Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Finał XVIII Konkursu Poetyckiego i Literackiego ''O autentyczną wiarę'' i ''O ludzkie serce człowieka''

Finał XVIII Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i literackiego „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”.

Nieprzerwanie od 2003 r. na końcowe dni października przypada finał Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego i literackiego „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Na tegoroczną edycje konkursu 255 autorów z kraju i zagranicy – z USA i Niemiec – nadesłało 787 utworów.

Współorganizatorami tegorocznej edycji konkursu są Burmistrz Miasta Mszana Dolna Anna Pękała i Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba oraz Miejski Ośrodek Kultury w Mszanie Dolnej. Jury pod kierunkiem znanego poety i działacza kulturalnego ks. Janusza Kozłowskiego z Kraśnika przyznało wiele nagród i wyróżnień. Każdy autor, który w swojej twórczości promuje wartości chrześcijańskie, może liczyć na uznanie konkursowego jury, gdyż w dzisiejszym zagrożonym złem i dewiacjami świecie trzeba wzbudzać w ludzkich sercach zasypiającą nieraz wiarę i odwagę autentycznego wyznawania jej.
W bieżącym roku nie odbyła się uroczystość finału, nie doszło do zjazdu laureatów i zawsze licznie zgromadzonej publiczności z oczywistych powodów pandemii. Konkurs 2020 r. odbywał się korespondencyjnie.Jury przyznało wiele nagród i wyróżnień w kilku kategoriach:

W kategorii Poezja:

I nagrodę specjalną otrzymali: Regina Świtoń z Knyszyna, Janina Ożóg z Krakowa,  Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

I nagrodę zdobyli: Izabela Zubko z Uścia Gorlickiego, Teresa Kopczyńska z Niemiec;

II nagroda: Leokadia Baran z Krakowa, Jolanta Maria Grotte z Warszawy, Krystyna Igras z Pokrówki;

III nagroda: Barbara Zbyryt z Zamościa;

Wyróżnienie specjalne otrzymali: Antoni Bosak z USA, Barbara Stożek z Mszany Dolnej, Michał Janusz z Lublińca, Robert Piszcz z Nowego Targu, Wiktor Musiał z Lwówka, Małgorzata Gąsiorek z Gilowic, Andrzej Sikorski z Poznania, Marianna Machlowska z Krakowa, Bogumił Wtorkiewicz z Kielc, Maria Piniańska z Nowego Sącza, Agnieszka Aleksandra Archicińska z warszawy, Marian Eugeniusz Przewoźniak ze Świnioujścia, Urszula Omylińska z Bielska Białej, Ewa Janiszewska z Częstochowy, Adam Niemiec z Góry Ropczyckiej, Maria Helena Stosio z Wałbrzycha, Joachim Mielke z Zakrzewa, Marek Kubiak z Puszczykowa, Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego, Piotr Fałczyński z Ołoboku, Ewa Błażewicz-Matwij z Łodzi, Julian Trela z Warszawy

W kategorii Poezja gwarowa i Proza gwarowa główne nagrody zdobyli: Barbara Stożek z Mszany Dolnej, Zofia Roj Mrozicka z Zakopanego, Anna Waluś Sikoń z USA, Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

W kategorii Proza:

I nagroda specjalna: Bogumił Wtorkiewicz z Kielc;

I nagroda: Henryk Grymuza z Jarosławia, Agnieszka Aleksandra Archicińska z Warszawy, Jolanta Maria Grotte z Warszawy;

II nagroda: Jozsef Kaszanits z Dębicy;

III nagroda: Zbigniew Broński z Krosna, Anna Sundmann-Murawska z Poznania

Wyróżnienie specjalne: Robert Piszcz z Nowego Targu, Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

W kategorii Wspomnienia:

I nagroda specjalna: Kazimierz Surzyn z Makowa Podhalańskiego;

I nagroda: Ks. Władysław Łukasik z Kąt Starych, Janina Firlej z Męciny;

II nagroda: Leszek Jan Rogalski z Olsztyna, Krystyna Leszkowicz z Kozienic;

W kategorii Twórczość dzieci i młodzieży:
laureatami zostali uczniowie: z Liceum Ogólnokształcącego w Stanisławowie Pierwszym, ze Szkół Podstawowych z Warszawy, Buczkowic, Białobrzegów, Nowego Targu, Ujanowic, Mszany Dolnej oraz dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie.

Konkurs odbywał się pod patronatem „Dziennika Polskiego”


Jak co roku po opublikowaniu wyników konkursu ogłaszamy kolejny XIX Międzynarodowy Konkurs Poetycki i Literacki im. Ks. kan. Józefa Jamroza Kapłana Męczennika „O autentyczna wiarę” i „O ludzkie serce człowieka”. Własne utwory na kolejny konkurs można nadsyłać w ciągu całego roku aż do 20 września 2021 na adres:
Władysława Anna Jamróz
skrytka pocztowa 45
34-730 Mszana Dolna

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej: www.morderstwokaplana.com oraz www.wajamroz.cba.pl
Przysyłając pracę należy załączyć: imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail autora.

 red. organizatorzy


fot. archiwum MOK


 


Podobne artykuły

śro, 8 wrz 2021, 12:50:27

NARODOWY SPIS POWSZECHNY 2021 TRWA TYLKO DO 30 WRZEŚNIA – NIE ODKŁADAJMY GO NA OSTATNIĄ CHWILĘ!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br. Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.

śro, 15 wrz 2021, 11:45:29

WNIEŚ UWAGI DO STRATEGII TERYTORIALNEJ W RAMACH PROJEKTU „CWD”

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, przedstawiamy Państwu projekt „Strategii terytorialnej partnerstwa miast i gmin powiatu limanowskiego”. Strategia jest opracowywana w ramach projektu pilotażowego „Centrum Wsparcia Doradczego”.

czw, 23 wrz 2021, 09:37:40

MOC POZYTYWNEJ ENERGII NA SENIORALIACH

To niebywałe, ale po czwartkowej wizycie w Krakowie (dokładnie tydzień temu, 16 września), pomimo dnia pełnego wrażeń i ciężkiej pracy związanej z przybliżeniem Zagórzańskich Dziedzin uczestnikom VIII Senioraliów, wracaliśmy naładowani nowymi pomysłami oraz niebywałą energią.

śro, 22 wrz 2021, 14:50:55

ZAPROSZENIE NA II POWIATOWĄ KONFERENCJĘ PSZCZELARSKĄ

Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na II Powiatową Konferencję Pszczelarską, która odbędzie się w czwartek, 30 września w Hotelu „Limanova”.
 

pon, 6 wrz 2021, 10:11:56

SZCZEPIENIA W MSZANIE DOLNEJ – SP ZOZ ZAPRASZA!

Po udanej niedzielnej akcji szczepień w Mszanie Dolnej przypominamy wszystkim zainteresowanym, że w miejskiej przychodni „Vital Med” można w dalszym ciągu zaszczepić się preparatem Johnson & Johnson lub szczepionką Pfeizer.

czw, 26 sie 2021, 08:47:27

PIERWSZY KONKURS NA UZYSKANIE ZNAKU PROMOCYJNEGO ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY

Oto nadeszła – prawdziwie wiekopomna chwila! Ogłoszono bowiem pierwszy konkurs na uzyskanie Znaku Promocyjnego ZAGÓRZAŃSKIE DZIEDZINY na najwyższej jakości produkty, usługi i inicjatywy ściśle związane z Regionem Zagórzańskim.

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-10-26/final-xviii-konkursu-poetyckiego-i-literackiego-o-autentyczna-wiare-i-o-ludzkie-serce-czlowieka.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-10-26/final-xviii-konkursu-poetyckiego-i-literackiego-o-autentyczna-wiare-i-o-ludzkie-serce-czlowieka.html