Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Razem z Jaśkiem z gór zbierz korali sznur! Aktywne ferie z questami

Rozsypane po zagórzańskich miejscowościach korale warto nawlec na sznur i zgłosić się by odebrać nagrodę. Ostatni questowy koralik zapodział się w Mszanie Dolnej, ale tylko prawdziwy odkrywca odnajdzie ukryty skarb, w miejscu do którego zaprowadzi go trasa poprowadzona wokół podworskiego parku im. hrabiów Krasińskich. Skrzynię ze skarbem otworzy ten, kto dotrze do finału wierszowanej zagadki. Dodatkowo po zebraniu sześciu korali, które Jasiek chce podarować swojej ukochanej Kasi jest również bonus dla uczestnika zagórzańskich zagadek. Wystarczy tylko podejść do jednego z trzech urzędów (UG Niedźwiedź, UG Mszana Dolna, Urząd Miasta) i pokazać swój sznur, a dodatkowa nagroda trafi do odkrywcy. Sześć miejscowości ma swoje questy:  Kasina Wielka, Kasinka Mała, Lubomierz, Olszówka, Niedźwiedź i  Mszana Dolna. Poza tradycyjnymi ulotkami można pobrać sobie questową aplikację na telefon, jak również wydrukować samodzielnie ulotkę z zagadkami.
 
Zagórzańskie questy to część większego projektu „Skarby Górali – poznaj górala spoza Podhala” Fundacji MAPA PASJI. Powstało 50 wypraw – questów w formie ulotek i aplikacji mobilnej. W ten sposób po odkryciu historii zagórzańskiej ziemi, pasjonaci, odkrywcy, turyści mogą poznawać dalej kolejne góralskie grupy: Kliszczaków, Górali Babiogórskich, Górali Orawskich, Górali Spiskich, Górali Pienińskich, Górali Nadpopradzkich, Górali Białych. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a tyle jest jeszcze do okrycia!
 
Gorąco zachęcamy do questowych wypraw, nie potrzebujemy wiele by zaplanować wyprawę odkrywców. Takie wycieczki mają w sobie duże możliwości, wyprawę wybieramy indywidualnie, miejsca naszych questów możemy zdobywać w małych grupach, rodzinnie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. To też sposób na spędzenie aktywnie czasu zimowych ferii, do czego gorąco zachęcamy. Komu w drogę, temu quest! 
 
 
Warto odwiedzić stronę, poza wyprawami udało się zebrać dużą ilość materiałów o niematerialnym dziedzictwie wszystkich wymienionych wyżej grup górali. Filmy, muzyka, prace wizualne, wyniki badań terenowych, webinaria, publikacje… Prawdziwe skarby!
 
 
 
 
fot. i red. UM


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/razem-z-jaskiem-z-gor-zbierz-korali-sznur-aktywne-ferie-z-ques.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2021-01-11/razem-z-jaskiem-z-gor-zbierz-korali-sznur-aktywne-ferie-z-ques.html