Niedźwiedź, UG Mszana Dolna, Urząd Miasta) i pokazać swój sznur, a dodatkowa nagroda trafi do odkrywcy. Sześć miejscowości ma swoje questy:  Kasina Wielka, Kasinka Mała, Lubomierz, Olszówka, Niedźwiedź i  Mszana Dolna. Poza tradycyjnymi ulotkami można pobrać sobie questową aplikację na telefon, jak również wydrukować samodzielnie ulotkę z zagadkami.
 
Zagórzańskie questy to część większego projektu „Skarby Górali – poznaj górala spoza Podhala” Fundacji MAPA PASJI. Powstało 50 wypraw – questów w formie ulotek i aplikacji mobilnej. W ten sposób po odkryciu historii zagórzańskiej ziemi, pasjonaci, odkrywcy, turyści mogą poznawać dalej kolejne góralskie grupy: Kliszczaków, Górali Babiogórskich, Górali Orawskich, Górali Spiskich, Górali Pienińskich, Górali Nadpopradzkich, Górali Białych. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a tyle jest jeszcze do okrycia!
 
Gorąco zachęcamy do questowych wypraw, nie potrzebujemy wiele by zaplanować wyprawę odkrywców. Takie wycieczki mają w sobie duże możliwości, wyprawę wybieramy indywidualnie, miejsca naszych questów możemy zdobywać w małych grupach, rodzinnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. To też sposób na spędzenie aktywnie czasu zimowych ferii, do czego gorąco zachęcamy. Komu w drogę, temu quest! 
 
 
Warto odwiedzić stronę, poza wyprawami udało się zebrać dużą ilość materiałów o niematerialnym dziedzictwie wszystkich wymienionych wyżej grup górali. Filmy, muzyka, prace wizualne, wyniki badań terenowych, webinaria, publikacje… Prawdziwe skarby!
 
 
 
 
fot. i red. UM


Podobne artykuły

czw, 7 gru 2023, 13:04:19

„PSZCZOŁY NASZĄ PASJĄ” - KOŁO PSZCZELARZY W MSZANIE DOLNEJ ZAPRASZA

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z Kołem Pszczelarzy w Mszanie Dolnej. W sobotę, 9 grudnia w Miejskiej Bibliotece zaplanowany jest bogaty program: prelekcje tematyczne, prezentacja prac malarskich Marii Wnęk oraz pokaz tańca zespołu regionalnego „Zielony Jawor” z Krempach.
 

czw, 7 gru 2023, 13:30:08

TO JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ! POWOLI ZACZYNAMY WCHODZIĆ W KLIMAT ŚWIĄTECZNEGO OCZEKIWANIA.

Na dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, 10 grudnia, na placu targowym w Mszanie Dolnej poczujemy pełną magię Godnych Świąt. Zaprosiliśmy do udziału rękodzielników, artystów, twórców z naszego regionu (i nie tylko); co więcej dodatkowych emocji zapewni nam II Konkurs Potraw Wigilijnych organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Góralskiej „Pod Cyrlom” z Olszówki. 

wto, 5 gru 2023, 08:30:51

MSZANA DOLNA LIDEREM POWIATU LIMANOWSKIEGO!

W piątek, 1 grudnia podczas uroczystej gali Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski zaprezentowane zostały wyniki tegorocznej, 14. już edycji Rankingu Gmin Małopolski, który FRDL MISTiA od 2010 r. realizuje we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie. Poza wyróżnionymi trzema najlepszymi gmianami,, wyróżniono gminy, które objęły prowadzenie w poszczególnych powiatach Małopolski. Liderem Powiatu Limanowskiego zostało Miasto Mszana Dolna!

wto, 5 gru 2023, 08:25:07

MSZANICANKI ZAŚPIEWAŁY NA SESJI

Na 70 sesję Rady Miejskiej w Mszanie Dolnej został zaproszony zespół „Mszanicanki”. Wystosowane zaproszenie na środę, 29 listopada do naszych śpiewających pań skierowane było nie bez powodu – kto śledził wiadomości lokalne na pewno wie, że „Mszanicanki” działające przy Miejskim Ośrodku Kultury, zajęły I miejsce na 49 Limanowskiej Słazie. 
 

pią, 24 lis 2023, 14:25:04

MIEJSKA BIBLIOTEKA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W KONKURSIE NA ZAGÓRZAŃSKĄ OZDOBĘ CHOINKOWĄ

Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Mszana Dolna. Od 27 listopada do 18 grudnia do Biblioteki Miejskiej można dostarczać opisane prace.

wto, 17 paź 2023, 10:10:21

TRZECI KONKURS NA UZYSKANIE PRAWA DO POSŁUGIWANIA SIĘ I UŻYTKOWANIA ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Wójt Gminy Mszana Dolna - koordynator marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny - ogłasza konkurs na uzyskanie prawa do użytkowania i posługiwania się Znakiem Promocyjnym ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/razem-z-jaskiem-z-gor-zbierz-korali-sznur-aktywne-ferie-z-ques.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/razem-z-jaskiem-z-gor-zbierz-korali-sznur-aktywne-ferie-z-ques.html