Miasto Mszana Dolna - Oficjalny serwis Urzędu Miasta Mszana Dolna

Ostry start mszańskiej ''Jedynki''

Nowy rok szkolny 2020/21 pomimo wielu trudności związanych z przygotowaniem młodzieży oraz organizacją imprez sportowych (ze względów sanitarno-epidemiologicznych) rozpoczął się wieloma sukcesami uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej.


22 września w Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Kolarstwie Górskim. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Dziedzina, tytuł wicemistrzowski zdobyła Anna Gaweł a miejsca trzecie (w swoich kategoriach) Zuzanna Barda, Amelia Antosz i Mikołaj Piecyk. Również drużynowo - na poziomie Igrzysk Dzieci (ur. 2008r. i mł.) – zwyciężyła nasza szkoła a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (ur. 2006-07) sklasyfikowani zostaliśmy na miejscu trzecim. Mateusz Dziedzina, Anna Gaweł oraz Mikołaj Piecyk 29 września reprezentowali szkołę na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Kolarstwie Górskim osiągając dobre wyniki (lokaty w drugiej dziesiątce).

Mistrzostwa Powiatu Limanowskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych miały miejsce 6 października br. w Limanowej Zwyciężyły nasze drużyny: dziewcząt (ID) oraz chłopców (IMS). Drugie miejsce zajęli chłopcy (ID) a dziewczęta (IMS) miejsce piąte. Dzień później, również w Limanowej rozegrano Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej. Wicemistrzami powiatu zostali piłkarze z „Jedynki”.

Na zakończenie należy wspomnieć o uroczystym podsumowaniu „Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnej” w r.szk.2019/20, które odbyło się podczas wspomnianych „sztafet”. Uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Mszanie Dolnej wręczono puchary i dyplomy za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej szkół (Igrzyska Dzieci), I miejsca w kategorii chłopców (ID) oraz II miejsca w kategorii dziewcząt (ID). Na poziomie Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyliśmy miejsca III zarówno w klasyfikacji generalnej i kategorii chłopców a dziewczęta zajęły IV pozycję.


Gratulacje dla wszystkich reprezentantów mszańskiej „Jedynki”.


Szczegółowe informacje na: sp1mszanawf.cba.pl

 

red. i fot.: Zbigniew Stachura
   


Podobne artykuły

śro, 15 mar 2023, 15:23:24

LXII ZWYCZAJNA SESJA RADY MIEJSKIEJ

Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Matoga zwołuje LXII zwyczajną Sesję Rady Miejskiej na dzień 20 marca (poniedziałek) o godz. 14:00 na sali narad w Urzędzie Miasta Mszana Dolna.


 

śro, 15 mar 2023, 15:46:04

PRACE BUDOWLANE NA UL. LEŚNEJ

Informujemy, że od 16 marca (czwartek) ul. Leśna na odcinku od cmentarza w górę do skrzyżowania będzie nieprzejezdna przez ok. 2 tygodnie w związku z kontynuacją robót budowlanych. Uprzejmie prosimy o korzystanie z objazdu ul. Smrekową. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.

pon, 20 mar 2023, 11:44:38

JAŚKA Z GORCÓW MALARSTWO NA SZKLE

O tym, jak wszechstronnie utalentowanym i pełnym pasji człowiekiem był Jan Fudala mogliśmy przekonać się 17 marca. W to piątkowe popołudnie w murach Biblioteki Publicznej w Mszanie Dolnej zebrało się grono osób chętnych, by poznać jego twórczość.

śro, 15 mar 2023, 10:38:59

ZAGÓRZAŃSKI JARMARK WIELKANOCNY – 26 MARCA 2023

Zgodnie z nową, zagórzańską, tradycją - na dwa tygodnie przed świętami, tym razem Wielkanocnymi – na plac targowy w Mszanie Dolnej zapraszamy rękodzielników, artystów, twórców, producentów żywności z naszego regionu.

czw, 16 mar 2023, 15:53:52

SPOTKANIE BURMISTRZ MIASTA Z MIESZKAŃCAMI – ZADAJ PYTANIE

W mediach społecznościowych Burmistrz Miasta Anna Pękała zaproponowała kolejne spotkanie online z Mieszkańcami Miasta. Pytania w sprawach ważnych dla Miasta i Mieszkańców można zadawać wyłącznie pod oryginalnym postem w terminie do środy, 22 marca do godziny 20:00.

czw, 16 mar 2023, 13:10:45

OGŁOSZENIE ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samochodów i kosiarki bijakowej.  Przetarg odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2023 r. o godz. 10:00 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Mszanie Dolnej ul. Krakowska 27 K,  SUW Raba.

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NA SKRÓTY

POLECAMY

JAKOŚĆ POWIETRZA

GALERIE ZDJĘĆ

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

KATAGORIE

printFrom: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-10-15/ostry-start-mszanskiej-jedynki.html
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://mszana-dolna.eu/aktualnosci/2020-10-15/ostry-start-mszanskiej-jedynki.html