Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Finał XVIII Konkursu Poetyckiego i Literackiego ''O autentyczną wiarę'' i ''O ludzkie serce człowieka''

Finał XVIII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i literackiego „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

Nieprzerwanie od 2003 r. na końcowe dni października przypada finał Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i literackiego „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Na tegoroczną edycje konkursu 255 autorów z kraju i zagranicy – z USA i Niemiec – nadesłało 787 utworów.

Współorganizatorami tegorocznej edycji konkursu są Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała i Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba oraz Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej. Jury pod kierunkiem znanego poety i działacza kulturalnego ks. Janusza Kozłowskiego z Kraśnika przyznało wiele nagród i wyróżnień. Każdy autor, który w swojej twórczości promuje wartości chrześcijańskie, może liczyć na uznanie konkursowego jury, gdyż w dzisiejszym zagrożonym złem i dewiacjami świecie trzeba wzbudzać w ludzkich sercach zasypiającą nieraz wiarę i odwagę autentycznego wyznawania jej.
W bieżącym roku nie odbyła się uroczystość finału, nie doszło do zjazdu laureatów i zawsze licznie zgromadzonej publiczności z oczywistych powodów pandemii. Konkurs 2020 r. odbywał się korespondencyjnie.Jury przyznało wiele nagród i wyróżnień w kilku kategoriach:

W kategorii Poezja:

I nagrodę specjalną otrzymali: Regina Świtoń z Knyszyna, Janina Ożóg z Krakowa,  Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

I nagrodę zdobyli: Izabela Zubko z Uścia Gorlickiego, Teresa Kopczyńska z Niemiec;

II nagroda: Leokadia Baran z Krakowa, Jolanta Maria Grotte z Warszawy, Krystyna Igras z Pokrówki;

III nagroda: Barbara Zbyryt z Zamościa;

Wyróżnienie specjalne otrzymali: Antoni Bosak z USA, Barbara Stożek z Mszany Dolnej, Michał Janusz z Lublińca, Robert Piszcz z Nowego Targu, Wiktor Musiał z Lwówka, Małgorzata Gąsiorek z Gilowic, Andrzej Sikorski z Poznania, Marianna Machlowska z Krakowa, Bogumił Wtorkiewicz z Kielc, Maria Piniańska z Nowego Sącza, Agnieszka Aleksandra Archicińska z warszawy, Marian Eugeniusz Przewoźniak ze Świnioujścia, Urszula Omylińska z Bielska Białej, Ewa Janiszewska z Częstochowy, Adam Niemiec z Góry Ropczyckiej, Maria Helena Stosio z Wałbrzycha, Joachim Mielke z Zakrzewa, Marek Kubiak z Puszczykowa, Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego, Piotr Fałczyński z Ołoboku, Ewa Błażewicz-Matwij z Łodzi, Julian Trela z Warszawy

W kategorii Poezja gwarowa i Proza gwarowa główne nagrody zdobyli: Barbara Stożek z Mszany Dolnej, Zofia Roj Mrozicka z Zakopanego, Anna Waluś Sikoń z USA, Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

W kategorii Proza:

I nagroda specjalna: Bogumił Wtorkiewicz z Kielc;

I nagroda: Henryk Grymuza z Jarosławia, Agnieszka Aleksandra Archicińska z Warszawy, Jolanta Maria Grotte z Warszawy;

II nagroda: Jozsef Kaszanits z Dębicy;

III nagroda: Zbigniew Broński z Krosna, Anna Sundmann-Murawska z Poznania

Wyróżnienie specjalne: Robert Piszcz z Nowego Targu, Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

W kategorii Wspomnienia:

I nagroda specjalna: Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

I nagroda: Ks. Władysław Łukasik z Kąt Starych, Janina Firlej z Męciny;

II nagroda: Leszek Jan Rogalski z Olsztyna, Krystyna Leszkowicz z Kozienic;

W kategorii Twórczość dzieci i młodzieży:
laureatami zostali uczniowie: z Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym, ze Szkół Podstawowych z Warszawy, Buczkowic, Białobrzegów, Nowego Targu, Ujanowic, Mszany Dolnej oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie.

Konkurs odbywał się pod patronatem „Dziennika Polskiego”


Jak co roku po opublikowaniu wyników konkursu ogłaszamy kolejny XIX Międzynarodowy Konkurs Poetycki i Literacki im. Ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Własne utwory na kolejny konkurs można nadsyłać w ciągu całego roku aż do 20 września 2021 na adres:
Władysława Anna Jamróz
skrytka pocztowa 45
34-730 Mszana Dolna

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.morderstwokaplana.com oraz www.wajamroz.cba.pl
Przysyłając pracę należy załączyć: imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail autora.

 red. organizatorzy


fot. archiwum MOK


 


Podobne artykuły

śro, 24 kwi 2024, 12:29:37

76 SESJA RADY - CZAS PODSUMOWAŃ I PODZIĘKOWAŃ

We wtorek, podczas 76 Sesji Rady Miejskiej, pod koniec krótkich obrad Przewodniczący Rady Michał Liszka wykorzystał moment, by podsumować i podziękować Radnym Miejskim za mijającą VIII kadencję Rady.

śro, 17 kwi 2024, 11:53:14

KONSULTACJE SPOŁECZNE PROGRAMU OCHRONY ŚRODOWISKA PRZED HAŁASEM DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

śro, 24 kwi 2024, 08:44:31

FUNDACJA SZTETL ZAPRASZA DO BIBLIOTEKI NA PIERWSZY WYKŁAD III EDYCJI

W piątek, 26 kwietnia o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne pierwszy wykład III edycji projektu edukacyjnego "Opowieść o dwukulturowej, przedwojennej Mszanie Dolnej". Wydarzenie skoncentruje się na tematyce Księgi Psalmów, którą organizatorzy uznają za łącznik między dwoma kulturami i religiami.

 

śro, 17 kwi 2024, 11:21:57

ZAGÓRZAŃSKA MSZA ŚW.

28 kwietnia 2024 r., o godz. 14.00, w zabytkowym kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Kasinie Wielkiej, odprawiona zostanie Zagórzańska Msza św. Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

śro, 17 kwi 2024, 10:32:27

PAMIĘĆ O OFIARACH ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

13 kwietnia w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie podczas II wojny światowej oraz członków delegacji prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

śro, 17 kwi 2024, 12:39:24

III DZIEŃ DLA KLIMATU Z ZIELONYM PREZENTEM DLA MSZAŃSKICH UCZNIÓW

W piątek, 12 kwietnia w amfiteatrze przy Miejskiej Bibliotece w Mszanie Dolnej, w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej odbyły się obchody III Małopolskiego Dnia dla Klimatu w Powiecie Limanowskim. Podobnie jak w poprzednich latach, drzewo stało się symbolem tej akcji.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-10-26/final-xviii-konkursu-poetyckiego-i-literackiego-o-autentyczna-wiare-i-o-ludzkie-serce-czlowieka.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-10-26/final-xviii-konkursu-poetyckiego-i-literackiego-o-autentyczna-wiare-i-o-ludzkie-serce-czlowieka.html